Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz Ringman #2670 üzenetére

    Nagyon OFF, nem tudom él-e még az illető, vagy elitta a máját, de volt egy munkatársam, aki bányász volt (azt nem tudom hogy szén vagy urán, de nem bányamérnök, hanem egyszerű bányász), aki elvégezte az elte progmatot, aztán egy ideig tanársegéd volt, majd versenyszéfában dolgozott, pl. a Nokia valamelyik be nem futott telefon oprendszererén is, később főleg freelancer volt, nagy koponya, csak iszonyat makacs, nehezen kezelhető ember.

    Egyébként feljebb írtam, hogy ez nem így működik, mert ezek a változások nem egyik napról a másikra jönnek, néha van valamekkora sokk, és viszonylag sok embert érint, de nem a társadalom többségét. Szóval általában a szénbányász nem lesz szoftverfejlesztő, de a gyereke akár lehet, ő meg lehet hogy valami szar, rosszul fizető állásban húzza le a nyugdíj előtti 10 évét. De nem az van, hogy hirtelen a fél társadalomnak nem lesz munkája és összeomlik a gazdaság. Simán olyan is lehet, hogy mondjuk a bányász elmegy biztonsági őrnek, a biztonsági őrök közül van aki bolti eladónak, a bolti eladók közül van aki boltvezető lesz, a boltvezetők közül meg van aki úgy dönt, inkább kódolni tanul. Szóval ilyen áttételes is lehet a változás, az hogy a szénbányász propgramozni tanul, egy szélsőség, főleg hogy amúgy rég nincsenek szénbányászok az országban, és rendszerváltáskor igazából abból fakadt a sokk azon a téren, hogy több évtizedig fenntartották a rosszul működő bányákat, ha már 1970-ben elkezdenek bezárni, akkor kisebb sokk érte volna a munkaerőpiacot.

Új hozzászólás Aktív témák