Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz adamka16 #26492 üzenetére

    Még nincs, most pakolom össze én is így félig-meddig házi cuccokból, csak a blokkok lesznek boltiak (használtak).
    Eddig van hozzá egy Asetek pumpa, ami elméletben olyan 1000 lilert mozgat meg óránként, ha nincs lefojtva. 10k-ért vettem itt aprón, de most van egy jobb hirdetés is, 6k-ért egy 1200-as, keress rá hogy "pumpa".

    A radi egy IFA-ban volt régen, és úgy tűnik hengerfejes lehetett szegény, vagy legalább is történt vele hasonló baleset az élettartama alatt, mert a ki és beömlő cső faláról fekete fáradt olajanak tűnő szennyeződést töröltem le a CO-s rézhegesztés előtt. Gondolom ez bentebb is megtalálható, a motor beleköphette az olajat valamikor régen. De ez nemigen fog onnan kijönni tiszta vízzel, tehát nem nagyon okozhat gondot, max picit zavaros lesz a víz pár hét után, de nem fog izgatni. Ha a hőfokok is felfutnak, majd öntök bele ilyen rendszerpucoló löttyöt egy napra, és lecserélem a vizet. (mondjuk így sajnálok kiadni 2000 Ft-ot 10 liter ioncserélt vízre, amit bele kell majd adagolni ebbe a dögbe, hogy tudom, fáradt olajjal van megkenve a belső felülete)

    Esetleg még egy szűrő beiktatásán filóztam, ami megfoghatná a nem rögtön, de rövid időn belül leváló cuccokat. De az olajszűrők amiket itthon találtam elég vékonykák, akkor kár lett volna mindent HF-re csinálni ha odatennék egy 3-4mm-es bemenetű olajszűrőt.

    Amúgy be van nekem készítve ide egy nagyobb, 220V-os vízpumpa is, ha az asetek nem birkózna meg a nagy radiátorral. Ez egy mosógépből való, esetleg olyat is kereshetsz (csak nem akartam hozzá kapcsolóelektronikát összehozni, és félek hangos is lenne leszabályozva is).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Aktív témák