Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sinick

    senior tag

    Sziasztok!

    Jön hozzám a digi 100/50-es csomagja és az ONT mögé kerülő, jelenlegi TP-LINK TL-WR841ND v5.3 routeremet egy TP-LINK TL-WR1043ND v3.x routerre szeretném leváltani.

    Elvileg nem kellene váltani, viszont azért váltanék, mert 10-20 torrent esetén a 841-es - főleg nyáron - bemelegedett és lefagyott, illetve legyen benne "tartalék", ha pl. 200-asra váltok. Nem kell, hogy többet tudjon a 841-esnél, teljesen megfelelő volt az is (1PC, 1 tablet, 2 teló, 1 TV YT, 1 médialejátszó YT, a fali LAN-om is csak 100-as). Gigabitest csak azért keresek, hogy legyen benne tartalék.

    Viszont...

    Valahol - talán ipon - hozzászólásai között olvastam, hogy a 1043-on - nem írták, hogy melyik hardver verzión - csak 16 db port forward állítható be.

    Emiatt kérdezem, hogy Wireless MAC Filtering, DHCP Address Reservation és Virtual Servers (NAT/Port Forwarding) esetében van-e darabkorlát?

    (A 841 V5.1-ben nem volt, legalábbis nem értem el ilyen korlátot illetve látok lapozás gombokat is. Wireless MAC Filteringből-ből volt 12 db, NAT-ból 3 db, DHCP Address Reservation-ból 8 db. Igazából csak a Wireless MAC Filtering hízik, az lenne a legfontosabb, a többi évek óta állandó.)

    Köszi: sinick

  • sinick

    senior tag

    válasz atala #64252 üzenetére

    Én is téglásítottam egy féléves 841 V3-at vagy 10 éve. Próbálkoztam, CFW-vel mert fagyogatott. A bolti eladó jó haverom volt, elmondtam neki őszintén a szitut és a következőket mondta. Egy 10K-s eszköznél nem fognak bevizsgáltatni, mert legalább annyi a szakvélemény. Ha garos és nem fogadja el, hogy elromlott, akkor a boltnak saját költségén szakvéleményt kellene kérnie és nem akárkitől, hanem olyantól, akit kiképeztek routert szakvéleményezni. Az meg nem 10K, tehát nem fog szakvéleményt kérni. Leadta a bolt tulajnak, hogy egyszer csak elromlott és cserés lesz. A tulaj adott egy használt, ráadásul régebbi V2-es hw verziójút, amit nem fogadtam el. A tulaj azt mondta, hogy ezt kapta a nagykertől (valószínűleg kamuzott és adott volna egy használtat). Nem vettem át és írásban nem fogadtam el. Három nap múlva a nagykertől kaptam egy vadiújat, ráadásul újabb, V5-ös hw-vel, amit 1-2 hónapja cseréltem le, mert 100+ netet kaptam.

    Úgyhogy a routered elromlott és kész és hajrá!

  • sinick

    senior tag

    Van egy 3 éves 1043 ND V3-as routerem, amin vezetéken csüng 1 PC, 1 médialejátszó, 1 TV, 1 erősítő, vezetéknélkülin csüng 3 telefon, 1 mások router AC-ként (LAN-LAN-on) és egy hete 1 laptop. Újdonság a laptop, amivel jött egy hiba is. Ha a laptop fájlmegosztáson keresztül a PC-ről játszik le egy 720p-s kb. 3000 kbps bitrátájú filmet, akkor kb. 1 óra után lefagy a router. Kihúzom bedugom és jó.

    Routerben:
    - firmware legfrisebb
    - Wireless Settings alapon,
    - Wireless Security WPA2/PSK
    - Wireless MAC Filtering, rules "allow", bekapcsolva és használva
    - Wireless Advanced alapon
    - Security > Basic Security alapon
    - Security > Advanced Security alapon
    - NAT hardveres van
    - Virtual Servers beálíltás van 4 db szolgáltatásra

    Mit nézzek még? Esetleg kisérletezgessek a Basic Security és Advanced Security beállíátsokkal, VAgy dobjam ki a routert és vegyek "erősebbet"?

Új hozzászólás Aktív témák