Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imy

    veterán

    válasz mr_ricsi #23 üzenetére

    Ugy gondoltam, ha az alap XP, driverek, vannak fent, és 1-2 progi, meg a ParticioMagic...
    Akkor ugye nem csinál kárt?

  • Comanche

    tag

    válasz mr_ricsi #34 üzenetére

    Üdv... :R

    ''... és a tulsó végén mindig kell eszköznek lenni.''
    Akkor ha ez jól értelmezem, ha egy winchesterem lenne, akor a kábel végére kellene kerülnie?!(csak mert olyan még nem volt, hátha...) vagy a CD meghajtót is erre a kábelre teszem, (vagy a kislemez meghajtót?!) nem az IDE 2-be!? Valamint ezeknél ugyanúgy az egyiket slave a másik master-nek kell, hogy legyen?!
    Akkor szerintem sikerült a juperelést is rendesen megcsinálni, bár csak találomra, mert nekem nem teljesen egyértelműek a jelölések és egy darabíg sehogysem működött! Ha lesz türelmem, leszedem megint a winchesterhűtőt (valamiért nem volt egyszerű felrakni...)és csinálok róla képet, hátha...



    [Szerkesztve]

    Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

  • Comanche

    tag

    válasz mr_ricsi #36 üzenetére

    Bocsánat, :R de..
    az a baj, hogy nem igen értem! Mármint értem, csak valahogy nem akar összeállni a fejemben, de legalább is valószínűleg, hülyeséget csinálok... :B

    Megpróbáltam átjumperelni a winchestereket, de nem működik! (valószínű, azért,mert menetközben már nem lehet ilyet csinálni!?) Megnéztem, a kábel közepén, slave-en van a gyors winchi, (a win-el) a végén a kicsi meg master-en! megpróbáltam átavariálni, de sehogy nem indul el!

    (*) Akkor azt kellene tennem, ha újratelepítem majd az egészet, hogy a középsőt juperelem master-re, feltelepítem, aztán ha kész akkor rádugom a régit amit elvileg felismer és kész!
    (most ha azt kikapcsolom sem indul el...pedíg úgy szeretném, hogy működjön! )

    Csak ezért nem értem, mert írod, hogy...
    ''Mindig a kék csati megy az alaplapba, és a tulsó végén mindig kell eszköznek lenni.
    2 eszköznél sebeségben nincs eltérés, attól függően, hogy a kábelen hova kerül.
    Amelyikről a windowst akarod indítani, az legyen a Master. (Így egyszerűbb.)
    CSel-nél a középső meghajtó lesz a Slave, a szélső a Master. Master-Slave jumperrel ez szabadon megfordítható.''

    Itt a mondat elején, azt értelmezem, hogy a középső slave, a vége a master! Ezt a kábel vagy az alaplap maga dönti el, (így van valami állítva, vagy alapban így ismeri fel őket,) vagy úgy kellene juperelni!? A végén az van, hogy szabadon megfordítható... hát ez most nekem nem sikerült, de lehet, hogy tényleg mert ezt telepítés elött kell csinálni?

    Vagy az a megoldás, hogy a végére teszem a win-es gyorsat masteren, feltelepítem, (mert a ''...túlsó végén mindíg kell ezköznek lennie...) aztán amikor kész, ráteszem középre a kicsit slave-re jumperelve és jó lesz! Akkor elvileg, ki is tudnám kapcsolni, ha nem kell és el is indul úgy a gép?
    /ez fizikailag elég macerás megoldanom, de ha így kell, akkor így kell...

    (*) Akkor ez így elvileg nem jó, mert a végén kell mindenképpen lennie ezköznek...!?





    [Szerkesztve]

    Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

  • Comanche

    tag

    válasz mr_ricsi #36 üzenetére

    Lehet jobb, ha leírom mit is szeretnék kihozni ebböl az egészböl!!

    A Két winyot nem akarom igazából egyszerre használni, csak a gyorsabbat! Viszont jó lenne, ha a kicsit ki be tudnám rakosgatni anélkül, hogy állítgatni kelljen bármit!
    A Kisebbet viszont megosztanám és arra is feltennék egy particióra egy XP-t, egy másikra pedíg mondjuk egy milennium-ot. Mert van akinek (néha nekem is) kellene!
    Olyankor mikor a kicsiröl akarok bebootolni, (a nagyot nem is akarom, hogy elinduljon)gondolom a BIOS-ban indításnál kell állítani valamit de nem tudom mit!? Na és persze, azt sem tudom, hogy mit kell tennem akkor, ha csak a kicsit indítom el, és ki akarom választani, hogy az XP, vagy a millennium induljon el róla! Persze, ha meg lehet ezt így oldani valahogy?! Tényleg, meglehet?? :F vagy inkább ne akarjak semmit?! :Y

    Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

Új hozzászólás Aktív témák