Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz sz.j #331 üzenetére

    Az ASUS-aim is jók (P5Q, P6T Dlx) voltak (volt azokban is vmi állítási lehetőség, és nem hiányzott semmi más), és most nevetni fogsz, egy 39k-s ASRock X58 Extreme-em van, amelyben 10 fokozatú skálán tudom állítani, hogy milyen erősséggel emelje 4 hűtők (CPU + 2 PWM-es sysfan, de a +2 3 pines is szabályozható) fordulatszámát egy szintén megadható határértéktől kezdve, illetve a sysfan2 csak az első 5 fokozatot tudja (ezt csak fordszámjelzésre használom, oda kötöttem a CPU-é mellett szintén a CPU-hűtésről vezérelt hátsó ventit, az 5. be sincs kötve) + ott van még a full fordulat 11. módnak. Ráadásul 3 teljes bios-beállítást elmenthetek, egy alapot (2.8GHz@0.96V) csökkentett feszültségen, egy szintén csökkentett feszes normál tuningot (3.4GHz@1.125V), meg egy durva max tuningot is (4GHz@1.28V). Persze sokan elhiszik az ASRock alaptalan fikázását, így meg sem próbálják. Nekem P6T Dlx-om volt, anyagi kényszerből váltottam (akkor kellett eladnom a HAF932-t is), és nem bántam meg, de a cikkem nyomán i7 topicban többen is vásároltak, és bizony nem egy neves gyártót lealáz. P55-ben szintén jó (és 24k-tól kapható), mert nem költenek USD 100M-ókat marketingre, amit a vevőkkel fizettetnek meg, csak végzik szépen a munkájukat. Szóval célszerű gondosan kiválasztani rendszerünk alapját és tokját (mert pl. egy HAF932-ben nem különösen zavaróak még a fullon pörgő ventik sem egy normál ház zajához viszonyítva), nem gyorsan megvenni egy hájpolt lapot (főleg egy rossz hűtésű házba), aztán sírni, hogy a lap pl. nem vezérli a hűtőket, v. külön szabályozó kell hozzájuk. :R

    Természetesen lehet értelme egy ventiszabályozónak is, ha pl. sok, és 12cm-nél nagyobb ventiket akarsz vezérelni (12cm-ből vannak sorba köthetők, így 1 alaplapról akár 12-15-öt is hajthatsz), de a munkát is megspórolhattad volna magadnak egy jó alaplappal. A te esetedben, sajnos, bármit hiszel is, azért kellett neked hűtés-szabályozó, mert az alaplapgyártód úgy akarta.
    Hogy a megjegyzésedre reflektáljak, nem a lapom szabályoz öntörvényűen, hanem én állítom be, hogy miképp szabályozzon. Nyilván persze nem úgy, mintha tekergethetném a potikat, de számomra, és főleg a rendszerem számára, ez teljesen felesleges.

    sestertius: Nagy? Nézd meg akkor a nagy tesót. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák