Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scapegt

    senior tag

    válasz CocooN-z #3059 üzenetére

    Az új jövevény hiába fiú, domináns akar lenni. Nem tudom termetre mekkora, de talán túl nagy az önbizalma és azért hiheti, hogy ő lehet az Úr a háznál. Nekem 2 nőstényem van és sajnos egyidősek, így mindkettő dominálni akar, egymás hátára akarnak mászni, berregnek, táncolnak olyankor. Ez természetes náluk, szerintem nem kell vele foglalkoznod. Akkor lenne gáz, ha az idősebb, fiúnak hitt malac mégiscsak lány...mert akkor vemhes lesz és ha eddig nem szült, akkor bele is halhat. 10 hónapos korukban legkésőbb vemhesülniük kell, mert 1 éves korukra összecsontosodik a medencéjük (értsd jól) és komplikációk, esetleg halál is beállhat szüléskor. Tehát tényleg jól nézd meg, hogy véletlenül nem lány a malacod, ha igen, akkor az új jövevénytől meg kell válnod, vagy később ivartalaníttatnod.

    Egyébként ez a fajta viselkedés állítólag kamasz koruk után elmúlik. Az enyémek 8 hónaposak és még mindig csinálják, ráadásul egyszerre jön rájuk az ivarzási inger :D Öröm hallgatni amikor mindkettő berreg és ugrál ide-oda a ketrecben, arról már nem is beszélve, hogy a földre górják a forgácsot...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák