Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • merqree

    őstag

    Sziasztok,

    "Megőrülök" most már.
    Vettem egy ilyen kábeltesztert.
    Kb 2 hete szereltem POE kamerákat, és a fenti eszközzel ellenőriztem mindig a kötéseket.
    Minden kamera "zöld" ereket mutatott, és működött is.
    Hétvégén az egyik kamerából kihúztam a kábelt, mert áthelyeztem pár centivel. Összedugtam, hogy lássam mit fog mutatni. Felszereltem a végleges helyére, összedugtam az UTP csatikat, és nem működik a kamera. Áramot elvileg vesz fel, mert este pirosan "világít" az infra.
    Az egyik újonnan felszerelt kamerával szintén így jártam, hiába "zöld minden", mégsem megy.
    A kábel fekete UV álló gégecsőbe vannak behúzva.

    Van valami jobb teszter cucc, házi felhasználásra, nem aranyáron?

    Felhasznált anyagok: kábel (DAHUA FALI KÁBEL - PFM920I-5EUN (CAT5E, UTP, OXIGÉNMENTES RÉZ, 305M)), csatlakozó (AlzaPower Patch CAT6 UTP RJ45 8p8c árnyékolatlan hajtogatott kábel 100 darabos kiszerelésben), krimpelő (Moduláris krimpelőfogó RJ45, RJ12, RJ11, CAT 3, 4, 5, 5e, 6, 6A, 7, Intellinet 211048)

    Válaszokat és tippeket előre is köszönök!

    [ Szerkesztve ]

  • merqree

    őstag

    válasz kisskd #1899 üzenetére

    Szia,

    Köszönöm a válaszodat :R , kérdéseidre a válaszaim:

    1. A "zöld ereket mutatott" azt jelenti, ahogy írtad is, hogy a kábel egyik végén a teszter, a másik végén a "végpont", és így néztem meg a teszternél, majd, ahogy írtad is, átsétáltam a drót másik végére, és ott is végignéztem, ahogy "lefut" a teszt. Ahogy írtad, szépen sorban, 1-8ig mennek a zöldek, kihagyás nélkül.

    2. A mozgatásos dolgot nem próbáltam, nagyon köszönöm az ötletet, megnézem, hogy így is "stabil"-e a teszt. A kábeleket minden töréspontnál (irányváltások sarkoknál) külön húztam be, igyekeztem nem rángatni pont egy esetleges szakadástól tartva.

    Ötletként még azt kaptam, hogy tegyek a most "rossz" kábel végére másik kamerát, hogy kiszűrjem, hogy a kamera hibásodott-e meg "időközben".

  • merqree

    őstag

    válasz kisskd #1901 üzenetére

    Szia,

    Hazaérve az a látvány fogadott, hogy a 8 portos POE switch valamennyi LEDje aktivitást mutatott, de se IP scanner, se ping nem igazolta, hogy a kettő hibás kamera valóban működne.

    A már működő kamerát egy 1 méteres kábellel direktbe kötöttem a POE switchen, tökéletesen működött. Ezek után újra kábeltesztet csináltam.
    Visszacsatlakoztattam a helyén, és azóta működik. Szóval nem értem.

    Az új kamera esetén szintén direktbe kötöttem, és működött. Kábeltesztet nem mutatott hibát. Gondoltam, hogy a 568A kötés helyett 568B sorrend szerint szerelem a végeket. Kábelteszt össze vissza villogott, nem szépen sorba. Próbából rádugtam a kamerát, de érthető, hogy se kép, se ".hang". Újraszereltem mindkét végét 568A szerint, kábelteszt hosszú percekig tökéletesen muzsikált. Ezen felbuzdulva, a kamerát a helyén felcsatlakoztattam, és vártam, hogy legyen kép. Nem volt. (Közben megjött az ígért lehülés, némi esőcseppekkel, így fogtam magam, és lesz.rtam a dolgot.) Ahogy pakoltam, látom, hogy a POE switchbe nem dugtam be az újraszerelt 568A véget. Bedugtam, és azóta is (kopp-kopp) működik.

    A fene sem tudja mi volt ez.

    Köszönöm a támogató kérdéseidet, mert ezekből is tanulhat az ember! :R

  • merqree

    őstag

    válasz Essejó #1903 üzenetére

    Szia,

    Teljesen elképzelhető, hogy mivel "újdonság" volt az 568B így el rontottam a sorrendet, s azért villogott össze-vissza a teszter.

    Legalább két helyről is azt a visszajelzést kaptam, hogy miért 568A-val "szerelek", mikor az 568B az elterjedetteb(?). Nah, ez a vonat most már elment nálam, működnek a kamerák szerencsére(????????????), így nem fogom újraszerelni a dugókat.

Új hozzászólás Aktív témák