Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz _q #13439 üzenetére

    "50fps és 1/50 záridőnél nem darabos?"
    Nem darabos, hanem mosottabb. Végszükség esetén, amikor tényleg kevés a fény, én is be szoktam vállalni ezt az ajánlotthoz képest felezett záridőt.

    "A 24-el az a baj, ha lassítani akarok, akkor vagy 50-ről vagy 60-ról lehet. De egyik se egész számú többszöröse, így rendellenesnek fog hatni a kép, nem? Nem próbáltam még. Tehát ha lassítani akarok akkor csak 25/50fps vagy 30/60fps működhet."
    Sokan használják a 60»24 fps lassítást is, mivel itt két és fél szeres a szorzó. Egyébként én is "csak" a 25/50/100 fps-eket szoktam variálni.

    Amúgy meg egyetértek Tuninger-rel, egyelőre ne a reciprokszabály legyen a legfontosabb, inkább a gyakorlati dolgok. ;)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz _q #13439 üzenetére

    Legegyszerűbb ha kipróbálod.

    Egyébként még nem tartasz ott, hogy foglalkozz a záridővel, rakd egyelőre automatára és foglalkozz a videózás többi részével. Ez az 1/50, 1/120-ad tartása felesleges akadályokhoz vezet amatőr szemszögből, cserébe a nézők 10%-a veszi észre a különbséget... (és lehet sokat mondtam...)

    Azért kell a 2x-es záridő mert az adja azt a motion blurt amit hitelesnek látsz. Ha kint álsz az utcán elmegy melletted egy autó és követed a tekinteteddel akkor az autó éles de a környezet elmosódik, hiszen ahogy követed a szemeddel az auto pozíciója a látott képen nem változik, míg a környezet igen.

  • narumon

    őstag

    válasz _q #13439 üzenetére

    A 24-el az a baj, ha lassítani akarok, akkor vagy 50-ről vagy 60-ról lehet. De egyik se egész számú többszöröse, így rendellenesnek fog hatni a kép, nem?

    Miért hatna? A lassítás akárhány százalék lehet a szemed csak azt látja, hogy lassítva van, azt, hogy ez most 88,2%-ra volt lassítva vagy 72.3%-ra azt senki nem fogja tudni (és amíg elég a képkocka addig rendellenes sem lesz).

    "Nem próbáltam még. Tehát ha lassítani akarok akkor csak 25/50fps vagy 30/60fps működhet."

    Dehogyis. Én ha lassítani akarok akkor 60fps-el veszek fel - és én mindig 24-es timeline-on dolgozom. Sőt tovább megyek keverni is szoktam mert ide eddig behúztam a gopro 48fps-es anyagát is amit 50%-ra is le lehetett lassítani (de ez nekem sokszor túl sok tehát átlag 60-70% körül szoktam csak lassítani).

    Davinci rákérdez az elején. Ha azt választom, hogy maradjon a timeline 30 fps, akkor a beimportált videó pörög 60fps-el, itt lesz egy sebességbeli eltérés. Ha azt választom, hogy igen változtassa meg az importált anyaggal megegyező fps-re, akkor meg 60 fps marad a timeline és a videó anyag is.

    Ezért mondtam, hogy én Resolve-ot nem ismerem ebből a szempontból. Tehát ha a 24-es timelinera behúzol egy 60fps-es anyagot akkor az kb 2x sebességgel játsza le? Premiere normál tempóval játsza. PErsze rákérdez (ha ez az első behúzás, hogy változtatni akarom-e a timelinet de csak annyit mondok, hogy nem azt kész).

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák