Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Livius

    őstag

    Most komolyan ez a vicc kategóriás új porfóliója a telekomnak az, ami a nagy megváltást hozza? :C Kész vicc az egész.

    Az ország xDSL technológiáján csücsülő háztartások 80% csak a legkisebb 30 Mb/s-es START csomagra képes, a hulladék hálózatuk miatt. Véleményem szerint ez az egész portfólió egy nagy burkolt áremelés, semmi több (optikásoknak és koaxosoknak csurran cseppent valami kevés, és semmi több). Szépen lassan mindenkire ráerőltetik a jóval drágább 30Mb/s-es START csomagot miután a régi 10 vagy 20 Mb/s-es csomagok hűsége lejár az xDSL előfizetőknél, és azokat többé már nem hosszabbíthatják olcsóbb áron. Persze mondanom sem kell, hogy a 30 Mb/s-et így se fogják megkapni, ahogy pár napja kiderült, hogy még akár Újpest egyes részein se képesek 3 Mb/s-nél jobb szolgáltatást adni 2017-ben sem xDSL-en. Ja és ne felejtsük el a gyorsító opciót, ami megint egy remek kis árukapcsolás ezekre az ügyfelekre, hogy még egy kicsi pár száz forint bejöjjön ebből a hulladék szinten üzemeltetett rézhálózatból.

    Amúgy konkrétan magának a 30 Mb/s-es csomag ára is emelkedett, nah meg a alap díjas telefoné is, kész vicc ez is. :W Jelenleg nekem 2 évre a Netmánia L 30 Mb/s 3240 Ft speciális és dupla kedvezménnyel és az alap VOIP telefon pedig 320 Ft. Ha most újra akarnám kötni ezeket megint 2 évre, ebben a baromira jó és bestbuy portfólióban, a START 30Mb/s-re fizethetnék most-már 3456 Ft-ot, a VOIP telefonra pedig 640 Ft-ot Kicsit sem nézik birkának a magyar fogyasztót, gratulálok. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz bul07 #84808 üzenetére

    Igen. Csak profilt kell cserélniük és menni fog a 100-as csomag.

    Bonding az amikor 2 vonalat összefognak így kvázi megduplázódik a sebesség jó esetben. Az adatok fele az egyik, a másik fele a másik érpáron utazik. A gyorsító opció is egyfajta bonding, csak ott egy fizikai érpár és egy 4G-s mobilnet csatorna van összefogva, illetve ott az utóbbi csak akkor kapcsol be, ha fizikai vonal majdnem telítődik. A bonding "hátránya" az hogy +1 extra vonalat igényel, ami sok helyen nincs, hiszen olyan hálózatról beszélünk, amihez a rendszerváltás környékén fejlesztettek utoljára és akkor még csak az volt a cél, hogy a háztartások 80%-ban lehessen telefonálni (mert úgy számoltak, hogy úgysem kell mindenkinek telefon...internet, meg IPTV még a fasorban se volt nálunk) Sok helyen még a telefonáláshoz sincs elég érpár.

    A vektoring arra lett kitalálva, hogy az egy kábelben futó rengeteg érpár közötti káros áthallást csökkentse. A központban lévő kártya folyamatosan állítja a hozzá tartozó vonalak paramétereit, hogy csökkentse a crosstalk-ot. Minél több érpárat felügyel a rendszer abban a kábelben, annál jobb hatékonysággal működik. Gyakorlatilag vektoringgal jóval nagyobb sebesség érhető el ugyanazon a kábelen ideális esetben.

    Nálad elvileg se bonding, se vektoring nem kell, mert nagyon közel vagy az MSAN-hoz.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • the_one

    tag

    Jelenleg gyorsító opciós VDSL netem van Huawei HA35-11 HGW-el. Tegnap délelőtt rendeltem meg az Otthoni 100-as csomagot + le kellett mondanom a gyorsítót, mert az új csomaghoz állítólag nem rendelhető. Tegnap este óta a DSL tunnel leállt. A következő visszatérő hibaüzenetet látom:

    2017-08-12 12:26:56 System Error DSL network error <406>.
    2017-08-12 12:26:56 System Error DSL Tunnel Request do not receive respond.

    Lányom gépére be van állítva hogy csak a DSL kapcsolatot használhatja, ami most is rendesen működik. A saját gépemen mehetne a gyorsítás, de ezen most csak az LTE tunnel működik! :F
    Hibabejelentővel arra jutottam, hogy egyelőre ne piszkáljuk, úgy is pár napon belül leszerelik.

    Korábban is voltak ilyen tunnel leállások, de másnap reggelre mindig helyreállt a rendszer. Szerintetek a gyorsító lekapcsolása van folyamatban, vagy a bonding aggregáló központban van valami hiba?

    [ Szerkesztve ]

  • lócitrom

    őstag

    gondolkodom ezen a gyorsítós búbánaton. ahogy látom a Telekom a P2P-t nagyon nem szeretné, hogy használjam. de ez jelenleg elkerülhetetlen. bár ezt ők is beláthatnák. most hogy olcsóbb (hahahahaha, vicc) lett a szolgáltatás érdekesebb lett számomra a megoldás...

    aztán felhívtam őket, hogy hogy is mehetne ez. de megszellőztette nekem az ügyintéző, hogy nemcsak a portfólió meg egyebek változtak, hanem elméletben a környéken elérhető lesz 100 Mbps (DSL!) úgy, hogy lóf@szt nem érzékeltem én abból, hogy fejlesztettek volna a környéken. voltak állítólag fejlesztések a honlapjuk szerint néha, de azt viszont nagyon kétlem, hogy ahol eddig éppen 55-60 Mbps-t tudott a vonal ott most kiizzadtak egy százast. még azt is mondta, hogy kolléga ki fog jönni eszközt cserélni, bár ezt nem tudom mihez fűzte hozzá. de kétlem, hogy itt a rendszert kicserélik, mert nem igazán nyúlhatnak semmihez sem műemlékvédelem és egyebek okán. maximum a gyorsítóopció miatt jöhetne ki HGW-t cserélni. direkt visszakérdeztem, hogy ez gyorsítóopció nélkül..? határozottan kijelentette, hogy igen. kétségeim vannak. más hallott ilyesmit?

    „the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

  • raider21

    aktív tag

    válasz dchard #84859 üzenetére

    Nincs infóm. Következtettem.
    A bennfentes Telekomos fórumtársunk írta pénteken itt a topikban, hogy 5-6 településen most beindult kísérletileg a Vectoring, és fokozatosak (igaz szerintem csigatempóban...) kiterjesztik majd a többi rézdrótos szolgáltatási területre is. Ezét is van az, hogy mindhárom VDSL -es HGW alapból Vectoring képes.

    De eddig VDSL2 vonalon 50/15 volt a max, nagyobb sávszélesség 4G -s gyorsító opcióval, vagy Bonding -al volt megoldható. Amire reflektáltam, ott a 100/25 -ös csomag VDSL2 -ön egy Speedport W724V -n jött, tehát nincs Bonding. Ez a sebesség csak Vectoringal jöhet, nem? Vagy simán tudja magától is a Telekomos VDSL2 rendszer, csak eddig nem adták ezt a sebességet ki?

