Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bigdady #13945 üzenetére

    Ahhoz repülnöm kéne és visszatérve kb 200font "tesztpénzt" lerakni az itteni Lölö & Co pénzbeszedési társaságnak. Itt sztem 3-4hét és sorra kerülök, 90% valószínűséggel astrát ajánlanak - addigra tuti kiderül, hogy pl jó-e az indiai koktél ellen.

    #13946: ez hülye... (najó, ezzel nem mondtam újat) TAJ-számuk is van, ráadásul szintén emberszabásúak, azaz el tudják kapni és terjeszteni is tudják a vírust.

    #13950: egyszerű matek: adott a vakcina hatásfokából, a mutáns r0-jából egy szociális keveredési-kontaktolgatási faktorból (max f=1: mindenki mindenkit lesmárol, min f=0: vegyvéd-felszerelésben bújunk ki az óvóhelyről heti 1x kenyérért) és a nem-oltottak arányából (legyen y) ki lehet kalkulálgatni a végeredményt.
    Megfelelően kavarva a paramétereket, akár a területen élő teljes, az oltás által nem védett 1-x+y népességet elérheti a vírus, jó példák erre a kanyarójárványok. Hogy ezt a teljes populációt vagy csak egy részét éri el, az az f természetétől függ, ami egy komplikált valami, a kicsi, sűrűn lakott Seychelles-en el tudom képzelni, hogy eléggé "1 közeli" az értéke.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák