Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ftamas0201

    senior tag

    Sziasztok.
    Érdeklődnék, hogy a profilomban lévő számítógép konfighoz milyen szünetmentest ajánlanátok? A gépen kívül még a modemet és routert is rá szeretném kötni, mostanság elég sok az áram kimaradás (pár másodperc, esetenként pár perc) és kezdem megunni a dolgot.

    Előre is köszönöm a segítséget és válaszokat! :)

  • ftamas0201

    senior tag

    Sziasztok.

    Sajnos ahogy mindenkinek ebben a topicban, engem is elért hogy szükségességének érzem egy szünetmentes beszerzését a számítógépekhez és a hozzá tartozó hálózati eszközökhöz.
    Kis településen lakom és a komoly szelek is már problémát okoznak az elavult hálózatnak, így kis túlzással naponta vannak pillanatnyi áramkimaradások, elmegy és azonnal vissza is jön, vagy elmegy és néhány perc múlva visszatér.
    Szóval igazából csak ezek áthidalására lenne szükségem az eszközre, 10-20 perc áthidalásra, legalább annyi ameddig lekapcsolom az eszközöket ha hosszabb ideig úgy látnám hogy nem tér vissza az áram.
    A fogyasztók: 1 épített nas, switch, router, modem, asztali gép, monitor és pár 1-2W apróság.
    Kimértem konnektorba dugható fogyasztásmérővel, alapjáraton minden eszköz kb 200-250W között van a fogyasztás. Ha esetleg fut egy játék a gépen (F1 2021-el mértem) ott kb átlag 550W fogyasztásom volt. Indítási áramfelvétel ahogy néztem kb ebben az 500W-os magasságban volt amikor az összes eszköz egyszerre indult.
    Ehhez melyik megoldás lenne a legjobb nekem az említett kb 20 perces áthidalási idővel?
    Nagyon fontos nekem a zajtalanság, mert sajnos érzékeny vagyok a zúgó, búgó és sípoló hangokra. (Természetesen értem ezt az idő alatt mikor épp nem kell működjön, ahogy olvastam ha aktiválódik akkor mindegyiknek van valamilyen szinten hangja de alapjáraton hangtalan megoldás érdekelne)
    Létezik kb 50-60ezer Ft-ig nekem erre megoldás?
    Nem baj ha van egy kis tartalék benne, ne legyen pont kihegyezve ezekre a fogyasztási adatokra :) És az sem baj ha lehet követni böngészőből hogy éppen mit csinál, bár kétlem hogy ebben az árfekvésben ilyen elvárható lenne az eszköztől, de hátha.. :)

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget Nektek! :)

    [ Szerkesztve ]

  • ftamas0201

    senior tag

    válasz Cs1csó #19110 üzenetére

    Nagyon köszönöm a segítséged.
    Megmondom az őszintét hogy inkább a CyberPower felé húzok, a Legrand villanykapcsolóban nagyon jó, de szünetmentesben ahogy túrom most a google-t, elég vegyesek az érzések az embereknél :)
    Jól gondolkodom egyébként, hogy inkább a CyberPower ami kicsit talán "komolyabb" szünetmentesek terén? Illetve ezeknél a zaj az mennyire észrevehető? Milyen zajokat/hangokat produkál egy ilyen szünetmentes? Ventilátoruk folyamatosan megy?
    Illetve tartási idő szempontjából akkor nem lenne jobb talán az egyel nagyobb társa, az CyperPower UPS 1600VA (VP1600ELCD) ? Árban elhanyagolható a különbség, szívesen adok kicsit többet is érte, mint hogy egy ilyen áramingadozás elvigye a technikát több százezres kárt hagyva maga után :)

  • ftamas0201

    senior tag

    válasz Cs1csó #19112 üzenetére

    Köszönöm a segítséged, természetesen áramszünet esetén nem bánom ha hangja van, dolgozzon is rendesen, de azon kívül csendben maradjon az a lényeg :)
    Akkor leteszem a voksomat az 1600VA változat mellett, úgy több a tartalék is elvileg (ha esetleg bővítenék valamit vagy plusz eszköz kerül rá).
    Köszönöm még egyszer :)

Új hozzászólás Aktív témák