    A fentiekből levezetve írtam azt, hogy Vectoring. Ha tévedtem, akkor Sorry!

    raider21

  • yetmanus

    tag

    válasz stefik #85053 üzenetére

    A DSL mindig egy sötét ló, korábban jól írták a többiek, hogy sokszor a helyszínen derülhet ki, hogy meg tudják oldani, ha igen, akkor hogy. Mehet e egy érpáron, vagy bonding kell, vagy gyorsítóval, ez a 3 variáns megy. Ez ugye függ hogy milyen messze vagy a központtól, ha bírná a vonal, de nincs szabad érpár, stb. soksok variáció. Érdemes rájuk csörögni, hogy be van e már rögzítve (sokszor kérelmet rögzítenek és vmi csoport dolgozza fel), ha már időpontra vár, akkor tudsz rákérdezni, hogy melyik szerelés fog megvalósulni :)

    Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

  • #36313600

    törölt tag

    Sziasztok! Átköltöztettük a régi lakhelyünkről a TV és internet szolgáltatást. Viszont az új címre nem lehetett átvinni a meglévő 50-es netet, hanem max. csak a 20-as netet (Netmánia M) engedélyezte akkor a rendszer, így arra kötöttünk 1 év hűséget (meg a TV-re is meghosszabbítottuk). Sajnos csak max 12/1 Mbit/s-al jön ez a csomag. Tegnap próbáltam megrendelni telefonon hozzá a gyorsító opciót. Mondta a hölgy, hogy csak 2 éves internet hűség mellé lehet, aminek annyira nem örültem, így még gondolkodási időszak alatt van. Azt is mondta, hogy az új csomagokkal azt látja, hogy elérhető az Otthoni 50-es net, ami azért érdekes, mert a régi csomagoknál a címen max. csak 20-ast lehetett és ez is csak 12-t tud, ha megy az IPTV akkor max. csak 9-10. Szóval lehet, hogy valahogy mégiscsak menne az 50-es is?
    Köszönöm!

  • #36313600

    törölt tag

    válasz stefik #85215 üzenetére

    Nagy a fejelenség a Telekomnál. Mikor megpróbáltam megrendelni a gyorsítót, akkor az előzetes vizsgálat szerint a címemen van 4G lefedettség, megrendelés végén pedig, hogy nincs. Így nem is sikerült igényelnem. Pedig hétfőn a szerelő rá is mért a telefonjával és kb. 150 Mbit/s-tel hasított a 4G...
    Meg nálam is csak az Otthoni 50-es net mellé tudta volna adni, mert a rendszer nem engedte a Start csomaghoz, holott az internet sebessége épphogy súrolja a 12 Mbit/s-ot.

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #22718208 #85185 üzenetére

    Sajnos most az a helyzet, hogy nem az a valóság, amit a szerelő tapasztal, hanem az amit a rendszer szerint látnia kellene. Ez a rendszer sajnos elég sok hibát tartalmaz, de az a szentírás. Ha az adatbázis szerint mehet oda bonding, vagy 50-es, 100-as net egy érpáron, esetleg gyorsítóopció, akkor az ügyintéző ki tudja ajánlani akkor is, ha ezekből egyik sem igaz és fordítva is...vagyis pl. lehet ott szabad érpár mégsem köthető bonding ha az adatbázis szerint nem így van.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #36313600 #85219 üzenetére

    Elég gyakran változik a széljárás ebben a témában. Egy hónapja még S-től XL-ig, vagyis 10-től 50-ig lehetett adni, aztán az új csomagoknál valaki írta, hogy Starthoz nem, miközben az 1-30 közé esik, vagyis van bőven átfedés a csomagok között...most meg úgy tudom, hogy a régi csomagokhoz le is állították, vagyis ha valaki még Netmánia S, M, L, XL csomagban van, az már nem kérhet gyorsítóopciót.

    és a T mondja azt hogy az ügyfelek számítanak neki. Már előre várom, hogy milyen trükkökkel próbálják majd kikerülni az év végén hatályba lépő törvényi szabályozást.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • kopa1

    aktív tag

    válasz yetmanus #85229 üzenetére

    Na akkor gyorsító opció...

    Otthoni oldali feltételek:
    - 1 Mbps-tól 50 Mbps-ig terjedő névleges sávszélességű otthoni internet szolgáltatás mellé adható (START és 50) kizárólag réz (xDSL) hálózaton bekapcsolt ügyfelek esetén.
    - Értékesítése TILOS optikai és ED3 képes területen.
    - IPTV képességeket nem befolyásol az opció.
    - Magenta1 kedvezménnyel is együtt él, de nem jár semmilyen további Magenta kedvezmény az opció havidíjára (pl. a 20/25%-os Telekom kedvezmény nem jár az opcióra)
    - A Gyorsító opció kizárólag azokon a címeken értékesíthető, amelyeken az ajánlat betöltésre került

    Mobil oldali feltételek:
    - Legalább 20/10 Mbps sávszélességű LTE beltéri lefedettség
    - Kizárólag LTE / 4G hálózat elérés biztosított az opció által
    - Kizárólag a telepítési helyen használható
    - Egyéb mobilinternet szolgáltatásokkal nem kombinálható maga az opció (A HGW-be helyezett SIM technikai megoldás, az opció otthoni oldalon ábrázolódik. A SIM kártya más készülékbe áthelyezve nem működik.)
    - LTE hálózati adatforgalmazás esetén nem rendeltetésszerű használat esetén a forgalom lassításra kerül.

    Ebből talán a betöltött opció a legingoványosabb, ezzel kapcsolatban pont tegnap kezdtem el levelezni, hogy mi a feltételrendszer.

    Viszont azt is látnotok kell, hogy a gyorsítót se adhatjuk orrba szájba. Néhány helyen elég rendesen megdobta az LTE cellák leterheltségét illetve a 700 Ft-os havidíj is inkább megtartó jellegű. (A hua hybrid HGW elég vaskos összegbe kerül darabonként, emlékezhettek az induláskor eszköz bérleti díjra és az 1 éves eszköz árra )

    "a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

  • norti

    addikt

    válasz kopa1 #85242 üzenetére

    Hát ez mondjuk abból a szempontból érdekes hozzáállás, hogy míg a szüleimnél egy kisalföldi kisvárosban a 15/0,9 DSL a legnagyobb lehetőség, fejlesztés nulla 10 éve, LTE viszont 50/50 körül hoz, igaz 1 pálcikás térerővel, mert a torony kilométerekkel odébb van, mégsem lehet gyorsító opciót kérni. Megértem, hogy drága a céleszköz, de így mégis hogy lesz meg az EU által elvárt 30M? Nem panaszkodok igazából (szüleim viszont igen, főleg a 0,9 up miatt), csak érdekelne a koncepció, hogy ilyen helyre mit tervez a Telekom.

  • yetmanus

    tag

    válasz kopa1 #85242 üzenetére

    Köszi a részletes választ, pontosítok, hogy mire lennék kíváncsi:
    Ez a dsl start, amit létrehoztak, ugyanannyiba kerül, ha ezen belül ezekkel a (korábbi) megoldásokkkal megy?
    Pl.: 1Mbps 4G-vel és 4G nélkül, ugyanez, 10-20-30Mbps 4G-vel és/vagy nélkül? Ez így elég nagy szórást jelentene.
    Pl.: Mucsaröcsögén, ahol a 4G sem megy, épphogy 1 vagy 10mega poroszkál a vonalon, ugyanannyiba kerül, egy bp-i kerületben, ahol 30 mega is elmegy egy érpáron? Ez így kicsit meredeken hangzik. (Most tekintsünk el a specektől)
    A másik, ugye itt korábban 10-20-30-50Mbps (NM S,M,L,XL) mellé is rendelhető lett a gyorsító (ha ugye az egy érpáras történet volt), ami 60-70-80-100 megát is eredményezett. Namármost, akinek korábban csak 20 mega ment 4G-vel (így összesen 70), az az új portfólióra ha vált, csak 50 megára válthat a starton kívül?
    Az utolsó, hogy a dsl 100mega ugyanannyiba kerül ha bondinggal (vagy vhol 1érpáron), vagy ha 50mega+4G-t engedtek rá?

    Bocsi a fura megfogalmazásért, még reggel van

    Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

  • LittleBoss67

    aktív tag

    Ha youtube videókat nézek tableten wifi-n, az miért zabálja fel a gyorsító opció napi keretét (szerelő szerint)? Megmutatta a saját telefonján, hogy 10 GB adat elpörgött, pedig csak az említett videó nézés és xbox használat volt.
    Pont nem ezek miatt rendeltem az opciót.
    Miért kell 50 Mbit ehhez, ha mondjuk mint nálam egyébként gyorsító nélkül 13 Mbit is pont úgy és olyan minőségben játsza le?
    Csak egyéb letöltéshez lenne szükségem rá.
    Vagy az xbox emészti fel? Nem szoktam bandázni, de a játéknak kell a hálózat.
    Ha nem ezek akkor mi falja a napi 10 GB?
    Valami mérőprogram létezik?

    Köszönöm

  • trassher

    addikt

    Gyorsító témában kérdeznék mert olvastam itt már mindent. Telekomos szerelőtől hallottam erről a lehetőségről mivel a tervezett fejlesztés elmarad mint már 16 éve mióta itt lakunk. Azt csak félve írom le, hogy a telekomos címkereső alapján itt nem is szolgáltatnak netet, bár ilyen árak és sávszélesség mellett én sem merném publikálni. Kérdésem, hogy van e még adatforgalmi korlát főleg azért mert a jelenlegi sávszélesség mellett a gyorsító dolgozna 99%-ban állandóan. Tripla kedvezménnyel (internet+tv+telefon) havi 4900 forintért ezt tudják nyújtani úgy, hogy 3 km-rel arrébb 80Mb/sec van már jó ideje. Mondjuk monopol helyzetben más se fejlesztene az tény.

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 7

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz LittleBoss67 #85361 üzenetére

    A gyorsító opció nem válogat, hogy mikor mit töltsön. Ha a fizikai kapcsolaton eléri a maximumot...(vagy talán 80%-ot), akkor bekapcsol. Egy 13Mbps-es fizikai vonal esetén ez elég gyakran megtörténhet.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz trassher #85376 üzenetére

    Sajnos Netmánia XS-es nethez nem adnak gyorsítóopciót, mert akkor az folyamatosan a 4G-t terhelné. Úgy tudom, hogy már csak új csomagok mellé lehet kérni, de nem tudom, hogy ha te kérnél egy Start csomagot, ami elvileg 1-30Mbps közötti megoldásokat fedi le, akkor ahhoz lehet-e kérni. Emellett persze szükség van beltéri 4G lefedettségre, legalább 20/10-es sebességre és arra, hogy be legyen töltve ez a rendszerbe is.

    Van egy pilotprojekt, amit csak azok kérhetnek, akinek csak 1Mbps elérhető. Sat TV mellé lehet kérni úgynevezett "Home 50GB" csomagot ingyenes 4G wifi-s routerrel ( mifi -vel?) Ezt csak korlátozott darabszámig adják el jelenleg két városban, de a 1414-en is rendelhető elvileg máshová is. Gondolom havi 50GB 4G-s netet tartalmazhat, de nem tudom, hogy a végén lassítják, vagy leállítják a forgalmat. Hasonló ára van, mint a Telenoros, Vodás otthoni neteknek. Ami árat tudok, az 2990Ft a SAT része és 4990Ft a Net része 2 év hűséggel. Azt nem tudom, hogy pl. mehet-e mellé vezetékes telefon, hogy meg legyen a tripla kedvezmény és azt sem, hogy ez alapár-e, és kérhető-e rá Spec 1-2 kedvezmény. Fel kell hívni a 1414-et és rá kell kérdezni, de lehet hogy az ügyintéző nem fogja elsőnek tudni, mert új dolog és pilot projekt. Home 50GB a neve.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • bbmt

    senior tag

    Kedves Telekomos emberkék.
    Van arra esély, hogy a gyorsító opciós 10 gigás korlátozást eltörlik, vagy megnézik a forgalmat, hogy mire használjuk és kiszűrik mondjuk a file cserélőket,cserébe a legális dolgok mehetnek?
    3 gyerek mellett aki youtuboznak, van netflix és más legális előfizetés,,van céges ftp sok gigás állományokkal és van steam könyvtár amiből ha csak 1-2 játékot letöltök már elértem a határt.
    Szóval igény az vóna rá!

    A kanál a gyengék villája

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz bbmt #85388 üzenetére

    Ezt szerintem el kell felejteni, ha esetleg mobilnet fronton is meglépnék a a korlátlanságot, koppannának a cellák, így is volt már róla szó, hogy milyen hatással van egyes cellákra az otthoni gyorsító.

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • odipapa

    senior tag

    Sziasztok!

    Gyorsító opcióval kapcsolatban kérdezném:
    Ha 10Mbit/s netre kérem és pl. lehúzok egy nagyobb fájlt mint 10Gb, de korlátozom magamnak a letöltést pl.5Mbit/s-re akkor is el fogja venni a gyorsító opciót 10Gb után?

  • raider21

    aktív tag

    válasz DJ. Ru$y #85434 üzenetére

    Vectoring tekintetében teljesen igazad lehet az egész országra levetítve.
    Viszont azért van jó pár tucat olyan település idehaza, ahol mint nálunk is, az egész infrastruktúra a '90 -es évek elején, közepén lett kiépítve. És ezek zöme a kb. 50 Mbit/s környékét tudja stabilan, ezekre gondoltam, mint fejlesztésekre érdemes területek.
    Pl. a szomszédom is még 20/1 -es ADSL2+ -al nyomul, a március eleji bekötésnél jött is érdeklődni, hogy mit szereltek itt nálatok?! Hú 30/5 -ös net, új légkábel, az nagyon jó, őt is érdekli, és ez itt nálunk lehetséges, nem is tudta, hogy rendelhető (Ugye a T oldalán akkor itt nálunk az utcában a 20/1 -volt a max. miközben a 30/5 -ös VDSL2 már kb. 2-3 éve elérhető itt a városban. Mondjuk ezt én is a szerelőtől tudtam meg, mert az ADSL2+ -ról a feljebb lépés VDSL2 -re csak azért történt meg márciusban, mert kedvező ajánlatot tett a telefonon keresztül az ügyintéző v. értékesítő. Addig én sem tudtam erről, csak láttam, hogy egyre több helyen vannak a régi légkábelek helyett új, vastagabb kábelek behúzva.) ez nagyon király, érdekel, váltok, stb.! Nos azóta sem váltott még, legalább is szerelőt nem láttam még náluk légkábelt cserélni, anélkül meg max. a 20/1 -es net megy továbbra is náluk.

    Nálunk az optika kihúzására az elkövetkező negyed században kvázi semmi esélyt nem látok a T részéről. Kisváros (magyarul nem éri meg saját zsebből fejleszteni) és itt a térségben sem ők nyerték el az EU -s fejlesztési pénzeket az optikai hálózatra. Ezért írtam, hogy kellene az a Vectoring, legalább az ilyen fiatalabbnak mondható rézdrótos hálózatoknál. Mert ahol még mindig csak 3-5 Mbit/s -el csorog a rezes net, és max. 4G gyorsító opció érhető el, ha elérhető, ott tényleg nem sok értelme lenne, ezt aláírom.

    [ Szerkesztve ]

    raider21

  • Livius

    őstag

    válasz raider21 #85418 üzenetére

    Nem fogják visszarakni a régi sebességet. A nagy "forradalmi" portfólia váltás előtt 1 hónappal SNR lockos lett az én vonalam is egyik napról a másik, úgy hogy eredetileg [link] az Attainable Rate(Up/Down) 9459k/49642 kbps volt stabilan, évekig, és ennek köszönhetően csontra jött az Actual Rate(Up/Down) 6015/33021 kbps a 30Mb/s-es csomaghoz, ami tökéletesen hozta a csomag sebességeit is.

    Egy hónappal a nagy portfólió váltás előtt a semmiből becsökkent az Attainable Rate, teljesen megváltoztak az SNR margin értékek, és természetesen az Actual Rate is becsökkent [link]. Az én véleményem szerint ezeket valami új automatikus SNR lock beállítás miatt direkt lehúzták azoknak, akik csak éppen az 50 Mb/s környékén voltak, a fullosan kihajtott vonallal, mint ahogy nálad, nálam, és még valaki másnál is volt. Egyszerűbb lockokat rakni a fullban hajtott vonalakon ezeknek a nagy tudású T-és alkalmazottaknak, minthogy vectoring képessé tenni azokat, vagy esetleg ha már tudja, beállítani azt rajtuk. Kíváncsi leszek, mikor jönnek majd azzal a dumával, hogy kaphatsz gyorsítót plusz zsetonért, ha nem tetszik a jelenlegi csak kb 80%-ban biztosított sávszél, amit gond nélkül megtehetnek, mert semmi jogszabály nem korlátozza őket ebben. :C

    Amúgy én annyit tudtam csak elérni, hogy legalább legyen a régi speedportom lecserélve egy Speedport Entry 2i-re. Mikor hozta a T-és ember az új HGW-ét addigra annyira elkonfigolt kézzel valamit, (miközben telefonban azt mondta minden rendben a vonallal) hogy már 25 Mb/s alatt jött a letöltés. Amikor végre beüzemelte nálunk, az új HGW-én már mutattam is neki, hogy na-na oké hogy cseréltük, de jelenleg a hibabejelentés előttinél is rosszabb a szinkronizált sebesség. Ekkor jöttek a hárító dumák, hogy még ráküld egy szoftverfrissítést, meg újrakonfigurálja a portot, gondolom ez volt az SNR lock levétele, vagy átkonfigurálása, az ő szavaival. Miután elment ilyen lett a vonalam [link]. És ami persze kicsit érdekes, az az hogy mintha azóta egy kicsit folyamatosan javult is volna, magától [link].

    Persze a javuláshoz lehet az is hozzátartozik, hogy miután itt lökte a reklám dumát, hogy a jövőben milyen lesz a VDSL szolgáltatás, két-érpárral meg 4G-vel, én gondolva a jövőre, a lakásig bevezetett CAT5e kábel összes érpárját egy CAT6-os connection boxal összekötöttem, szépen betűzőszerszámmal, a HGW-ig tovább menő CAT5e kábel érpárjaival, hogy ne legyen gond a bindingal sem majd a jövőben. Nah meg persze előtte, csak úgy kézzel volt összesodorva két-két vezeték a CAT5e-ből, amiben a telefon van, csak egyedül magában, gondoltam, ez annál csak minőségibb lesz.

    Amúgy a reklám dumák alatt a T-és ember megmondta, hogy 45 Mb/s-ekre lövik be a VDSL egy-érpáros vonalakat, és ez látszik is, hogy akiknek nem valami über minőségű a VDSL vonala, azoknak mind arra is van szerintem automatikusan belockolva.

    Szóval, egyedüli megoldás a VDSL-es csontra megkapott 50 Mb/s-re, ha kivan verve a T-ből, hogy márpedig adjanak két-érpáros bondingot, máshogy nem fog menni.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

  • kentucky

    őstag

    Na beszéltem xDSL 100 mbit ügyben a telekom ügyfélszolgálattal. Elvileg nem kaphatok bondingot "mert a rendszer nem engedi", de nyitottak hibajegyet sávszélesség problémára, és azt mondták a szerelő eldönti, hogy maradhat-e a százas net, vagy sem, de ha nem akkor se aggódjak, mert marad a gyorsító opció, kicserélik a routert, és akkor tudják biztosítani a 100mbitet.

    1. Miért engedte megrendelni, ha látták hogy a vonalam 68 mbitet tud, és nincs bonding.
    2. Gyorsító opció feláras, nem hiszem, hogy anélkül megadnák.
    3. SNR lock-ot pedig nem is sikerült levetetni, mert egyszerűen nem tudták mi az. (Noise margin 6/5.5 mbit)

    Esetleg ha a szerelő kijönne, és lekerülne a lock akkor jöhetne 80 mbit körül a cucc, mint eredetileg volt. (90 felett tudott a vonal)

  • gery2123

    őstag

    hali mindenkinek!

    Olvasgattam itt pár hsz vissza és az összefoglalót is néztem, de maradt bennem pár kérdés.

    Most nézem, hogy végre elérhető az Otthoni Internet Start szolgáltatás 30Mb/s.

    19 kerület, eddig nem volt azon az utcán semmilyen csomag a T-nek. Vajon ez a 30 Mb mennyire valós? Vagy inkább 10-15 Mb ha van annyi. a garantált tudom, hogy nem ennyi de valahogy meg tudnám ezt nézni?
    Illetve a gyorsító opció is kérdéses nálam... Ott akkor most korlátlan a net vagy 5-10 Gb / nap? Vagy hogy a fenébe van ez pontosan. az ászf-be nem látok korlátot erre vonatkozóan, de ha csak napi 5Gb a plusz nem igazán éri meg azt a 700 Ft se..

    előre is köszönöm!

    -- PSN_ID: GerY2123

  • odipapa

    senior tag

    Üdv.

    Biztos hülye kérdés, de....
    Ma hoztak egy hibrid gyorsítós opciós Huawei-t.
    Távolról elszeretném érni a régi asus routerem
    Regisztráltam egy DDNS címet az Asus routeremet beraktam DMZ-be.
    Milyen címet kellene hogy beírjak hogy elérjem az asust?
    Ha beírom hogy https://xxxxxx.dnsalias.com/html/index.html akkor csak a huawei-ig jutok.

    [ Szerkesztve ]

  • odipapa

    senior tag

    Nem igazán boldogulok ezzel a Hibrid huawei-el, nem is értek hozzá annyira.
    ADSL 10/1 netemet szerettem volna kicsit feltuningolni, de több a hátránya mint az előnye.
    Van egy Asus AC56U routerem hozzá csatlakozott merevlemezzel, ezt jó lett volna távolról is elérni.
    De ha még össze is lehetne hozi, akkor is fizetni kellene a DDNS szolgáltatásért(az ASUS-nak van ingyenes).
    Két lehetőséget látok:
    -Bonding. Az egyik szerelő akivel először beszéltem azt mondta nem engedi a rendszer. A másik aki üzembe helyezte a gyorsítót azt mondta hogy határeset (lenne szabad érpár de 1600méterre vagyok a központtól).
    Ezzel kapcsolatban kérdezném tőletek ha ez esetleg összejönne akkor is valami hulladék routert adna a telekom, amivel továbbra is szívnák a beállításokkal vagy használhatnák alá valami egyszerű modemet mint ahogy eddig is?
    -A másik lehetőségem hogy vissza az egész. Most hogy átraktak VDSL2-be,. Kérhetem-e hogy rakjanak vissza ADSL-be hogy használhassam a betonstabil 10 éves modememet az Asus-al?

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz odipapa #85719 üzenetére

    A gyorsítóopciós HGW-k elvileg este frissülnek, nem telepítéskor. Nem tudom, hogy nálad miért nem történt meg.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • odipapa

    senior tag

    válasz funk648 #85785 üzenetére

    Szintén zenész.
    Ment is a kukába a gyorsító opcióval együtt a VDSL2 ami alkalmanként volt hogy csak 1-2 Mbit/s-et hozott. Pedig van 4G-rendesen.
    Marad a jól bevált ADSL az legalább stabilan és tényleg korlátlanul hozta évek óta a 11-12Mbit/s-et.

  • funk648

    aktív tag

    válasz odipapa #85795 üzenetére

    1414-en elmondtad hogy mit szeretnél és simán visszaraktak adsl2+-ba vagy csak azért tettek vissza mert lemondtad a gyorsítót?

  • bbmt

    senior tag

    Jelenleg 10 megás csomagban vagyok + gyorsító. Amikor megjelent az új csomag, megnézettem a vonalam és azt mondták csak 15 mega menne a vonalon. Felfele a modem szerint 2.5 mega a lehetséges, most 800 kbit. A vonal VDSL2
    Ha mégis váltok az új csomagra akkor kiadják a maximum értéket, tehát a 15 megát? Vagy értelmetlen váltani,mert a gyorsító miatt nem lenne érzékelhető?

    A kanál a gyengék villája

  • Fücsök007

    őstag

    válasz bbmt #85862 üzenetére

    Ez attól függ mennyi adatot akarsz letölteni, mivel napi adatkorlát (10GB) van a gyorsító opciónál, így a + 5Mbit-nek akkor van értelme, ha a napi adatforgalmad ezt rendszeresen meghaladja. Egyébként az új 30 és 50Mbit-es csomagnál is érvényes "ami a csövön kifér" elv ahogy írtad, amennyiben az adott hálózat xDSL alapú hálózat, és alapból nem biztosítható a 30 vagy 50Mbit az adott lakcímen. Várható vektoring is később a településeden egyébként? :U

    [ Szerkesztve ]

  • Heimdallr75

    őstag

    válasz odipapa #85886 üzenetére

    ha gyorsító opciód van akkor amíg nem áll fel a 4g (bonding tunel) addig natolt vagy.

    [ Szerkesztve ]

    الغريبة في هذا الكوكب

  • odipapa

    senior tag

    válasz odipapa #85896 üzenetére

    Amíg "folyamatban" van a gyorsító opció lemondása nem tudják a NAT-olást kikapcsolni.
    Ezt tudtam meg az imént.
    Hétfőn hoznak egy új HWG-t (modtam hogy nem kell), de meggyőztek mert így legalább nem kell postára adnom a hibridet, leadhatom a szerelőnél.
    Milyen új csodára számítsak?
    Előfizetés alapján voipos, 30-as nethez.

  • yetmanus

    tag

    válasz odipapa #86158 üzenetére

    Igen, ezeket előtte elolvastam hozzá, és kis agyalás után rá is jöttem h ezek a megkötések engem nem igazán hatnak meg, eddig is normál módon használtam, ezután is így fogom, az ingyen netre rinyálók meg tőlem fel is fordulhatnak xD
    Most ha belegondolunk, a Telekom végre az utóbbi egy évben csinált dolgokat, amikkel visszajött a pixisbe. A teljesség igénye nélkül az utóbbi egy évben:
    1. Gyorsító opció bevezetése rézen, későbbi kiterjesztése
    2. Új nagy tv csomag bevezetése (szcshd)
    3. Netmánia 1000 bevezetése
    4. Új mobil portfólió (ide a tegnaptól érvényes korlátlan net is, diák és fiatal opció)
    5. flip márka bevezetése.
    6. Új otthoni net portfólió, benne koax 250megával és dsl 100megával
    7. Magenta kedvezményrendszer finomítása
    8. Árcsökkentések, spec kerületi ajánlatok bevezetése.

    Ezek kb a nagyobb volumenű újdonságok. És még nincs vége az évnek. Jön a digi mobil, kíváncsi leszek hogy mi van még a fiókban. Az utóbbi 1évben azt gondolom hogy ezek egy nagy szolgáltatónál jelentős változások, mi tudjuk, hiszen nap mint nap velük vagyunk kapcsolatban mint előfizetők :D

    Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

  • Livius

    őstag

    válasz yetmanus #86161 üzenetére

    Hát ezek baromi nagy dobások, csak sajnos az a baj hogy ez mind csak papíron. A legtöbb nagy újítás gyakorlati működése kritikán aluli, és kb semmi több egy parasztvakításnál.

    1. Gyorsító opció bevezetése rézen, későbbi kiterjesztése
    Rögtön a legszánalmasabb újítás. Ez egy gyönyörű lehúzás, azoknál, akiknek az előfizetési csomagban kínált max sebesség töredéke se jön xDSL-en. Az 1/1-es pofátlan garantált minimumsebességek miatt teljesen kiszolgáltatott az ügyfél és tehetetlen, de a kedves T megadja a lehetőséget, hogy ha még pluszba fizet, akkor megkapja a hiányzó megabiteket 4G-ben, de persze az is csak napi adatkorláttal. Hát ez gyönyörű, igazi korrekt újítás. Lóvéra tartják a markukat, de költeni normálisabb VDSL2 rezes rendszerre basznak fejleszteni. :C

    2. Új nagy tv csomag bevezetése (szcshd)
    A HD és SD streamek száma nevetséges továbbra is, főleg az xDSL technológián, ami az ország 80%-nál lehet legalább. A minőségről meg inkább ne is beszéljünk egy DVB-C-hez képest, hiába a nagy csomag.

    3. Netmánia 1000 bevezetése
    Ez még is kinek újítás? Az egész országban kb pár ezer háztartást érinthet és kész, persze nagy marketing dumának jól néz ki a weboldalon, de egy nagy semmi egyelőre. Kb annak lehet ilyenje aki jó helyre született. :D

    4. Új mobil portfólió (ide a tegnaptól érvényes korlátlan net is, diák és fiatal opció)
    Mobilról nincs sok véleményem, és tapasztalatom.

    5. flip márka bevezetése.
    Nah ez igen, ez biztos nagy húzás, miután szarrá büntették őket az amatőr módon történő bevezetés miatt, és le is álltak vele ezek miatt. Meg ez is, hol is érhető csak el? Szinte csak optikán, meg koaxon, ahol van hármas konkurencia. :W

    6. Új otthoni net portfólió, benne koax 250megával és dsl 100megával
    Lehet hogy új a portfólió, csak sajnos új rézhálózat nem járt hozzá sehol, de nem gond majd mindenki kap 100 helyett 60-at VDSL2-őn 1/1-es garantálttal. A lényeg az, hogy a weben kivan írva náluk is a 100 Mb, nehogy szegényebbeknek tűnjenek a konkurenciánál.

    7. Magenta kedvezményrendszer finomítása
    A kedvezmény rendszer az nagyon megy náluk ám, igen. A kapcsolatpontokat egy otthoni előfizető be se tudja váltani a weboldalukon semmire, mert az az egy kuponos dolog amire lehetne a weboldalon nem működik, már vagy fél éve. :C

    8. Árcsökkentések, spec kerületi ajánlatok bevezetése.
    Árcsökkentés max azoknak van akinek van lehetősége 30 Mb feletti csomagra. Akinek nincs xDSL területen (brutálisan sokan vannak ők), az most majd kényszerből drágább csomagot tud majd csak rendelni akár szinte sebesség növekedés nélkül kb, de nem gond, jó húzás volt ez is maguknak, sok kicsi sokra megy alapon beszedve a plusz lóvét. A speciális kedvezmények meg, régebben jobbak voltak pár forinttal, arról meg ne is beszéljünk, hogy max annak van akinél ott van a többi konkurencia is.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Livius #86168 üzenetére

    Szia

    Nem kedvencem a Telekom, elég sok panaszom van feléjük, ezt az elején.
    1: Melyik cég dolgozik ráfizetésre (Mészáros és környéke céget most hagyjuk az nem piaci cég)? Kötelező a gyorsító opció? Szerintem nem. Minek költene egy elavult technológiára mint pl. a rézre? Mekkora támogatottsága lenne már, ha inkább rézre költene, mint optikára pl.

    2: Nagyobb lett a csomag? Több lett benne a "HD" csatorna? Olcsóbb lett? Szerintem mindre igen. Minőség? Még sokkal jobb, mint a helyi kábelTivi. (talán, ismétlem, talán ha eljutnak odáig, hogy nem kell rézen szolgáltatni, akkor talán (!) lesz módjuk ezen is változtatni. Sok platformot fenntartani nem olcsó, ha emelnek az árakon, akkor meg azon morogsz.

    3: Nekem és még kb. 400 családnak a településen, egy új iskolának, benne 600 gyereknek, akik közül legalább 150-200, akinek még internetre sem futja otthon... Ennyit a jó helyre születésről....

    4: Nekem se lenne, ha nem lennék Teleroncs előfizető, de mivel vagyok, azóta van 4G/B20 mióta telekom megcsinálta.

    5: Reagáltak egy másik cég lépésére, arra jó volt akkor, hogy jelezzék azt, hogy van/lesz válaszuk rá.

    6: Nem tudom a digi, vagy a UPC itt nálunk a 100-as csomagjában ténylegesen mennyi jön, majd megkérdezem akiknek van. Jaaa, ahhoz jó helyre kell születni, mert ilyen gyéren lakott településekre, semmit nem szolgáltat egyik sem. Nyilván a profit fontosabb nekik... Bocs. Jössz mindig az 1/1-el. Ha jól tudom, van egy olyan törvény talán, hogy nem bújhat a szolgáltató a kötelező minimum mögé, törekednie kell a csomag maximuma felé. Igen, ezt neked kell elérni, ha olyan a helyzet. Nyomulni, fenyegetni őket, és biza még fel is nyomni a hatóságnál. Más nem fogja akinek jó.

    7: Magenta nem érdekel, ez a kapcsolati szarság sem. Ez egy plusz izé, érted ugye? Plusz.

    8: Eddig fizettem 11660Ft-ot 50-es netre (vdsl) és családi hd-re. Most egy ezressel kevesebbet, 1000-es netre, szuperCSHD-re, és alap telefonra. Lehet, hogy nem sok az 1000 havonta, de kevesebb és többért.

    Ha EU-s forrásokból fog kiépülni az ország optikai rendszere, ami így időbe fog kerülni, de ennek talán lehet hozadéka az, hogy az IPTV is egyszer minőségi lesz, akkor hajrá, én örülni fogok neki. De addig van lehetőség digi, upc (már ahol nekik megéri) szolgáltatásra, sőt, ahol nem éri meg nekik, ott lehet venni tányéros tv-t. Meg ott a mindigTV is. Van lehetőség választani szerintem.
    Én eddig se nagyon néztem SD adásokat, most sem fogok, a HD pedig már nekem elfogadható.

  • Livius

    őstag

    válasz #32577792 #86169 üzenetére

    Számomra az 1/1 -es szerződési feltételekben leírt garantált minimum és a gyorsító opciós xDSL igénybevétele úgy, hogy még neked kell fizetni azért, hogy a csomagod max sebességét tudják neked szolgáltatni, mert amúgy csak max 60-70%-osan adják azt amit kéne a hulladék elhanyagolt rézhálózatukon, nah ez az ami nálam mostanában kiverte a biztit a T felől. (még ha a gyorsító ingyenes lenne valami minimum küszöbtől xDSL-en, azt mondom jó fúk lennének, de nem, ezért is fizess)

    A törvényt meg szerintem felesleges erre dobálózni, hogy állítólag van egy olyan hogy neki törekedni kell arra, hogy tudják a maxot adni. Eddig soha senki nem tudta belinkelni ezt, hogy melyik kormányzati szerv oldalán hol, és hogy van fent valahol valóban. eddig csak Deutsch internetes Tomitól hallottuk az ilyen dumát néphülyítés célból, nah meg onnan átvették itten egy páran, de senki soha nem jött egy hivatalos forrással, amit pl amikor gáz van egy kattintással tudnánk itt linkelni azoknak, akiket éppen megszívat a Telekom, és mondjuk benne is lenne ezért az összefoglaló első hszben. Lásd pl, 1 hónapja volt egy segítséget kérő, akinek 2 Mb/s jött a 10 Mb/s helyett Újpesten, xDSL-en, és kőkeményen az 1/0.5 garantáltakkal volt szegény ember leoffolva a Telekom által, és teljesen tehetetlen volt. Egyszer szántam rá 1 órát az NMHH oldalán keresgélni ilyet, de sehol semmi, szóval jelenleg az 1/1-el vagy 1/0.5-el az egész ország hülyére van véve, és persze ezt az emberek 90% hagyja is megtenni magán.

    Az EU-s pályázati felújításoktól meg a mai politikai világban, azt hiszem sokat nem kell majd várni. Lefektetik a minimumokat majd optikából vagy akármiből (lásd pl légkábeles optikák, kész vicc), a kivitelezés közel 30-40%-át majd zsebre rakják, és amúgy is amikor kész lesznek a dolgokkal, karbantartásilag fullra el lesznek hanyagolva, és 10-15 év múlva kezdődik minden rinya elölről.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

  • yetmanus

    tag

    válasz Livius #86168 üzenetére

    Egyetértek az előttem szólókkal.

    1. Gyorsító opció:
    Most gondolj bele, a T egy integrált szolgáltató, a 4G-t elsősorban mobilra találták ki, viszont ezzel valamennyire az elmaradott (DSL) hálózatú területeken probálnak segíteni. Mindent egyszerre nem ereszthetnek rá a tornyokra azonnal, mert akkor meg a mobil ügyfelei szívnák meg. A flip DSL+4G-nél volt egy korlátlan próbálkozás, meg is büntette őket az nmhh, azóta inkább csak finomítanak rajta az új internet portfólióval. A hatóságnak nincs a vezeték+4G-re szabályozása. Örüljünk hogy van lehetőség, nincs mindenhol optika, legalább próbál valamit kezdeni a hálózatával. Vannak még lehetőségek benne, vektoring, központbővítések, stb, de a technológia kezdi elérni a határait.

    2. Új nagy tv csomag bevezetése (szcshd)
    Szerintem a csatornakiosztás rendben van, bár több HD-t el tudnák viselni. Még mindig jobb mint a digi saját csaronáival teletömött kiosztás, 130 csati mindenre untig elég. A 80%-os DSL-t azért nem mondanám, korábban épp kifejtettem [link] itt, Szóval gondold újra ezt a 80%-os DSL-t. Nekem koaxos triplám van, a teljes full HD-t kapom, a tv-m tökéletesen hozza. Korábban többen is kifejtették már, hogy lehetnek minden szolgáltatónál olyan területek, ahol valami baj lehet a hálózattal és nem úgy kapod a tv-t ahogy kéne.

    3. Netmánia 1000 bevezetése
    Gondold újra, parancsolj, itt egy cikk: [link]
    700 ezer optika háztartás, és ez Telekom részről, és nagyrészt mostanában csak ilyet húznak, kopogtat a 21. század, lassan 1millió háztartásban lesz T optika.

    4. Új mobil portfólió (ide a tegnaptól érvényes korlátlan net is, diák és fiatal opció).
    Mindhárom szolgáltatót megjártam. Kb 8 év voda, 2 év telenor, 4.éve telekomos. A szolgáltatással elégedett vagyok, az integrált kedvezmény pont jól jött, és az új portfólió is, azt kapom amire számítok, pedig nem annyira szerencsés helyre születtem.

    5. flip márka bevezetése.
    Fentebb leírtam a helyzetet, a DSL miatt szálltak beléjük, azt ki is kellett vezetniük, valahol a digivel csak rézen lehet versenyezni ahol nincs optika, de az nmhh ezt is 'megoldotta'. Legalább akkor a digi is odafigyelt volna sok helyen az áraira. Nagyon jó h vannak újdonságok, de többször is leírtam, hogy nekünk fogyasztóknak az a legkirályabb ha a 3 nagy szolgáltató metszéspontjában lakunk, és ilyen lépésekre kényszerülnek a verseny miatt. Verseny. Végre.

    6. Új otthoni net portfólió, benne koax 250megával és dsl 100megával
    (#86169) ungawa leírta a lényeget, megjegyzem már a flipnél sem 1/1 mega a garantált.

    7. Magenta kedvezményrendszer finomítása
    Mióta csak elkezdtem figyelgetni az árakat, agyaltam a dolgon, hogy hogyan kéne ezt a magentát kalapálni, és hát hoppá plusz nélkül is van létjogosultsága. Egy ezressel lenne olcsóbb az előfizetésem, ha nem a tripla spec ajánlatom lenne hanem hoppá plusz nélküli magentám. És ehhez járna a magenta készülékkedvezmény. Ilyet másik szolgáltató nem tud. Ha ezt 4 hónappal ezelőtt lépik meg, vígan magentás lennék 2 új készülékkel, de hát... Majd talán 2 év múlva. Kapcsolat pont: sosem értettem miért erőltetik, kíváncsi leszek h mi lesz helyette.

    8. Árcsökkentések, spec kerületi ajánlatok bevezetése.

    Megnéztem a rokonaim régebbi számláit, 120 mega netért és sima családi+HD-ért alap telefonnal spec I. területen is elkértek 8-9ezer forintot, most 6-6,5 ezer a spec I. több csatival nagyobb netekkel, és ez másfél éves időintervallum. Ha a Spec II. árait nézem is, a net és a telefon lett drágább, de ha ott van mellette a nagy tv csomi, akkor nem drágább. Semmivel. Másrészt ott vannak az ezeknél is durvább kerületis ajánlatok (akik ugye jó helyre születtek, na), egyik haverom a 13. kerületben 5500at fizet a szuper cshd-ért és a gigabites netért. Ez szerintem azért odab.sz.

