Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elemental

    addikt

    válasz kymco #20259 üzenetére

    Bennem is ez a pár mondat indított meg néhány gondolatot.

    zone: Kicsit az az érzésem, hogy te nem tulajdonítasz nagy jelentőséget a saját magad által átélt élményeknek. Én átélek pár dolgot, ebből levonok következtetéseket, átengedem magam bizonyos érzéseknek, ezek alapján alakul ki a véleményem a dolgokról. Valahogy az írásaidból nekem az derül ki, hogy nálad az a fontos, hogy mások mire jutottak a tudomány eszközeivel, közben magadat, nem is figyeled, elolvasol/kiguglizol sok okosságot, és neked így alakul a világképed.
    A vallásos út egyfajta személyiségfejlődés szerintem.
    Mondják, hogy tudásra úgy teszel szert, ha könyveket olvasol, bölcsességre, ha magadat olvasod, mintha könyv lennél.

  • zone

    őstag

    válasz kymco #20259 üzenetére

    Más leírónyelvet használ a tudomány és mást a képzőművészet és megint mást a hit.
    Értem, hogy mit akarsz a példáddal mondani, de egy festményről senki sem mondja vagy gondolja, hogy ilyen a valóság.

    Nem ér! Te a mai tudományos állapotokat akarod szembe állítani az ókori egyház feltételezésével és egy kisegyház mai álláspontjával?
    Habár azt kétlem, hogy csak az ókori egyház feltételezése lett volna, (arról nem találtam adatot, hogy pontosan mikor kezdték vizsgálták a szerzőséget) arról meg lettem győzve, hogy ez ma csak kisebbségi vélemény.

    A Biblia tele van ilyenekkel, miért pont a falakon akadsz fenn?
    Mert épp ez esemény kapcsán beszélgettünk, egy másik hihetetlen esemény nem lett volna releváns.

    A történet akkor lehet talán párhuzam, ha a boltos minden eszközét, és ebbe beleértve az életét, képességeit is a maffiózótó kapta volna...
    Tehát ha a maffiózó felnevelte és kitaníttatta a fiát boltosnak, már van morális alapja, hogy védelmi pénzt kérjen tőle?

    Nem azért szenved valaki, mert bűnös és vétkezett az ember. De az oka világos, az Istentől való elszakítottságunk.
    Úgy emlékszem azt mondtad korábban, hogy maga az elszakítottság a bűn. Azaz mégis az emberiség bűnössége miatt szenved valaki, csak szerinted ez következmény és nem büntetés.

    A megkülönböztetés a hit által lehetséges.
    A vallás szerint pedig a megkülönböztetés képessége a bűn eredménye. Érdekes, nemde? Én úgy látom, hogy a vallás kitalált egy nemlétező betegséget, amire felkínálja a nemlétező gyógyszerét.

    Ha a gonoszság Isten jelenlétének hiánya, hogyan lehetséges ez, ha Isten állítólag mindenütt jelen van?

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Új hozzászólás Aktív témák