Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LanyUs

    senior tag

    válasz LanyUs #563 üzenetére

    Nettó 200m2 ( Grundfos Alpha 3 kalibráció miatt lemértem pontosan ) fogyasztási adatai fűtés+meleg víz! Garázs szint félig földben, normál szint + beépített emelet. Dupla üveges ( edithermo iso 9001 4-16ag-4low-e 1.1 ) fa ablakok + oldalt 10cm szig. + felül 15 gyapot. Saját előző hsz-em a kiépített rendszer [link]

    Termosztát
    06:00-22:00 -> 22,5, tehát 22,2 és 23,5 között ingadozik
    22:00-06:00 -> 21,5, tehát 21,2 és 22,5 között ingadozik

    2019.01.04-05-ig 2 napos folyamatos teszt alapján jól kivehető, hogy a lángmodulációra szükség van és hasznos, de nem Jolly Joker. Ezalatt azt értem, hogy hiába a 40 fokos víz és hiába a kazánom 4,7 kw legalacsonyabb modulációja, ez folyamatos üzem mellett is napi 13m3 gáz. Ettől gazdaságosabb az on-off működés, viszont ezt nem szeretik a kondenzációs kazánok.
    A 40 fokos beállított hőmérséklet, hőcserélőn keresztül 35-36 fokos előre menőt és 32-33 fokos visszatérőt eredményezett. Ez a radiátoros rendszernél bőven elegendőnek bizonyult folyamatos fűtés mellett, viszont este túlmelegedett a ház, ezért visszaálltunk a régi szakaszos fűtésre.
    A mai nap -5-ös és éjjeli -8 fokos hőmérséklet ellenére elegendő volt meleg vízzel együtt mindössze 10 m3.
    Megjegyzem szerintem játék folyik a gáz minőségével. Mértem ugyanazon feltételekkel fele annyi gázfogyasztást is, ami azóta is rejtély. Valószínűleg összekeverték a gázt és jobb fűtőértékű jött :) Szóval újabb sarc a magyaroknak :(

Új hozzászólás Aktív témák