Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz attiati #27389 üzenetére

    Nem csak te, nincsenek egyértelmű válaszok még ezekre.
    Szóval inkább vélemény:
    1. Oltásfüggő is. Ha az elején nincsen antitested, akkor sejtes immunitás szinte biztosan nincs. De még ha van is sejtes immunitás, nagy mennyiségű vírussal szemben nagy mennyiségű antitest kell, ami akkor áll a legbiztosabban rendelkezésre, ha friss az oltás. Én biztos megyek harmadik dózisért, mert nem volt valami magas az első kettő után sem az antitest-szintem.
    2. Izraelben már lassan 1 milliónál tart a harmadik dózis beadása, USA-ban is van már rá mód, vagy legalábbis nagyon az ajtón kopogtat.
    3. Jó kérdés. Szerintem három helyre kell figyelni: UK, Izrael, USA. Mindhárom helyen a delta a domináns. UK-ben alapvetően a korlátozásokat ajánlás szintjére fokozták le, nagyjából szabadon is terjed. USA káosz, mint mindig, államfüggő. Izrael: azért ott is mennek fel durván a súlyos betegszámok is. Még a hét közepén beszéltük valakivel, akkor közel 400-an voltak súlyos állapotban, mára már közel 500-an. Pedig ugye egy hét sem telt még el azóta. UK-ben 6000 körül stagnál a kórházban levők száma, 850-900 között van a lélegeztetőn levők száma. UK azért aggasztó továbbra is, mert 90% felett van a tüskefehérje antitestekkel rendelkezők száma és azért még nem egyértelmű a csökkenés, jelenleg stagnálásnak néz ki.

    I am having fun staying poor.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz attiati #27389 üzenetére

    UK-ben lesz.rják, és nem lett baj belőle. Szerencsére az EÜ-sök is 12 hetes késleltetéssel kapták a 2. Pfizert, úgyhogy viszonylag erős immunitással fogtak neki a deltának, főleg h sokuknál esélyes, h volt egy "élő" alfás booster is január-február környékén (első oltás után).

    Nagyon helyzetfüggő egyébként, hogy mi az ideális lépés. SzVSz a magyar kormány időhúzása a boosterrel még abszolúte jól is sülhet el, a max védettségre uis akkor van nagy szükség, amikor újabb hullám derekán járunk. Ez most még nincs, lehet több hónap is kell hozzá. És még az se 100%, hogy a delta lesz a befutó, bár igen valószínű.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák