Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pioneer

    senior tag

    válasz E.Kaufmann #1 üzenetére

    Még az is meglehet, de majd ráfogják úgy is az Intelre, meg az Nvidia-ra hogy ez is az ő hibájuk, ahogy szokták az ájmdé fanok... ;]

    PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

  • Zolee11

    senior tag

    válasz E.Kaufmann #44 üzenetére

    Az XMP overclocking. Hol és mikor, melyik gyártó vállalt rá bármilyen működési garanciát?

    Ki és miért állított be nagyobb feszültség értéket ezekbe a profilokba, mint ami az AMD hivatalos maximum ajánlása? Nem őket kéne felelősségre vonni, ha mi saját magunk nem jártunk utána mit is állítunk be valójában?

    Mi értelme a tuning ramoknak? Sok ember számára pont semmi, mert nem érezhető gyorsulásokat eredményez általános felhasználás mellett. Persze a marketinget sokan bekajálják, szükségük van rá, ez alap. Egy normális CPU+VGA párosára van szükség a játékokhoz, nem tuning ramokra.
    Aki adatbázisokkal foglalkozik migrálás szinten, vagy képeket, videókat szerkeszt, ott fontos a memória sebesség is, meg ugye a méret is... viszont 128GB DDR5 esetében meg el lehet felejteni az XMP időzítéseket is... valamit valamiért.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz E.Kaufmann #47 üzenetére

    Abban igazad van, hogy nem lenne szabad ennek megtörténnie, de valaki hibázott, valahol valamit elnézett és nem lett korlátozva, de attól, hogy ez a kapu nyitva maradt sajnos a felelősség hivatalosan a felhasználót terheli, ez benne van a garancia feltételekben. Az már a korrekt hozzáállás része, ha a gyártó ennek ellenére garanciában cseréli.

    Desktop gépre gondoltam, és nem server környezetben, mint adatbázis migrálás, desktop esetében azért nincs ennyi lehetőség a sávszélesség bővítésre.
    A DDR5 eleve egy nagyon komplikált rendszer, a sok csatorna is csak nehezítő körülmény lett, igencsak körülményes a magas órajelek használata, főleg 64/128 GB esetén.

    #46 CPT.Pirk
    Ha összeszerelsz egy konfigurációt, milyen beállításokkal indul? Miért nem azzal indul amit a "bótban" hirdetnek? Ez nem véletlen.

    Abban egyet értünk, hogy nem szabadna megtörténnie, eleve nem szabadna a gyártó ajánláson felüli feszültségnek beállítódnia profil alapján. Hogy miért történt mégis meg? Mert picit túltolták a DDR5 működésének komplikáltságát, és valószínűleg a memória vezérlőt is stabilizálni kell az XMP, EXPO időzítések mellett. Majd most kiderül, hogy mit jelent a memória időzítéseket illetően a feszültség korlátozás, mennyire volt erre szükség. Szükség , vagy "hibázás" szülte ezt a feszültség szintet.
    Mellesleg jelentős throttling mellett ugye...

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz E.Kaufmann #54 üzenetére

    Szerintem rengeteg félreértés van. Én olyanról nem tudok, hogy egy adott gyártó garantálja az XMP profilban tárolt értékek melletti működést. Mások/gyártó által tesztelt konfigurációk lehetnek, ahol működött hiba nélkül, vehetjük majdnem biztosra, de még az sem garantált minden körülmény mellett.
    Senki nem tud mindent, én sem, de ha adott konfigurációra ilyen kérés érkezik, és nincs saját gyakorlati tapasztalat, akkor utána nézek, és kompromisszumos megoldásra törekszem, ahol nincs legalább mások általi gyakorlati tapasztalat oda nem én fogok lépni először, főleg nem ügyfél gépével.

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák