Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CollectoR

    aktív tag

    válasz kymco #2469 üzenetére

    "A kérdésed nem egyszerű, és nem is biztos, hogy a válasz is az tud lenni...
    Egyrészt, mert Isten sokkal több, mint amit mi fel tudunk fogni belőle, így bármit is írok, gondolok, képzelek róla töredékes... másrészt teológus, filozófus professzorok vaskos könyveket írtak erről... láthatóan kevés eredménnyel."
    Igen, erre azt tudom mondani, hogy legyen erős a hited, meg a hite azoknak, akik csak istent, vagy a gonoszt látják minden mögött, mert ez úgy néz ki, hogy nem tudunk isten szándékairól semmit, azt sem tudjuk, hogy isten micsoda (nem tudjuk felfogni), isten útjai kifürkészhetetlenek, tehát biztosan az égvilágon semmit sem tudunk istenről, csak azt hogy valahol van. Lecsupaszítva így néz ki a dolog, ezt is természetesen ki lehet dekorálni azzal, hogy isten jót akar, isten ilyen, és olyan. De ez így elfogadhatatlan, és én nem kézzel fogható bizonyítékokat követelek (de mint tudjuk isten bármikor bármit megtehet, de ez sosem következik be) csak emberi logikát. De mint ezt többször halottam nem logikára épül az egyház, és a hit. Hát igen, mégis logikusan próbálják értelmezni a bibliát, és isten létét. Hát elég furcsa nekem.

Új hozzászólás Aktív témák