Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz taranis #9884 üzenetére

    Fuji nyilván jobb, tetszetősebb, vak is látja :D GH5 túlexponáltnak néz ki, világosabb, kiégések is lettek, alulszaturált, zöldessárga valami lengi át. Cined-ben nálam is erősebb a sárgulás. Egész más a motion, mondanám nem túl előnyösen kalibrálták a vázat. A Fujinál ami nem tetszik azaz, hogy a vörösesbarna bőr szín valahogy túl hangsúlyos, főképp az énekes csávón, néhol 180/100 lehet a vérnyomása. :D Ami kevésbé kap fényt (árnyékos) rögtön szaturálódik vörösödik. A sárgák (xilofon) hiányoznak és vörösbe hajlik, szerintem ha egy citrom is lett volna valakinek a kezében az mandarinnak nézne ki. :D Ettől függetlenül a Fuji jobb.

  • aznem

    tag

    válasz taranis #9884 üzenetére

    Érdekes anyagok - érzetre: nekem mint amatőrnek, egy lelkesebb (feltételezem amatőr) bemutatja az adott gépek hibáit-hiányosságait a klippen keresztül. Sok felhasználói hibával.
    Nem tudok ilyet, vagy jobbat!

    X-H1 rögtön a hibás beállított-autó expozícióval kezd ez még előjön a klipp alatt -beégett fehér fal.
    AF hibát nem érzékeltem. A színek végig egységesek (erre a hosszra nem zavaró-unalmas ez a gondolom szín-mód), én a végeredményen kicsit visszavennék a szarurációból. A hibás expozíciót nem tudom lehet e korrigálni.

    GH5 expozíció rendben. Szinek enyhén laposabbak, de összességében nekem jobban tetszik, nyugtatóbb. Viszont itt legalább 2x hangsúlyosan eltérő a fehéregyensúly (vagy csak megszüntette a kis laposságot?).
    AF hibák zavaróak. Nagyon jól jönne a géphez egy segítő, aki focus pullerként közreműködik :)

    Megemlíti, XF obik nem videózásra készültek (gondolom pár újabbat leszámítva) és eléggé zajosak (szerintem ez minden régebbi obi parkban jelen van márkától, formátumtól függetlenül.). A profi Filmes obik, meg lakás árban vannak.

    Jelen állapotában nekem a GH5 anyag tetszik jobban szín ügyileg.

  • hibavissza

    veterán

    válasz taranis #9884 üzenetére

    A fő gondom, hogy mintha nem lett volna rendben a záridő egyiknél sem. Rossz volt nézni a darabos mozgást. A fókusz katasztrofális volt mindkét verzióban. Nem sok koncepció volt benne.
    A GH5 verzió színezése nekem jobban tetszett. Természetesebb volt. A Fuji a szokásos worchester szószban úszott.
    A kis xilofonos barnát viszont bárhol, bármikor. :D

Új hozzászólás Aktív témák