Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slawter

    csendes tag

    válasz rmmm #2270 üzenetére

    Ez üzlet. Ha a 200000 ft alatti - vagy kicsivel az fölötti - gépek remek kuszt tudnának produkálni AF-ben, akkor voltakép felesleges lenne kompakt kamerákat gyártani.

    Ugye msot kijött az új modell nagyon jó AF-el, majd kiderül, menynire jó. De ha nagyon, akkor meg is jött az új irány és elég érdekes lesz a következő 2-3 év videókamerák és fényképezők terén.

    De úgyis mondták a gyártók, hogy pár éven belül valami nagyon durvával állnak elő - legalábbis aNikon ezt jelentette ki, hanem a Canon :D.

    http://mindennapegyjofilm.web4.hu/

  • narumon

    őstag

    válasz rmmm #2270 üzenetére

    Egyszerűen más a technika. A tükör sok mindenbe belezavar. Ha MILC-en ilyen minőséget szeretnél az viszont zsebbenyúlós (nem is tudom mennyi) de az m4/3 panasonic GH2 vagy most már GH3 ugyebár drágább mint a 650... :(

    Csak azért értetlenkedtem, mert nekem sincs két kamerám (illetve van de az ugyanilyen :D), szóval én a munkás ötletelős filmet is ugyanazzal veszem amivel a családi zsúrt, kertipartyt vagy bármit. Mint mondtam én még nem ütköztem olyan problémába mint te azért néztem értetlenül. Jó idő van süt a nap, amúgy is rekeszelni kell mint az állat. Ha beállítod mondjuk 10-re (napsütésben még ez sem elég szűrő nélkül egyébként) akkor kb a tőled 2m-re rohangáló gyerek ugyanolyan éles lesz mint a 6m-re rohangáló. Ezért nem értettem a gondodat. Babazsúrnál gondolom ugysem akarsz a mélységélességgel játszani. Ehhez meg kikapcsolod a nyüvesbe az AF-et és már meg is oldottad a problémádat.

    A másik amit említettem az, hogy nem folyamatosan veszed a dolgokat (annak ugysincs értelme szerintem). Hanem felveszed a lányokat (vagy fiúkat) ahogy ronagálnak a homokozó körül. Majd STOP. Átfordulsz a szülök felé (ezt a fordulást amúgy sem ildomos felvenni) - fokuszálsz (AF-el ez kb 2-4mp) és megnyomod megint a Record gombot. Tehát buktál 4mp-et rossz esetben. Értem, hogy gond, de szerintem ez azért a használhatatlantól nagyon messze van, főleg ha az előnyeit is nézed...

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák