Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • markknight

    veterán

    válasz Adams84 #129178 üzenetére

    Kb két hete volt itt a szerelő. Megmondta, hogy fogalmuk sincs mitől van.

    Néma gyereknek anyja se érti a szavát…
    Igen, biztos én vagyok a hibás :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz Adams84 #129178 üzenetére

    Nagyon sok hibalehetőség fordulhat elő az előfizető oldalán is, amiket szintén ki kell zárni

    Amikor évekig minden OK ugyanazokkal az eszközökkel és beállításokkal, aztán egyszer csak elkezd mindenféle, addig sosem tapasztalt anomália megjelenni, akkor az szerinted kinek a sara?

    lehetnek a modemnek is szoftveres hibái, gondolom, hogy ezeket is próbálják javítani.

    Elég sikertelenek ebben a témában. Végül is csak a topic 80%-a szól arról, hogy a problémákat a szar modem vagy a szar modembeállítások okozzák. És ennek a 80%-nak a nagyja is arról szól, hogy az illető panaszkodik, hogy nem jó a netje, weboldalak nem töltenek be azonnal stb.. megírja az illető a modemértékeket és kábelmánia pedig visszaírja, hogy azokkal minden rendben. Utána meg megy a sakkozás, hogy akkor mégis miért lehet ez. Na vajon miért.

    Szerintem érdemes egy kört futni náluk, mérjenek rá a modemre.

    Ha a modemig tart a hatáskörük, akkor ők csak a koaxon keresztül kommunikálnak a modemmel. Ha abban a kapcsolatban nincs hiba, akkor szerintük minden rendben, az előfizető meg biztos hülye, mert hiába mondja, hogy valami mégsem jó a netjével.

    Néma gyereknek anyja se érti a szavát…

    Ja hát persze, de hogy hulladék HGW-ket szórnak ki az előfizetőknek még hulladékabb firmware-ekkel az már igenis a szolgáltató sara. Meg amíg náluk a szolgáltatói oldalon sincs meg a teljes IPv6 support, addig minek erőltetni? Biztos se szeri, se száma azoknak a weboldalaknak és netes szolgáltatásoknak, amelyek csak IPv6-on érhetők el. Manapság ki a fene kockáztatná, hogy csak azért veszítsen vevőket, ügyfeleket stb., mert az oldala kizárólag IPv6-on érhető el?

Új hozzászólás Aktív témák