Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _szantos_

    csendes tag

    Sziasztok!

    Először is köszi a sok infót, amit kategorizálva találtam az 1. hsz-ban. Linksys routereim miatt a DD-WRT közelebb áll a szívemhez, azt tettem fel: DD-WRT v24-sp2 (11/17/10) std - build 15747 van a routeren. Jelenleg egy ext3-ra formázott pendrive-al tesztelek, mivel a linuxban nem vagyok jártas :(

    http://www.wrt160nl.org/tutohun.html leírás segítségével pedig samba, FTP, transmission is van. Router admin felület, transmission piszkálható távolról, ez a része szuper.

    jelenleg 4 dolog van, ami gondot okoz és segítséget kérnék:

    1)
    Samba segítségével olvasni tudok mindent, de írni nem. Hogy lehet megoldani?

    2)
    Reboot után a transmission elindul (top parancs listázza), de a torrentlista teljesen üres, a korábban hozzáadott és sikeresen letöltött torrentek hiányoznak. Ezt sem értem.

    3)
    Hogy tudom megnézni a routeren lévő transmission verzióját és hogy lehet frissíteni?

    4)
    A jövőben külső vinyó lesz rátéve és mini "seed server" lesz belőle. Hogyan érdemes megformázni? "Kis" ext3 partíció az elejére csomagoknak, majd swap, majd nagy ext3 az adatoknak?

    A válaszokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák