Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz batorpeti #6030 üzenetére

    Üdv!

    Én köszönöm a beleszólást. Nem véletlenül vagyok még mindig csak demóban. Hiszen még én sem vagyok benne biztos, hogy jó ez így. Gyakorolni kell és pár hónap múlva kiderül van-e értelme.

    No, a stop/losst a chart alapján állítom be. Amit mutat a chart az alapján. A trendvonalak mindig be vannak húzva. És csak akkor állok pozícióba amikor - számomra - tisztán látszik a lehetséges kimenetel. A stop loss arra a pontra van állítva, ahonnan már biztos, hogy mégse történt kitörés.
    Berajzolom a korábban feltöltött képre, hogy akkor hol volt a stop loss.

    Talán látszik, hogy az első pozíciónál s/l olyan helyre lett beállítva, ami a korábban berajzolt trendvonal alatt helyezkedik el. Amiből arra következtettem, hogy ha azt a vonalat átlépi az árfolyam, akkor már biztos, hogy esni fog nem fogja tovább követni a trendet. Persze volt egy kis ráhagyás is a trendvonalam alatt. A t/p szint pedig a felső trendvonal tetejére volt beállítva. Hogyha onnan visszapattanna, még előtte lezáródjon a pozi.
    A másodiknál a t/p szint feljebb volt, mint ahol lezártam a pozit de nem akartam kockáztatni többet.
    Hát ennyi.

    "akkor miért zárod le csak azért mert elérte a TP-odat? Mi van ha tovább megy az árfolyam jó irányba, te pedig lezártad? Egy csomó nyereségtől fosztod meg magadat."

    Azért mert nem a profitmaximalizálás a cél, hanem az általam előre megszabott profit elérése a cél. Ami a legtöbb esetben (a múltkor 8 hónap tapasztalata alapján) jóval lejjebb van, mint a kitörések maximuma. Ez nem gond a bukott pozícióim nagyrésze azért volt, mert többet akartam, mint amennyit az elején elterveztem.

Új hozzászólás Aktív témák