Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz MageRG #26326 üzenetére

    Legjobb tudomásom szerint, a Biblia (evangélikus vagyok..., lehet más vallásban működik) a szellemvilágot nem is tárgyalja, mert nincs ilyen, nem létezik... (tudomásom szerint ilyen "szférák" vannak, de szellemvilág nincs.)
    Mondjuk ezt saját tapasztalat miatt kétlem, és akkor finoman fogalmaztam, kőkemény matematikus vagyok (9. fokú egyenletek stb, most épp AI fejlesztésen vagyok, rákkutatás), szóval nehéz egyeztetni a vallást a számokkal, de megteszem, mert mindig, amikor kimegyek este, és felnézek az égre (világvége tábla után lakom amúgy, és még az is át van húzva bammeg... :)) ), akkor mindig tudatosul bennem, hogy ezt a "kócerájt" törvények uralják, és ezen törvényeket "valaki" összexarta (de rendesen)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz BE4GLE #26332 üzenetére

    "Ha mész az erdőben és találsz egy házat, joggal gondolhatod, hogy azt "valaki" felépítette."
    Nem. Azt kérdem, ki hozta létre az erdőt...

    "Klaszikus érv az univerzum eredete kapcsán, hogy ezt a komplex világot, csak egy komplex "valaki" hozhatta létre. A gond csak az, hogy ebben az esetben ennek a valakinek is szüksége van egy teremtőre, hiszen ő maga is komplex."
    Jogos, ez paradoxon(eredőn kívül)...

    "Amúgy meg egyszerű szabályokból is lehet, bonyolult és változatos világokat alkotni. Lásd "életjáték" és egyéb iterációi."
    Igen, csak az a gond, hogy mindig ugyanolyan alakzat marad "életképes"... (lehet gombot varrni rá...)

    "A mi világunk törvényei ezeknél valóban bonyolultabbak, és emiatt az univerzum is, de a "valaki" bevezetése az egyenletbe nem sokat segít. Hiszen akkor a következő kédés az, hogy honnan lett az a "valaki", aki ezekkel a bonyolult törvényekkel elő tudott állni."
    Nem csak, hogy bonyolultabbak, hanem -jelenlegi ismereteink szerint- lehetetlenek...
    A jelenleg "népszerű" Big Bang Theory (Ősrobbanás) elmélet mellet pont annyian vannak, mint amennyien ellene, azon "egyszerű" oknál fogva, hogy nincs létező -komplex- egyenlet sem, amivel le tudjuk írni, ami ott lezajlott (egyenlettel és ebből származtatott fizikai törvénnyel sem), az, hogy mi is történt/történhetett, nem modellezhető, szimulálható, emulálható stb stb...
    Ebből -jelenleg- 1 dolog következhet (semmi más), hogy az ott történtek (mert, megtörténtek, és szabályok jöttek létre stb), az tudatos...

    UI: Egy okos emberke azt mondta, hogy: Az emberi elme 1 dolgot képtelen felfogni, a végtelen fogalmát... Tökéletesen igaz (azt hiszed, hogy felfogtad, de nem) ... :N
    "Végtelen Univerzum", na ezmiez... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák