Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaraDani

    addikt

    válasz frpeter #18989 üzenetére

    Sziasztok!

    Ahol lakom kicsit el vannak maradva az elektromoshálózat bővítéssel a lakosság növekedéséhez képest, így csúcsidőben 220-230 helyett simán van, hogy csak 180-190V áll rendelkezésre. Kérdésem elsősorban milyen megoldás lenne célszerű arra, hogy a kazán kibírjon mondjuk 3-4 óra működést áramszünetet esetén, illetve amikor van áram meglegyen neki a feszültségkiegyenlítés. Az elektromos adatai így néznek ki:

    Illetve egyéb gépeknek nagyobb fogyasztással van elérhető árú megoldás ha csak a feszültségkiegyenlítés érdekel és a szünetmentes rész nem, vagy elég ha pár percet bírnak leállításhoz?
    - Komolyabb PC, VR, Direct drive kormány, az egész szett tud 1000W körül enni mindenestül kb max.
    - Mosógép, szárítógép, ezeknél nem tudom mi a fogyasztás a hivatalos adatokból, fogalmam sincs, hány ciklusra értendő amit megadnak az energicimkékent, de gondolom 500-800W környéke lehet egy?
    Ez a szárító pl.:

    Nézegettem mit lehet kapni nagyobb műszaki boltokban, de fogalmam sincs mi megbízható mi nem, illetve gondolom nem csak annyit kell nézni, hogy valami 1600W és akkor az jó is nekem 30 ért, ami nagyon túl olcsónak hangzik.

    Szerk.:Nem válasz akart lenni, csak melléklikkeltem.

    [ Szerkesztve ]

  • KaraDani

    addikt

    válasz simico #18991 üzenetére

    Köszönöm a tippet. Egy éve be van jelentve amúgy, és amikor tavaly októberben bejelentettem, már jelezték, hogy többen szóltak és a környéken hálózatbővítés kell ami hónapokig tarthat... :(

    #18992cinemazealot: hát bakker, én a műszaki dokumentációt, meg az energiacimkét néztem csak, nem gondoltam, hogy a használatiban lesz, mea culpa. Mivel egy éve tart és a szárító, mosógép és mosogatógép ami előszeretettel leállnak hálózati hibával, gondoltam, ha értelmes pénzből megoldható jó lenne kiegyenlíteni ezeknek, nehogy ezért dögöljenek meg.

    Mondjuk egy SPS inverter 1600VA elég lenne erre a feladatra? Ha jól értem az 1600VA valahol 1600-2000W között tud leadni, szóval elbírhatná egy ekkora az egy helyen levő kazánt, mosógépet, szárítót? És ami valóban kiment a fejemből, az a szivattyú ami az előszobában van a padlófűtés miatt, oda mehetne egy kicsi. Illetve akku alatt mezei autóaksit értünk ezekhez, vagy létezik valami spéci ezekhez való külön megoldás?

  • KaraDani

    addikt

    válasz PROTRON #19004 üzenetére

    Köszönöm, ezek hasznos infók, közben nézegettem én is videókat, hogy picit jobban képbe kerüljek.

    Eddig ott tartok, hogy vagy akkor egy SPS 600 egy Leaftron LTL 100Ah 12V UPS akkumulátor (long-life, 10év)-al és akkor ezzel meg lenne oldva áramszünet esetén a kazán, szivattyú, meg belefér a modem, router és tudok laptoppal home officeban tovább dolgozni pár órát kb egy 100asból.
    Vagy egy 1600 két ugyanilyen két aksival és akkor a mosógép, szárítógép rajta lehetne állandóan, védeni őket, több kakó áramszünet esetén, de kb dupla kiadás.

    #19001cinemazealot: sajnos a felháborodáson már túljutottam, több utca érintet, sokan bejelentették, volt 3 nap áramszünet pár hete, azt hittem végre ezt oldják meg de egyelőre nem történt semmi. Lesz megint egy 2 hét múlva, hátha végre ezt oldják meg, nem tudom. Ilyen ez a BP környéki agglomeráció ha húzzák fel sorban a házakat, de az infrastruktúra minden téren le van maradva :((( De ha meg nem oldják meg nincs kedvem futni a köröket mindenfelé reklamálni folyamatosan, marad az amit én meg tudok tenni rögtön. Kazánra ígyis úgyis akarok egy szünetmentes megoldást kisgyerekkel mindenképp, a kérdés csak, hogy kicsit többet költök-e a dologra.

  • KaraDani

    addikt

    Köszönöm a segítséget, múlt héten megjött az SPS 600 egy 100ah-s ups akkuval párban. Ma végül 4.5 óra áramszünet volt , a kazán plusz szivattyú átlag 33% loadot rak rá ha mennek, így a fűtés elég sokáig meg van oldva spórolósan használva ha kell. A 4,5 óra után 64% ot írt az inverter még az akkura de elég sokat is dolgozhatott, mert 2 fokkal feljebb kellett tolnia, mint amire éjszaka állítva volt. Mint most kiderült net meg van optikán gond nélkül ilyen nagyobb területi áramszünet esetén is, úgyhogy az otthonról hosszabb munka is megoldott. Sajnos most sem a feszültségesést oldották meg, azzal akkor megpróbálok újra reklamálni a szolgáltatónál majd.

  • KaraDani

    addikt

    válasz cinemazealot #19078 üzenetére

    Előre bejelentett volt. Nincs amúgy sűrűn hosszabb random szerencsére, 4 éve amióta itt lakunk egy volt ami 1 óránál hosszabb volt vihar közben. A fó probléma inkább a fesz ingadozás, kisgyerkőccel meg nyugodtabb vagyok így, hogy a fűtés tuti megoldott,akár áramszünet, akár túl alacsony fesz van.

Új hozzászólás Aktív témák