Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • narumon

    őstag

    válasz hibavissza #16984 üzenetére

    "Ha videósként úgy mész oda egy esküvőre, hogy nem tervezed meg mit veszel föl, akkor ismét gond van. Szerintem annyira kötött egy hagyományos esküvő, hogy még a fényelést is előre be lehetne lőni"

    Hát ezt kiváncsi lennék, hogy csinálja meg bárki. Meg arra is, hogy hogyan tervezed meg hogy mit veszel fel... ez egy álomvilág. 10 éve csinálom de rohadtul nem tudom megmondani, hogy mi lesz a mai napon (az év utolsó esküvője nekünk, már ránkfér a pihenés yeaah). Amit te írsz abból adódik a végén, hogy a gyönyörű természetfotókat lövő ismerőst felkérték esküvői videósnak és majdnem katasztrófa lett belőle, egyszerűen nem látta át előre, hogy ez egy rush műfaj, senki nem fog neki percekig állni, meg megismételni a dolgokat.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hibavissza #16984 üzenetére

    "Megtettem már: [link]"

    Egyrészt a videó már nem elérhető, de ha jól emlékszem ez a villámos videó. Másrészről meg ez a villámos videó. A későbbi megjegyzéseid alapján gondolom szándékosan értetted félre a kérésem: Esküvő témában hozz egy olyan videót bárkitől, ami szerinted technikailag és minden egyéb szempontból baromira ütős, amibe nem tudsz belekötni. Csak tudjuk már végre hova tenni a nívót.

    "A mai technika mellett minimum tökéletes képminőséget lehet hozni kb. bárhol."

    Te véletlenül nem voltál a Fotózz-on regisztrálva, hogy a képek alá bekommenteld, hogy "haver, ezt elrontottad, kiégett a napkorong", miközben az anyaggal pont technikai értelemben volt a legkevesebb gond? A tökéletes képminőséget sem tudod definiálni, csak bedobod ezt a kifejezést a semmibe. Jézusom, valóban kiégett a csokor elkapásánál a csajok arcán a surlófény, beszarás. Gondolom jobb lett volna ha oda mérik a fényt, minden más hulla sötét, hogy azt felhúzva a felvétel egy zajtengerré váljon. Ja nem, egy óriás diffúzor kellett volna, hiszen a hálivudi esküvős filmekben is így csinálják. De most, hogy mondod, volt olyan rész a kivonulásnál, mikor a fák ágai között átszűrődő napfény pont úgy esett a menyasszony arcára egy rövid ideig, hogy egy kis foltban kiégett, itt is simán csak le kellett volna állítani a jelenetet, rendező mindenkit visszaküld, vegyük fel újra, ezúttal Józsi tartsa már fel a diffúzort.

    "Ha videósként úgy mész oda egy esküvőre, hogy nem tervezed meg mit veszel föl, akkor ismét gond van."

    Ja igen, mert erről volt szó. Ismétlem: Nem vagyok esküvős, évekkel ezelőtt besegítettem pár esküvőn videózni, meg hallom a bizniszben maradtak történeteit, de egy esküvőn nem tudsz csak előre tervezésből dolgozni. Törekszel rá, aztán úgyis egy csomó minden máshogy lesz, bekavar az időjárás, a pár zavarában tér el a tervtől, nem ér oda időben a meglepetés vendég, rögtönözni kell, stb. De majd a jelenleg is ebben dolgozó fórumtársak megerősítenek vagy cáfolnak.

    Persze jöhetsz a villámos videóddal, tök szép, én is csípem az ilyesmit, de azért lássuk be, egy ilyen videóhoz csak jól elcsípett snittek kellenek, amiket egymás után dobálsz a timeline-ra. És igazából megfejtettem, hogy te tényleg az a Fotózz-os ember vagy, aki a technikai megvalósításon kívül egyéb tekintetben nem tud vagy akar hozzászagolni egy fotóhoz vagy videóhoz. A Teasüti által linkelt videóval pont nem technikai értelemben volt probléma, hanem azokban a kreatív döntésekben, amik a vágószobában születtek, amiktől egy videó a képsorépítés és ütemérzék segítségével eljut A-ból B-be. Ez a videó meg pont olyan volt, mint egy viharos-villámos-természetvideó: Snittek egymásra dobálva egy timeline-ra, amik között látszólag az egyetlen kapocs, hogy időrendben követik egymást. Egyes műfajokban ez belefér, itt meg nem. De legalább a lényeget ragadtad meg.

    Én a Fotózz-ról is akkor töröltem magam, amikor mentem át az új feltöltéseken és baromi jó riport-dokumentarista-jellegű fotókat húztak le a vérbe, mert nem volt halálpontosan exponálva, vagy tök szar, jellegtelen, unalmas macskás fotókon azon ment az értekezés, hogy a bal alsó részen a fehér mancsán megtörő fény kiégett, miközben ez a fotónak a legkisebb baja volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák