Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20600 üzenetére

    Jézus nem kéri az egyháza egyeesülését, szerintem erre gondoltál:
    "11. Szent Atyám, tartsd meg őket a te nevedben, a kiket nékem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi!
    12. Mikor velök valék a világon, én megtartám őket a te nevedben; a kiket nékem adtál, megőrizém, és senki el nem veszett közülök, csak a veszedelemnek fia, hogy az írás beteljesüljön.
    13. Most pedig te hozzád megyek; és ezeket beszélem a világon, hogy ők az én örömemet teljesen bírják ő magokban.
    14. Én a te ígédet nékik adtam; és a világ gyűlölte őket, mivelhogy nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
    15. Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
    16. Nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
    17. Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság."
    János evangéliuma 17

    Jól látható, hogy azok akik Isten igéjét követik azok Krisztuséi, azok az "egyház" akik nem követik az igét azok nem.
    Az emberi akarat és Isteni akarat: Isten az ember teremtője, nála jobban még te se ismered magadat. Az ember rájön, hogy Isten akarata a legjobb az ember számára. És az ember akkor igazán szabad ha megérti ezt, hogy azt tenni ami számára a legjobb, az a legjobb élet. Ezért merjük imádkozni, hogy legyen meg Isten akarata: az a legjobb. Szerintem megint hasraütésszerűen idézed kymco-t ahogy a bibliai idézetet is kezelted.
    Isten akaratának engedni nem rabszolgaság, hanem a lehető legjobb. És hogy mit számít az ember akarata? Elég sokat, ebből származnak a bűnök, az ember önzése, irigysége, mikor többnek tartja magát más embereknél - ezekből jön a szenvedés.

    Alapvető emberi jogokon mit értesz? Mennyi háború volt az emberek szabadságharcai miatt, pedig az tényleg alapvető emberi jog...
    A Biblia rossz célokra való fordításáról volt szó. Ha a dzsainizmusnak adtak volna politikai hatalmat annak nevében is öltek volna embert, ahogy ez keresztyénségnél és az iszlámnál is látható. Indiában ahol a hinduizmus és buddhizmus a leggyakoribb ott is ölnek embereket a vallás miatt, pedig itt Európában azt mondják ezek milyen békés vallások.

    DNS és információ.
    Nem tudom mennyire ismered a biológiát és a DNS - mRNS - fehérje dolgokat.
    Pedig pont az a lényeg, hogy a DNS-ben pont olyan információ van mint a könyvben a szavak. Ezt sehogy se tudod cáfolni... Pontosan a CTGA bázissorrendeknek van jelentése: barna a szemed, szőke a hajad... stb, a te DNS-ednek te vagy a jelentése. Ha egy randomizált sorrend lenne akkor nem lenne belőle semmi, még egy baktérium se. Hiába annyi millió bázispár akkor se. És pont emiatt jól megkülönböztethető az értelmes DNS az értelmetlentől, mert van jelentése és ma már egyre többet ismerünk is. Jól tudjuk milyen a barna szem bázissorrendje és a kéké. Tudjuk, hogy egyes fehérjék kódja mi ami éppen egy betegségtől véd meg vagy éppen okoz. És köszi, hogy felhoztad a mutációt, mert éppen ez a folyamat az ami az értelmes, információt hordozó bázissorrendet tönkre teszi és működés képtelenné válik egy fehérje (pl a melanin termelés az albínókban). Így még markánsabb, hogy a DNS információt hordoz.
    Attól, hogy te információ alatt csak az emberi szavakat érted még nem lesz nem információ a DNS-ben tárolt adat és a winchesteren lévő program kódja, ki is nevetnének az informatikusok, ha azt mondanád egy CD-n lévő kódsorra, hogy ez nem információ mert nem értem az 0-ák és 1-esek sorrendjét... A biológusok értik a DNS bázispárjainak a sorrendjét, hidd el nekik hogy ez információ, ha már az egész világ ezt elismeri. Nem valami tévtant hirdetek mikor a DNS-ben lévő információról beszélek, hanem tudományos tényt. Ami nem olyan mint az evolúciós elmélet, hogy mindenki beszél róla de senki se látta, hanem naponta ezzel dolgoznak amikor genetikailag módosított élőlényeket állítanak elő, vagy éppen vakciánt gyártanak, vagy betegségeket azonosítanak DNS minta alapján, vagy ne is beszéljünk a bűnüldözésről, amikor is a DNS információi alapján tudnak embereket letartóztatni, mert a DNS-ben tárolt információ alapján azonosítják... nagyon hosszú a lista ahol a DNS információ hordozása nap mint nap előkerül.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák