Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kigyi_23

    addikt

    válasz Lauda #150532 üzenetére

    Nálunk is mindenhova dobtak egy dobozt is. Családi házas környék dobozonként max 3-4 ház lehetne, de mindenki nyilván nem köt rá így azért elég érdekes a helyzet több doboz teljesen "üresen" áll évek óta.

    https://www.youtube.com/user/kigyi23/

  • Capella

    senior tag

    válasz Lauda #150532 üzenetére

    Nem, ezek családi házak, mint kigyi_23 esetében is.
    Azóta is látom az Intelvill autót, kötögetnek rendre itt-ott. Láttam egy olyan helyet is, ahol eddig az oszlopon lévő dobozból volt egy bekötés. Nemrég bekötötték a szomszéd házat is ugyanebből a dobozból srégen. Viszont a helyi adottság szerint ez így lett volna logikus, még ha vezethették volna az oszlopok között is, majd derékszögben befelé.
    Talán tényleg az E.ON nem engedett csak 1 kábelt húzni nálunk a kábelerdő helyett. :U

    Még egy tapasztalat. A Technicolor FGA2235 ONT-nak nem annyira jó a wifi térereje, hatótávja. Nem is annyira a jelszinttel van gond, mert közvetlenül mellette -19 dBm-et mértem, mellette egy szimpla olcsó router pedig -31 dBm volt a saját wifijével, de a távolsággal és 1-2 fallal rohamosabban csökkent a Technicolor, megfordult a helyzet.
    Barátomnak tegnap cserélték réz ADSL-ről optikára, és panaszkodott, hogy nincs net az udvaron és az irodában, pedig azt ígérték, hogy minden változatlan lesz.
    Először azt hittem, hogy 500-ast rendelt, és talán a gyengébb router miatt. Kiderült, hogy Technicolor, 1000/1000, és ezt hozza is a Speedtest, csak wifin nem jut el elég messzire. Jó, kell majd hatótáv növelés valami módon, de feltűnő, hogy a másik routerhez képest mennyivel jobban visszaesik az FGA jelszintje.

Új hozzászólás Aktív témák