Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • bim

    veterán

    köszönöm a gratuláciokat.

    azoknak leirnám a gondolataimat akik a 6-os cső ellen vannak.
    ehez a csőhöz van mindenféle tartozékom amivel csatlakozni tudok a blokkokhoz.
    a cső szük keresztmetszetét ellensulyozva van beépitve egy szerintem nagy radi és rajta 2db. 1600-on forgo venti ami simán kihuzza a lamellák közül a meleg levegőt.a pumpa teljesitménye sem rossz ahoz képest hogy pl. a bigwater 150l/h-pumpával van szerelve.természetesen ez sem tudja leadni a papir szerinti teljesitményét de azért megnyugtatok mindenkit bőven volt áramlási sebesség.a keringetett viz soha nem lépte át a szobahő+2 fokot.a radiátor végig langyos volt,tehát ha ezt a két momentumot figyelembe vesszük arra kell rájönni,hogy a viz megfelelően vissza volt hütve,tehát elegendő hőt tudott ujra felvenni.a vizet 8-as csőnél sem tudtam volna jobban lehüteni,csak egy kicsivel nagyobb áramlási sebességet tudtam volna elérni.akkor érezném ténylegesen hatásfok rontásnak a 6-os cső használatát az adott rendszerben, ha mondjuk minden gyár mellékelné a blokkja mellé hogy bizonyos áramlási sebesség felett jotékony hatásu turbolencia lép fel a blokkban,amiáltal több hőt tud felvenni a viz.de bevallom ezzel még nem találkoztam.
    természetesen az eredmények pontatlansága abbol is adodhat hogy a paszta nem megfelelően lett felkenve ,v. az alaplapi hőmérő dioda rossz értéket adott.vagy éppen a szobahő egyik blokknál 22,5° a másiknál meg 23,3°.esetleg azt is fel lehetne roni hogy a proci csak x hőt termel és ha tuningolva lett volna akkor jobban kijöttek volna egyes blokk előnyei.
    ezt a tesztet csak azoknak ajánlanám a figyelmébe akik blokkvásárlás előtt álnak és esetleg nem tudják eldönteni,hogy mi a legjobb ár/érték arány nekik.ezek után nem hiszem hogy annyira le lesznek szolva az ordasi blokkok mert nem teljesitenek jol.

    [Szerkesztve]

Aktív témák