Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CocooN-z

    őstag

    Sziasztok, a segítségetekre lenne szükségem!

    2. éve vagyunk egy nyugodt, viszonylag csendes kis -nőstény nek hitt- malac gazdijai. Olyannyira megbízható, hogy ha egy pokrócra kiraktuk, csak annak területén mászkált, el is aludhatott mellette az ember, ugyan ott találta :)

    Múlthéten -párom szülinapján- jött a változás, egy kis 3 hónapos hímecske személyében. A Jobban megvizsgálva jöttünk rá 2 év után, hogy nagyon is hím a 2 éves egyén (könnyen be tudja csapni az embert + nem is volt nagyon jelentősége). Ment a tánc körbe, ment a berregés, eleinte a kicsi alázott ezen a téren (gondolom mivel kereskedésből jött, társaságból) de azután az idős is rákezdett, olyan elánnal hogy simán megvédte magát, nagyon is ügyesen.

    Lassan meg is szokták egymást, de mikor jött a ketrec ahol is egy plüssállat is volt az idős állandó társa a kicsi megőrült, elkezdte nagyon nagy lelki terrorban tartani a nagyot, ÉS miután nem volt hova aláznia ráugrott a plüssállatra és agyon toszta.....Nha az szép. Ezt 3. jára látva azonnal kivettem az élettelen állatot és egyszer csak megnyugodott pár órácska elteltével.

    A Ketrec el lett választva, hogy lássák egymást szaglászhassák egymást, de hozzá ne tudjanak férni egymáshoz, szokják csak szépen egymást. A Nagy már egész kulturáltan viseli a kicsit, sőt a kicsi is rájött annyira nincs hazai vizeken. Ekkor úgy döntöttünk együtt vesszük ki őket, rács nélkül tartjuk őket de jött a baj......... :)

    A kicsi a nagyot kezdte el TOSZNI!!!! Akármit csinálok, akárhogy szoktatom egymáshoz őket, a ketrecen belül, nekilát szinte pár perc elteltével, a pokrócon órácska után toszni a másikat, aki jelzi rugdalózással, visítozással, berregéssel, hogy "HÉ mit buzulsz?"

    Segítsetek, jelenleg ez a helyzet, tegnap jobban megnéztem az idősebbet, szinte tuti hogy fiú, nem Y-forma, rendesen fütyis, és ha jól éreztem, a golyókat is éreztem, de nem vagyok doki :)

    HEEEEELP :) :U

    BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

  • CocooN-z

    őstag

    válasz scapegt #3060 üzenetére

    Kiderítettem biztosra, Fiú az idősebbik egyén is :) Na ilyenkor mi is van? Nem is érdekli a kicsit hogy fiúra mászik? Mivel lehet őt lenyugtatni, hogy belássa, nem csajjal van dolga?

    THX előre!

    (most egész sokáig bírták válaszfal nélkül, majd 3 óra után -sötétben, mintha ettől jobban beindulna- bekattant, és jött a fal, ekkor nyikkanás sincs)

    ui: Mai pokrócozás során max 1x mintha akarta volna toszni, de azis egy két hasbarugás után elillant :D Jó lenne ha kb így viselkedne a ketrecben is :)

    BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

  • CocooN-z

    őstag

    válasz scapegt #3063 üzenetére

    Jelenleg SZERINTEM nem elég nekik ez a ketrec méretben, ezeknek hiánya, elégséges mivolta okozhatja ezt a kicsinél akkor? :(

    BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

  • CocooN-z

    őstag

    válasz scapegt #3065 üzenetére

    Köszönöm a helpet, igazából teljesen érthető és logikus dolgokat írsz, csak 1 szobás lakásban nehezen lesz majd kivitelezve :)

    Ha kész jelentkezem és dobok fel képeket :)

    Üdv Maty

    BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

Új hozzászólás Aktív témák