Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • guest

    veterán

    válasz guest #4 üzenetére

    Na itt van egy cim: www.podien.de

    Angolul és németül is le van írva mit kell csinálni DE szerintem az egész egy baromság. Mondom én leveleztem a sráccal, elmondta hogy az egész végülis csak érdekességképpen indult, HW közeli assembly ujjgyakorlatként, programozás
    gyanánt, aztán véletlenül lett kész SW belőle, és abban is egyetértettünk hogy az egész nem ér semmit (persze ilyen nyíltan azért nem volt pofám kimondani). Ma a legtöbb alaplapban bios szinten állíthatsz minden sz*rt, a legdzsunkábban is lehet FSB-t húzni.

    Ahol értelme lenne a SW-es megoldásnak az a márkás gépek húzása. Egy IBM, HP vagy Compaq nyilván nem épít a (saját készítésű) biosába ilyen feature-t mer minek, a sutyerák user ugyis csak leégetné-kettétörné-szétvagdosná a gépét vele, meg egyébként is aki kiad X ezret egy ilyen gépért az ne akarja húzni. Namost én ingyér kaptam egy IBM gépet aminek a biosában a dátumon és időn kívül semmit nem lehetett állítni, ezért gondoltam én is SW-es húzásra, de az a helyzet hogy ezeket a gépeket eleve olyan hardverrel is szerelik ami ezt nem teszi lehetővé semmilyen módon. Ilyen szempontból minden brand gyártó jól bebiztosítja magát, direkt ''buta'' alkatrészeket használ, ugyhogy ez zsákutca.

    Csak azért írtam le ezta a sok baromságot mert nem igazán tudok más okot amiért valaki szoftverrel akarna FSB-t állítani. A PLL egyébként Phase Locked Loop, egy oszcillátor tipus.

    Ja és ROHADT KÖNNYEN SZÉTVÁGHATOD A GÉPED!!!

    prohardver vendég

Aktív témák