Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DENON

    tag

    Gondolom ti is használjátok az Everestet az lenne a kérdésem hogy valós értékeket ir ki a hőmérséklet figyelője sztetek ? Aki nézte már valaha elég furcsa számomra hogy a processzor ugy van hogy CPU 39 CPU1mag 57 CPU2mag 55 most akkor melyikre kell figyelni mikor huzok rajta ?
    Alaplapomba (lent látható)nem tudom ohgy lehet kifixálni a dolgokat méh 478-ba volt egy gigabyte lapom ott volt egy olyan menüpont hogy ha a processzort birizgáltam(FSB,vagy hivjuk aminek akarjuk)akkor nem bántotta a VGA,RAM MHZ-jait most ennél azt hogy lehetne megcsinálni,vagy csak állitsam a VGA pci expresz... 100 ra és annyi ? a memoriát meg mivel huzza magával mikor a procit emelném akkkor mondjuk most megy a proci 266*8 ban RAM 800 akkor mikor emelek 266<300 ra akkor a memo 800<900 ra most igy gondolom nem lehet baja,de sztem nem is bootolna be szoval ha feltolom 300ig a procit akkor ha a memoriát visszateszem 800ra az ugy jó lesz sztetek ?ha menni fog normálisan(core-t még nem tuningoltam,478-ba még ment a dolog :D)akkor természetesen fesz emelés nélkül megyek amig lehet.Ja és ha már ilyen hosszu lesz akkor a memoriánál mi a jobb ha kicsi az elérési ut vagy ha nagy a mhz ? ezt nem teljesen értem régen se vágtam :D most ugy a jobb hogy mennyen anyit amennyit bir vagy legyenek kicsik a cl-ek ?

  • DENON

    tag

    Mondjuk ez amit irtál a hőről,ha hihetek z everestnek akkor gázos,mert alapbol mármint ugy hogy nincs huzva semmi :D 66/68 fok a magok ugy hogy van az everes ben eghy teszt progi fut 10perce sztem ennél magasabb már nem lenne ugyhogy le is állitottam,előtte kiprobáltam hogy UT2007 játszottam fél órát akkor is kb ennyi volt mert akkor 65/65 fok volt de viszont az alaplap kicsit melegebb volt mert most hogyí futott a cucc :D 44 nél nem ment feljebb játék közben közelitette a 48 at mondjuk ezt ugy hogy mivel jó fajta házam van TTV1000D sztem jó kis házikó szabályozható ventik meg minden szóval ilyen hőmérsékletet ugy produkált hogy nem maxon forognak a ventik,ha bekapcsolom őket akkor 1-3fokot csőkken az átlag hő sztem az jó,hólnap mivel hétvége lesz kiprobálom mit birnak a dolgok,csak nem akarom hogy a vganak baja legyen,azt irja le valaki ha kérhetem hogy akkor hogy kell lefixálni a dolgokat vagy elég annyi hogy beállitom a vga-t 100 ra és kész, mert gondolom ha feszhez nem nyulok akkor tönkre nem mehet semmi,maximum nem bootol be.

  • DENON

    tag

    Elnézést mindenkitől az előző hsz-emért,csak ps3 ról irtam és ott mindig kifelejtem az írás jeleket.

    Az lenne a lényege annak amit irtam,hogy alapjáraton az Everest azt mutatja,hogy 60fok alatt vannak a maghőmérsékletek.Van benne egy tesztporgram ami elkezd futni és tesztel valamiket a processzoron,ezt hagytam 10-15percig futni,és elmegy 68/66 fokra a magonkénti hőmérséklet.Most ugye azt mondtátok nekem,hogy 70főlé ne menjen, de ha már ettől is igen csak közeliti azt,akkor ha megpiszkálom kicsit simán eléri a 70fok-ot szerintem.Amugy elég érdekes hogy Crysis ezés közben például 64/65 főlé nem megy a hő,de UT2007 nél meg kiűti ugyanugy a 68/66 fokot.
    A másik kérdésem az lenne,hogy ha akarok tuningolni egy kicsit a procin,de nem akarom hogy bárninek is baja legyen akkor ugy kéne gondolom,hogy a PCIexpresz(nem tudom pontosan a nevét) azt a BIOSZban ráálitom 100-ra ?Ez egyébként mit jelent ?
    A harmadik az volt,hogy ha a procit huzom,akkor a memoria is megy "egyenes arányosságban" vele eggyüt.Most a proci 266x8 ban megy,ezt szeretném elvinni előszőr csak 300x8 ig utánna még tovább ameddig csak lehet;De amikor emelem a procit 266@300 akkor a memoria 800@900 ra megy vele eggyüt,de gondolom mivel ha már a proci 300-on van akkor a memoriát vissza lehet állítani 800ra,akkor ha ugy teszek az jó neki nem ?Mondjuk gondolom mivel a feszültségeket nem szeretném bántani(még)akkor 900-on nem is bootolna be a gép.

    Mégegyszer elnézést a hszemért,remélem ez már áttekinthetőbb.

    ÜDV

  • DENON

    tag

    válasz Skynet258 #586 üzenetére

    Elvileg az Everest Ultimate 4.00.976-os verziót használom.
    Azt mondjuk nem tudom,hogy emeli e a többi dolgot is a proci mellett,azt tudom mikor a procit megmozditom akkor a memoria megy valamerre,de akkor bizok bennetek,beállítom a Pci-express frekit 100ra és akkor nem lesz baj.
    Most kezdem majd el a bizergálást:D
    Mégegyszer elnézést a hsz emért.

  • DENON

    tag

    Egyenlőre ott tartok,hogy 300*8-on megy stabil :D de ami nem tetszik,hogy van egy olyan hogy FSB Speed ami tuning előtt 1066 volt most meg 1201MHZ most ezt nem kéne valahogy meggátolni az emelkedésben ? vagy nem lehet ettől valami baj ?
    Nekem se bántja a VGA cuccait ettől az emeléstől,viszont mikor emeltem a procit előszőr kicsit emeltem 266-280 akkor a memo 800-840re ment fel és simán bekapcsolt és ment is akkor azt ugy lehet hagyni ?Megprobáltam az időzitéseket lejjebb vinni de kék és újra indulás volt az eredménye,és nagyon nem bántottam,csak annyit,hogy asszem állt 5ön az első és levittem 4 re és kész . . . ezt gondolom csak én rontottam el.

    Ennek meg azt szeretném meg tudni hogy milyen szerepe van ? (Gondolom minnél kissebb annál jobb)
    DRAM: FSB 12:8 800MHZ:266*8
    DRAM: FSB 8:6 800MHZ:300*8

    [ Szerkesztve ]

  • DENON

    tag

    Szerkeszteni akartam de már nem engedte.
    Akartam még mondani,hogy orthos alatt kilépet a hő 70fok főlé is.(72)
    Akkor megnézem azt a proci hűtőt. . .

  • DENON

    tag

    válasz nyker007 #621 üzenetére

    Annyit tudok,hogy majd itt a nállam okosabbak segitenek,de elvileg neked majd a vga freqvenciát nem kell állítani mert nem bántja a lapod,nekem is ilyen van onnan tudom.
    Mondjuk ha csak annyit akarsz tuningolni mint én,mivel a procink is hasonlo :D akkor BIOS ban Advanced fül/JumperFree Configuration alatt találod majd a főbb tuningolni valót
    Azon belül az AI Overlocking ot ha Manual ra állítod ott megnyilik majd a proci,ram órajele meg még egy két adat,és a feszültségek.
    A CPU frequency nél tudod a processzort huzni ami valószínű neked is 266*8 alaphelyzetben.Nekem feszültség emelés nélkül elment 400*8 ig,arra figyelj hogy mikor a proci fsb-t emeled a memoria is emelkedik vele eggyüt ott van alatta közvetlen ,biztos megtalálod,és mikor ugy dőntesz hogy jó,előtte állitsd vissza a memot nehogy baj legyen.

    Most az alapbeállításod valószínű CPU FSB 266*8 RAM 800 ha felállitod 300*8 ra a RAM 900 on lesz.Ekkor fogod,és a RAM ot vissza teszed 800 ra és akkor már lesz valami kis sebbeség javulás.Ha 400*8 ra állítod akkor a memoria 1200 on lesz,akkro is vissza kéne állítani sztem 800 ra,azt majd a többiek elmondják ha ezen kihül szeretnél még valamit huzni hogy hogy kell,én igy csináltam és megy a dolog.Remélem segitettem.

    Elnézést a hozzá jobban értéktől,ha valamit nem pontosan irtam le,de ez is kis segitség,és hátha könnyebben megtalálja a dolgokat a biosban ha másra nem is erre jó volt a hsz-em.

  • DENON

    tag

    válasz nyker007 #635 üzenetére

    Elvileg lehet,de nekem valamiért nem megy,ahoz még mást is kell csinálni gondolom,és ahoz nem értek,majd segitenek a többiek.(Az mondjuk nekem se jönne majd rosszul)
    Majd irj be valami eredményt hogy,hogy sikerülnek a dolgok.

Új hozzászólás Aktív témák