Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz pjen #74094 üzenetére

    Szerintem a következő 30 évben elég a cat 5 e,és nem kell vadászni a cat 6 szerelvényeket kinlódni az osztó spinel.

    Elég szomorú lenne, ha az elkövetkezendő 30 évben elég lenne a 2.5Gbit/s sávszélesség. 100 méterig a Cat5e annyit tud, 5Gbit/s-t már csak cirka 33 méterig. A Cat6 kábel 100 méterig a 5Gbit/s-t, és 66 méterig a 10Gbit/s-t. A Cat6A meg 100 méterig tudja a 10Gbitet.

    Az 1Gbit már most is kevés ha például NAS-ról másolsz, a HDD-k általában tudnának 150-180MB/s-t, az 1Gbit korlátja viszont cirka 120-125MB/s, vagyis ilyen esetben a gigabites háló fogja vissza a NAS-t. Ha SATA-s SSD-t raksz a NAS-ba, akkor pedig máris ott vagy, hogy az 5Gbit/s-es háló kell, hogy értelme is legyen. Én most emiatt vettem 10GbE sebességű SFP+ hálókártyákat...

    Ha már valaki most húz kábelt, akkor én azt javaslom, hogy húzzon be Cat6A vagy legalább Cat6 kábelt. Ha esetleg a falicsatlakozók Cat5e-k is, akkor is jobban jár vele, mert ha később esetleg még sincs meg az 5 vagy 10Gbit, akkor elég a fali csatlakozókat lecserélni, nem kell a kábelt is újra húzni.

    Tavasszal lesz nálam is felújítás, ahogy most kinéz, Cat6A kábelt húzok ki, meg egy LC/LC optikai kábelt. Szívem szerint egy MPO/MPO kábelt is kihúznék, de az drága játékszer, és talán 40Gbit/s-re egyhamar nem váltok...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák