Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz attiati #332 üzenetére

    Te jobban képben vagy ezekkel a dolgokkal, mint én. Hazai bankok hogyhogy így állják a sarat? Az alap probléma (hirtelen hozamemelkedés) minket hatványozottan érint. A hazai bankok mérlegében csak rövid durációjú papírok vannak/lehetnek?

    Máshogy feltéve a kérdést: az én forint lakáshitelem a túloldalon kinek a zsebét égeti? Kötvény befalapokon keresztül az átlag Marika nénikét akiket behülyített a banki ügyintéző a szemetükre? Elmúlt években úgy szórták a bankok a fix kamatozású jelzálog kölcsönöket a jelenlegi alapkamat 1/3-án, sőt 1/4-én(!), mintha nem lenne holnap. Ki van a farok túloldalán?

    #326 j0k3r!
    Nos, UBS szakadt egy szépet, de azért nem tragikus. Mondjuk teljesen zsákbamacska egyelőre amit felvásároltattak velük (azért is az alacsony ár), szóval meglepi még lehet ahogy elkezdik átnyálazni mi is van a zsákban. :D

    #335 Soulfly842
    Politikai következménye biztosan lesz, viszont azt nem gondolom, hogy ilyet vissza lehetne csinálni utólag. Aztán persze nem ismerem a svájci rendszert.

    Igazából ez a félelmetes az egészben, hogy nyilván jól tudta itt minden szereplő mekkora botrány lesz ebből, mégis úgy érezték, muszáj meglépniük, ráadásul még a hétvégén. Ez elég jól sejteti a probléma mélységét...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák