Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18046 üzenetére

    Nem keresztyén források Jézusról

    Tacitusnál biztosan ír Jézusról akit Pilátus kivégeztetett. Tehát nem a keresztyének által értesült Jézusról. Bár azok keltették fel a figyelmét, hogy utána nézzen ki is volt az a Christus.

    ""az amennyire tudom egyszer érintette ezt a témát és akkor is kifejezetten azt mondta a követőinek, hogy adják meg a császárnak is ami a császáré - hacsak persze itt nem az agyonverésére, vagy ilyesmikre gondolt
    szted ilyesmikre gondolt?

    A keresztyének az anyagi oldalát meg is adták a császárnak, sehol nem olvasol olyat, hogy a keresztyének nem fizettek volna adót. Más volt az oka a gyűlöletnek márpedig a császárkultusz megvetése.

    A Talmudban leírtak egyértelműen párhuzamban vannak a Bibliával, ugyan azok a vádak vannak benne, mint amik a Bibliában.

    Celsus is a Bibliát támasztja alá, ugyan azt írja le.

    -------------------------------

    Ha az Azazel szót héberből lefordítod (ugyanis héber szó), akkor már minden oké :) Idegen nyelveknél ez így szokás. Vagy angol esetében is minden 10. szót nem fordítasz :)

    Akkor most komolyan nem értelek, még az evolúción kívül jónéhány teremtés-, eredettörténet van ami nem a Biblia Istenéről beszél, akkor a te értelmezésedben azok is evolúciók?

    "mit tudom én"
    Ez kb látszik is :)
    Ebben a bekezdésben halmozod a logikai bukfenceket(isten nélküli istenközelség... :U ), gondold át és visszatérhetünk rá.

    Vannak a természettudományok amik millió években gondolkodnak és van a Biblia ami 6000 évben. Ha a kettőt összemosod, akkor ilyen ellentmondásokba ütközöl, ehhez nem kell sok logika. Ha a Bibliát vennéd alapul a dínók kormeghatározásához akkor nem lenne összetűzés ugyan úgy, ahogy ha a természettudományok által mondott kormeghatározáshoz kötnéd a nem létező bűnbeesést.

    Hol írja a Biblia, hogy Ádámék nem tudták értékelni a jót? Vagy az én mondatom alapján, hogy megbánták? Én nem a Biblia vagyok :) Itt olyan területet feszegetsz ami tényleg HA ez, HA
    az... szépen el lehet cseverészni de nem visz sehova. Ha abból indulunk ki, hogy nem az ember miatt van a teremtés, akkor szerinted az ember miatt kellene átrendezni az egészet? Akkor megint nem ott vagyunk, hogy egoista keresztyének?

    "ha itt a keresztény hittársaidra gondolsz, akkor a hamis hitek követői is képesek egymást megerősíteni"
    Nem csak a keresztyénekre gondoltam, hanem minden körülöttem élőre. Ahogy írtam, ha csak belső megerősítés lenne (és az ugyan azt az elvet valók is csak belső megerősítésben bíznak) akkor annak csalódások és kiégés lenne a vége. A valóságban élünk, nem egy álomvilágban.

    ------------------------------

    tomtyi
    A Biblia az embereknek íródott, az emberiség sorsáról. Az ember és Isten kapcsolatáról és annak megoldásáról. Ha tudnád, hogy hogyan buktak el az angyalok, akkor más lenne a megoldás? A Bibliában benne van, hogy a bűn az Istentől való elszakadás és a megoldás a visszatérés, ami Krisztus által lehetséges.

    "Hát tudod. Egy (akármiben is) nem hívő esetében ugyan ez a vélemény alakul ki a hívők által rendszeresen végzett imákról: vagy működik, vagy nem. Ha működik, akkor a hívő hálát ad az "Úrnak", ha nem működik, akkor elfogadja, hogy más az "Úr" akarata, és megnyugszik abban."
    Ha ez tényleg így lenne, akkor kiégés és csalódás lenne. De ez látszik is, mert sok álhívő el is hagyta az egyházat az üldözés idején. Aki nem hisz, az nem fog hívőként viselkedni, ha bajba kerül. Persze egy nyugis társadalomban, amikor kb mindegy mit hiszel és mit csinálsz, mert így is úgy is elvagy ott belefér az "Isten útjai kifürkészhetetlenek" mondatok.

    "Ne haragudj, de ez igen nagy mértékű spekuláció."
    Teljesen egyetértek, de nem én kezdtem és én is odaírtam, hogy elvileg :) Ezen jól ellehet csámcsogni, de llll szerint ez közelebb visz a világbékéhez :))

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák