Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LanyUs

    senior tag

    Köszönöm Mindenkinek a privát és itteni segítséget! :R "Rövid" összefoglalóm amivel tartozok még :)

    Cím: ÉTI 35 gázkazán csere modern kondenzációs készülékre

    Fejlesztés technikai oka: kiépített automata adagolós pellet rendszer biottomat35 [link] aránytalan fűtésköltsége ( 45.000 Ft/hó ), a behordó berendezés zajossága + tűzbiztonsági veszély a visszaégett apríték miatt. Mint utólag kiderült kémény sem volt a gázhoz, mert 1 nyíláshoz cserélgették a csöveket. Régi rendszerhez nem akartam kidobni az ablakon 300e Ft-ot, így indult...

    Fejlesztés személyes oka: a kényelem+kisbaba+feleség komfortja, hogy ne kelljen lemenni fát dobni a tűzre.

    Rendszer: szükség volt nálam a nyitott és régi rendszer miatt hőcserélő beiktatására is kazán védelmi okból. Van Purmo és régebbi lemezes radiátor is, padló nincs. Megtalálható 2" vascső és új műanyag.

    1. Fűtés rendszer feltöltés 2 doboz Cleaner F3 500ml -el [link], majd 1 hét keringtetés -> tiszta víz jött, mert 4 éve szerelték a rendszert.
    2. Hegesztés, átalakítás.
    3. Rendszer feltöltés 2 doboz Protector F1 500ml-el + lágyvíz.
    4. Hálózati meleg víz rákötés.

    Viessmann Vitodens Touch 100-W 26 kW 400.000,- [link]
    A pellet rendszerrel 40 fokos előremenő víznél megsültünk, ezért éreztem, hogy bőven elég a 26kw. Az élet igazolta, így is sokszor több órát áll a kazán. Néztem Ariston, Baxi, Vaillant készülékeket is és ez lett. Lángmoduláció 5kw-ig.

    Viessmann Vitocell 100-W CUGA 120 200.000,- [link]
    Szívtam a fogam, mert Concept vagy Hajdu indirekt tároló fele annyi, de ezt javasolták, mert fejlettebb a hőátadás így kevesebbet fogyaszt ( magas minőségű hőcserélő ).

    Viessmann Vitotrol 100 UTDB-RF 57.000,- [link]
    Programozható+többféle előre beállított heti és napi sablon. Ára sem a legkedvezőbb, mert 15e körül kapható többféle rádiós.

    Viessmann felületi érzékelő előremenő NTC 25.000,- [link]
    Kazán és tároló közé kell, ami Baxi esetében 5.000,- Ft. Van benne lehúzás rendesen.

    Fernox Total Filter TF1 iszapleválasztó 40.000,- [link]
    Ez az egyik legjobb és nem fogadtam el, hogy csak Flamco van a boltban.

    Grundfos ALPHA3 25-60 180 230V fűtési keringető szivattyú 66.000,- [link]+ Grundfos Alpha 3 Reader 20.000,- [link]: a helyi szaki a nyakamba akart sózni egy rém gyenge Grundfos 1-est 50.000 Ft-ért, ezért az Alpha 3 akcióban best buy. Rendszer kalibrálást megcsináltam ( hasznos érdekesség róla: [link] ) több-kevesebb sikerrel, de összességében megállapítottam, hogy kézi állítással is be tudom szabályozni a radiátorokat.

    Hőcserélő
    Futottam köröket. Alfa Laval ZB60 ipari hőcserélő bruttó 160.000 Ft-tal csak 2%-os hővesztesége van, ellenben a Zilmet 30kw-al bruttó 22.000 Ft-ért, aminek tapasztalataim szerint kb. 5-10% között. Valamennyi hőt lead maga körül, nekem jól jön, mert ott nincs radiátor. A kondenzáció hatékonyabb lenne természetesen hőcserélő nélkül.

    Szerelő munkadíj: 120.000 Ft
    Gáz: 20.000 Ft
    Egyéb anyagköltség: 100.000 Ft ( rézcsövek, toldók, csapok, szelepek és sok egyéb apróság )
    Beüzemelés: 35.000 Ft

    Kémény: tető felé 8,5m Brilon ( Pps/Alu ) + 6m gyantázás = 270.000,-
    Tető ablak: 21.000,-
    Járulékok: 30.000,-
    Kéményseprő ( kat. védelem ): 12.000,-
    Ui.: a kémény is lehetett volna Viessmann pusztán Háromszoros, ismétlem 3X-os áron :) Nem kértem :D

    A meleg víz nyomás helyreállt, a rendszer gyorsan és hatékonyan működik. Még egyszer köszönjük! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák