Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MUŁĐER

    addikt

    válasz Yrkalla #401 üzenetére

    codegen az egyik leggyengébb táp:(
    mit jelent? nem indul el....állandóan újraindul,lefagy stb

    rosszabbik eset,amit codegen tápok szoktak művelni (meg egyéb noname): túlfeszt ad és elfüstöli az egész gépet:Y

    Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

  • 8472

    aktív tag

    válasz Yrkalla #401 üzenetére

    szerk.: lassú voltam, már megelőztek :)
    szerk.2: meghát PCI-E vga-hoz nem mindegy milyen tápod van. Ennyire nem értek hozzá, de valami más csatlakozó van rajta. Asszem a normál tápon 20 tűs a PCI_Esekhez meg 24 tűs csatlakozó kell vagy mifene. Amikor a gépem vettem rákérdeztem erre, mert nekem is PCI-E-s a vga-m; azt mondták, hogy sima táppal is jó, de akkor kell rá egy átalakító, ami a 20 tűsből 24-est csinál. 1000Ft-ba került.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    JESZ OKÉ

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Yrkalla #401 üzenetére

    Azért hozzáfűznék egyet-kettőt...:D
    Igen előfordulhat hogy egyes ágakon a tápod nem képes megfelelő áramerősséget biztosítani. Ijyenkor általában nem indul el, vagy fagyások is lehetnek...
    A tápod névleges megengedett teljesítményéről (300W) meg annyit hogy ennyi teljesítmény igazából elég lenne a configodhoz. A probléma az az hogy egyes gyártók ezt a névleges teljesítményt úgy számolják ki hogy az összes létező ágat és kiegészítő ágat ( pl 5vsb) beleszámolják (meg ami nem létezik azt is...) ...ja aztán meg megszorozzák 2-vel:D:D...(halottam olyat hogy egyes Codegen 300W os egységek valójában 270-esek csak át vannak cimkézve). Érdemes szemügyre venni a kombinált 3.3 és 5v adatokat, ezek tipikus értékei egy ''igazi'' 300w-osnál 180, egy 400-asnál 230w, ez sokszor leleplező lehet...
    Egy szó mint száz szerintem is cseréld le azt a codegent. Nem bíznék benne, ráadásul a codegen tápok híresek az feszültséginadozásukrol, ami nem éppen egészséges 5% fölött. Na meg mondjuk a fórumon terjengő rémhírek sem valami bíztatóak...:U

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Aktív témák