Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tjoco30

    csendes tag

    Sziasztok.

    Hosszas olvasgatás után úgy döntöttem megírom bánatomat hátha valaki tud segíteni.

    Az eset:

    Adott egy 50/15Mbs VDSL internet + VOIP szolgáltatás. lassan egy éve váltottam rá ám, pár (kb. 2) hónapja azt vettem észre, hogy a lapok betöltése nagyon lelassult, de nem a szokványos lassan tölt be, hanem maga a letöltődési procedúra lassú majd hirtelen paff ott az oldal. Eddig elviseltem mert mondom robbanásszerűen hatványozódik az előfizetők száma lehet elfáradt már ez a régi szolgáltató hardvere. Ám a minap volt némi időm ezzel bajlódni és a PC-n fix Google free DNS szervert állítottam be és láss csodát elmúlt a hosszú várakozási idő a betöltések előtt. Na ezen felbuzdulva hívtam jó öreg szolgáltatót TELEKOM, hogy némi üzemzavart véltem felfedezni, elmondtam eddig mire jutottam, ám mivel nem tudom minden eszközömön állítani a DNS-t jó lenne ha központilag próbálnának valamit tenni az ügy érdekében. 3 órán belül jött is a válasz az ő rendszerükben minden tökéletes, ha ezzel mégsem értek egyet hívjam a szuper szervizt mert hát az mégis csak pénzt hoz a konyhájukra.

    Ma átolvastam e fórum jó pár oldalát és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a szolgáltatóm egyszerűen átver. Az előfizetéskor kapott ZTE Speedport Entry 2i készülék egy határ fo...., nem tudok benne DNS-t állítani és ha jól értem hiába vennék egy profi XDSL VOIP Router pl: FRITZbox, ami mondjuk Deutsche Telekomnál alapból jár, és nagyon messze van ezektől a szar ZTE-től minőségben, mégsem használhatnám mert nem hajlandóak a VOIP előfizetés SIP beállításait kiadni. Na mármost szerintem ez jogtalan és lehet ha nyáron szabadságra megyek be is perelem ezért őket, (hehe) hátha esik valami amerikai stílusú kártérítés.

    Na de a segítség kérésem, tud e valaki olyan stabil megoldást nekem ahol a kacat ZTE-t kitudom kerülni, vagy legalább a TELEKOM szar DNS szerverét kikerülni és esetleg még IPv6 is működne, mert jelenleg az sem működik és biza van olyan oldal amit ezért nem is látok.

    A segítségeket előre is köszönöm.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Tjoco

  • Tjoco30

    csendes tag

    válasz DJ. Ru$y #82760 üzenetére

    Szia,

    pont ezért kértem segítséget, mert volt aki azt írta, hogy a Passthrough bepipálása után még a ZTE wifije szolgáltatott netet, tudom hogy kikapcsolhatom a WIFI adóját, de attól még maga a ZTE is fogyaszt sávszélességet.

    Vagy rosszul gondolom?

    Tjoco

Új hozzászólás Aktív témák