    Valljuk be, az összes szolgáltatóra lehet valamiért haragudni, A Telekomra is. Te pl azért, mert a netet nem ingyen vagy annál olcsóbban kapod, és a kérésedre nem húznak pont eléd ki egy optikai gerincvezetéket. Meg tudom érteni. Nálad akkor jön el a kánaán, ha optika lesz, és digi/upc versenytárs, onnantól van lehetőséged valamire. Dchard is vált, mert nem elégedett, de nem zárja ki h visszajön 2-3 év múlva, ha a T virít valamit a hálózattal vagy az árral. Ezt hívják versenynek. A fenti 8 pont is azt hivatott szemléltetni, hogy a többi szolgáltató nyomulása kikésznyerít valamit a szolgáltatónktól, ha nem is mindent, de legalább történik valami! Ha nem történne semmi, akkor meg az lenne a baj.

    Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

  • #91524608

    törölt tag

    Lassan egy hónapja költöztünk el Budapest külvárosából a belvárosba. 50-es internetet tudtak adni max. VDSL-en. A belvárosban abban reménykedtem, hogy jobb lesz a helyzet, a fenét: rosszabb! Ráadásul le sem tudtam mondani, mert még volt hűségünk. Így vissza kellett sorolni a net előfizetést 20-asra, ami nem is jön annyival (Kép mellékelve). Ebben az esetben újabb hűséget kellett vállalni (az ügyfélszolgálatos szerint folytatódott volna a régi hűség, szóval simán átvertek. Nekem kellett felhívni őket, hogy én nem kértem 2 évet, beállíttattam 1 évre és a TV-t is meghosszabbítottuk). Gyorsító opciót pedig nem engedi a rendszer, hiába van 4G lefedettség. Úgyhogy ennyit a "nagy" fejlesztésekről. Jövőre lejár a hűség, megyünk át a U*C-hez, elég jó áron vannak most a net árak. Mellékelem a "csodálatos" vonal adatokat is.
    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • raider21

    aktív tag

    válasz MaxxDamage #86295 üzenetére

    Kérdezni kérdezheted a szerelőt, de sok jóval nem fog kecsegtetni. Az ügyfélszolgálaton max. a 4G -s gyorsítót, és mostanság a Bondingot kezdik tudogatni, többre ne számíts! :P ;)
    Most kezdi a T demó jelleggel tesztelni Szekszárdon és térségében a Vectoringot. Még évekbe telik, mire megjelenik a később sem fejlesztendő rezes területeken a Vectoring, és eleve a régebbi, hosszú hurokhosszúságú területeken nem is érné meg telepíteni. :(

    Én is azt mondtam a szerelőnek, hogy ha lenne Vectoring, akkor nem kellene az 50/15 -ös netem visszavágnia 42/12 -es profilra. :( Csak nevetett, hogy ha lenne, sok minden nem így lenne..., de azért egyenlőre ne ringassuk magunkat hiú ábrándokba. :P

    De csak vallasd ki a szerelő ismerősöd, hátha elejt pár hasznos információ darabkát, amit megoszthatsz velünk itt a fórumon is. ;) :D

    [ Szerkesztve ]

    raider21

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz raider21 #86298 üzenetére

    Csak a 4G-s kártya modem van mint gyorsító opció (szerelő szerint) most hívtam fel. Még annyit tehetek, hogy felhívom a T-t és méretek egy vonal max.sebességet és ott kiderül mit tud. (ház és központ közötti vonal sebesség)

    MD
    L

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • dreko

    aktív tag

    válasz btz #86321 üzenetére

    azért érdekes, hogy a gyorsítóval ilyen adatokat állítanak be 50/15-höz...

  • zunicum

    tag

    válasz Doky586 #86457 üzenetére

    Nálam 10 megás net van gyorsító opcióval. Sajnos 2200 méter távolságban vagyok a központtól, így nem is gondolkodom a 30-asra való váltásra, mert úgy sem lesz gyorsabb.

    [ Szerkesztve ]

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz Marmonkanna #86479 üzenetére

    Ahogy funk648 írta, nincs bonding Startra. Startra kiadják amit el lehet érni egy érpáron (ha nem magasabb, mint 30 Mb) és annyi. Erre tudsz 4G gyorsítót rendelni még aztán kifújt (a 4G gyorsító is egy bonding). 50-100-ra tartogatják a szabad érpárokat.

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zunicum #86482 üzenetére

    Ez a gyorsító opció fizikailag hogy néz ki?
    A szürke 360R modem helyet adnak egy másik dobozt és egy usb mobil sticket is? Csak azért kérdem mert nekem a szobában (főleg az asztal alatt a sarokban) nincs térerő, fel kéne vezetnem a stick kábelét (de csak azt) a padlásra..

  • Livius

    őstag

    válasz Pityu. #86477 üzenetére

    Hát igen, ez az új csodás szuper portfólió, amire párhéttel ezelőtti, a hülyére veszik az xDSL-es legnagyobb ügyfélbázisukat féle fikázásom után megkaptam itt pár embertől, hogy én vagyok a hülye, teljesen szuper fejlődésben van a T ezekkel az új csomagokkal. :F hát igen, tényleg így látszik, persze

    Ez a legundorítóbb, hogy csinálnak egy minimum csomagot, amit tudják hogy az xDSL (ebből van nekik a legtöbb persze) előfizetők 80%-nál teljesíteni se tudnak, de nem baj cserébe plusz lóvéra még rád próbálnak sózni egy 4G-és vacak gyorsítót, aminek vannak adatkorlátai, de azt már nagyon nem reklámozzák. Mellesleg akik eddig a 10, 20 Mbesek voltak (ők voltak a legtöbben eddig), nekik már csak a drágább havidíjas Start 30 lesz elérhető a jövőben, természetesen drágább áron valamennyivel. Persze a vonali minőségek nagyon alacsony színvonala miatt ők mind 10-20 Mb-en voltak, és a 30-at továbbra se érik majd el, főleg amikor a VDSL2-es bekötéseket majd tartalékolják az 50-100 Mb-es rendelésekre/váltásokra, így az ADSL2+-on max a 20-at adják meg szemét módon szerencsés esetben, egy 30-as csomagra. Kb az átlag lassan az lesz, hogy 30-as minimum csomagokkal, tömegesen 10-15 Mb-et fognak szolgáltatni, 50 eseknek is vagy maxon jön szerencsés módon vagy csak jó esetben megy a 40, a 100-as xDSL-eseknek meg baromi szépen látszik már az előző hetekből, hogy képesek kiadni úgy a csomagot is hogy amúgy csak 60 Mb-et adnak helyette, két érpáros bondingra meg hiába verik az asztalt, nem éri meg nekik pazarolni a plusz érpárt erre. Azért ez baromi nagy minőséget fog képviselni, hogy nagyrészt 50% a valós amit kitudnak adni a kínálthoz képest, a nagyon nagy többségnek xDSL-en.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz odipapa #86502 üzenetére

    Fogalmazz magyarabbul, nem értelek.
    Gyorsító 4G opcióval van PPPoE passthrough..? (valaki azt mondta hogy ez minden T netes eszközön van, vagy mégse?)
    Van publikus IP cím..?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák