Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • narumon

    őstag

    válasz cOxeR #1609 üzenetére

    Szerintem nem nagyon érted amit mondok :)

    Én csak azt próbálom mondani, hogy ha a Canon csinálna egy fenntartható fejlődést a video vonalon is, akkor ma sem lenne konkurenciája szinte.
    Ennyit kellett volna tennie:

    550D - jó volt úgy ahogy van
    600D - bele kellett volna rakniuk az 50/60fps-t
    650D - ezek mellé bele kellene rakni vagy 2.5K-t, vagy egy jobb videókodeket (mondjuk amit az 5dMk3 használ)
    700D - ez most fog jönni - az előzőből azt ami nem valósult meg.

    És így tovább. Senki nem vinnyogna, de jelenleg:

    550D - ok
    600D - ugyanaz
    650D - ugyanaz + kihajtható kijelző és videó alatt használhatatlan autofokusz (tehát ugyanaz)
    7D - ugyanaz
    700D - ugyanaz
    70D - ugyanaz

    Nos ezzel van a gondom, és nem csak nekem. Ennyit akartam mondani már legelőször is, nem többet.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • EkSYS

    senior tag

    válasz cOxeR #1609 üzenetére

    Kiváncsi leszek arra a fw. Frissítésre.
    Félreértés ne essék nem azt mondom hogy az mkIII nem jó, csak ahhoz képest hogy itt mondjuk egy gh3 jóval olcsóbban, itt vannak a Nikon gépei hasonló árban, a Sony is nyomul, (fs-100), itt a Blackmagic is, hát elgondolkodtató hogyha videozni akarnék mibe is tennék a millióim.
    A képzajos kommentet értem, jobb a digic5 mint a 4. De a fokuszost nem igazán: úgyis mindenki kézzel fókuszál dslr-eknel, nem?
    Az a gondom, hogy bár a Canon jó ötletekkel áll elő a legfelsőbb szférában, de onnan ezeket a megoldásokat olyan lassan ereszti le a földi polgároknak amilyen lassan csak lehet. Lásd. 1dx ötletei, stb.
    S ez szvsz. Gusztustalan. Persze ezt mondom én aki tele van Canon cuccokal :)
    Sajna a Canon egy túlárazott kényelmes politikát folytat amit mar a meglevő nagy ügyfél állományból fakadó tehetetlensége is autonóm segít, magyarán aki úgy vesz Canon cuccokat hogy előtte nem tájékozódik kellőképpen az ilyen kommenteket fog írni mint én :). Ettől függetlenül azért elmondható hogy fényképezőgépek nem olyan rossz az mkIII. Nyilván mivel most az 1dx és az mkIII között nincs semmi értelmes gép, így hülyén nézne ki ha az 1dx et adjak 1.8M ért az mkIII át meg 0.45ert.
    S most itt ismételten vissza kell kanyarodjak, egyik kedvenc témámhoz, a magic lantern hez. Elképesztő hogy mit hoznak ki a gepekbol, úgy tudom pl. Nikonokra ez nem megy.
    Én szerintem a Canon ML támogatás hiányában komoly részt veszíthet adott esetben a videós dslr szekcióban és potenciális vevők körében. Mert, mint lentebb említve volt, aki komolyan nyomja az cinema eos-t vesz. Persze, de azért mindenki jobban örül annak ha vesz egy gépet 6-700k-ért, meghackeli kicsit a fw.-t és máris annyit tud a gépe mint egy 3milkas.
    A kivaros témára meg egyet: a mai világban, amikor elég nagy a harc a vásárlókért minden területen szerintem elég felesleges rizikó és ostobaság megvarakozatni a potenciális profit termelőket , hisz nem kell sokat keresgélni ha szeretnél egy másik gépet, mondjuk gh3at, pénzért ma bármit. Csak fizess!
    Kene valami erő ami loyalissabba, elkötelezettebbe tenne a mar meglevő ügyfeleket. Szerintem

    Eki - az eredeti

Új hozzászólás Aktív témák