Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boba6

    aktív tag

    sziasztok
    nagyon jókat derülök az írásaitokon, ugye sokkal viccesebb mikor a mással megtörténtet olvassa az ember, mint amikor épp vele esik meg (akár nap mint nap :W )
    nekem is egy kisebb üzletem van vidéken, és elég sok (sőt) PH-s vevőm van így a velük kapcsolatos story-kat inkább hanyagolom majd ;]
    szerencsére velük nincs sok gond, így nem is lenne mit kidühöngeni ;)
    viszont az utcáról betévedve megtalálnak engem is...

    mai eset:
    pénteken elvitt használt s754 lap+proc+hűtő+ram-ot ma visszohoz, hogy SZAR
    hogy számtechtanár rakta volna össze és, hogy nem működik - be se kapcsol meg ha igen akkor ki nem kapcsol :F
    mondom ez így nem kóser mert ez igen szépen szaladgált még nálam, elő vele
    tesztasztalra fel - egyik ram benne sincs a 2 modulból... wtf?
    hát akkor azt vonjam le az árából de adjam vissza a pénzt mer' SZAR
    beröffent, gép picit rinyál, hogy szarok a bios beállítások, de visszaállítás után megy
    kérdem mi itt a gond?
    hát, hogy a SZÁMTECHTANÁR ismerőse...
    akik ismernek tudják, hogy nem vagyok ilyen de most nem álltam meg: :B
    no mondom: ott a gond, akkor felhasználót kell cserélni (meg még rávilágítottam, hogy a tápegység háza táján is szét kéne nézni)
    de, hogy ő már vett másikat, és 3nap meg minden
    hohó, jó kis EU-s országok vagyunk ilyen má' nincs :DDD
    cumót hagyd itt, RAM-ot is tessék visszahozni, kérek egy telefonszámot, ha elkelt adom a lóvét

    ... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

  • boba6

    aktív tag

    válasz Superman #5171 üzenetére

    tanulság: eleve olyan helyre kell menni ahol tudod mit kapsz
    gondolom van miskolci topic a PH-n és ott olyan emberek akik tudják hol érdemes vásárolni...
    én is ezért nyitottam, még mindig túl sok az ilyen hozzáállású üzlet (és eladók)
    kíváncsi vagyok ki húzza tovább...

    ... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

  • boba6

    aktív tag

    válasz pilóta #5177 üzenetére

    ezért nem csinálok én árlistát :))

    ... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

  • boba6

    aktív tag

    bocsi off:
    látott már valamelyikőtök nagykerben polcon vagy rendelhetően SSD-t?
    ha igen privi pls
    köszi

    ... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

  • boba6

    aktív tag

    válasz TheReMiXeR #8537 üzenetére

    [link]
    [link]
    [link]
    nem olcsóak de vinyó nélküli, a studio-ban (vagy home, ami olcsóbb csak fekete) nem tudom mennyire könnyű csereberélni
    az első kimondottan gyakori szerelésre készült
    nem én mondtam, de próbáld meg a bolt nevében venni mert viszonteladóknak tud engedni az árból ;)

    [ Szerkesztve ]

    ... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

  • boba6

    aktív tag

    előleg téma:
    - erősen pofára megy, van hogy 200eFt-os nagyságrendnél se, de van hogy 20eFt-os motyónál is kérek
    - elég személyes és szoros kapcsolatú a vevőköröm, ritkán szívom meg, amúgy meg néha a nagyker is tehet egy szívességet ;)

    megrendeléskori ár VS átvételi ár téma (Brutális eb):
    - nos boltosként is azt kell mondjam ebben az esetben a vevőnek van igaza
    - a megrendel árnál vagy olcsóbban kapja vagy max annyiért, hacsak még a teljesítés előtt máshogy nem lett egyeztetve
    - ilyenkor drágulásokkor mindig beszopok pár kint lévő ajánlat teljesítésekor de nagyjából kompenzálja mondjuk a meglévő áru felértékelődése

    'hol az olcsóbb' téma:
    azaz ároldalak VS valós üzletben teljesíthető árak - ez nálam is mindennapos szájkarate téma
    - lyukat kell beszélni minden ilyen vevő hasába, hogy ő is lássa a képet, de még ilyenkor is néha oda kell adni sokszor azon az áron "amit látott"
    - nálam van alku, sosem fix az ár, ha tudom odaadom olcsóbban ha megindokolja miért tegyem
    - jó módszer, hogy kinézel egy adott oldalon fent lévő céget aki ugyan olcsó de legalább még teljesíthető általában amit ír csak kisebb árréssel (nálam a PCland vagy az iPon)
    - sokszor tényleg vannak képtelen árak kint hirdetésekben, ekkor az a legszomorúbb amikor teljesíthető is - mi kicsik ezekkel konkrétan úgysem versenyezhetünk, marad a hozzáadott érték a szolgáltatásban ahol meg ők nincsenek sehol
    - tényleg észnél kell lenni mit honnan hoz az ember, nekem 8-10 nagykerből kell egy hónap alatt vásároljak, hogy jó legyek mindig

    ... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

  • boba6

    aktív tag

    no nekem is megvan a mai sztori

    bejön az idős apóka és nekem szegezi a kívánságát röviden tömören köszönés nélkül:
    - HAJVÁGÁS!
    mondom neki kedvesen:
    - a szomszédba, 1 ajtóval odébb
    erre ő:
    - és borotválás? (no itt majdnem elröhögtem magam :)) )
    eléggé fel volt háborodva, hogy megborotválni sem akarom (no azzal nem járt volna jól az öreg mert még magamat sem szeretem)
    próbáltam neki ecsetelni a szitut de nagyon nem akart leesni a dolog, úgyhogy kikísértem az ajtón és megmutattam az épp zárva lévő fodrászt...

    múlt heti történet:
    srác ajándékba kapott vhonnan friss gép-belsőséget és csak RAM hiányzott neki az összerakáshoz, RAM kifizet, utolsó kérdése:
    - és csavarozni vagy ragasztani kell majd az alkatrészeket?
    én: :Y :W :)) (kb. ebben a sorrendben)
    kísérője kicsit jobban képben volt és tisztáztuk, hogy elég lesz csavarozni
    (tápra természetesen rákérdeztem jó cserkész módjára - "ááá jó lesz az, vmi 450W-os" - itt jött a táp prédikációs rész részemről - hatalmas ellenállás hisz eddig is ment)

    no tippeljetek 2 nap múlva ki hozta be a gépet mert kikapcsolgat? :C
    leharcolt Mercury ki, legolcsóbb értelmes (380W Hipro) táp be, vmi még félre volt kötve az helyreraktam, hazaküld
    2 nap múlva ismét megjelent, kiderült, hogy a CPU hűtő is alul van méretezve, úgyhogy kapott egy gyári de hőcsöves AMD hűtőt

    mindez a kálvária mert anyuci sajnált pénzt kiadni, hogy egy szuszra tisztességesen fel legyen mérve a helyzet és normálisan össze legyen rakva

    ... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

  • boba6

    aktív tag

    válasz szumo #12055 üzenetére

    nod32: 4500 HUF
    nod32 telepítése 1500 HUF

    Nem akarom őket bántani, de ezért úgy megüthetik a bokájukat, mint a huzat.

    1. a NOD32 1 éves licensze tudtommal ~12000HUF
    2. és oda kell adni a kulcsokat hozzá a vevőnek, a telepítőanyaggal együtt.

    1. 1éves licenc önköltségi ára ha diákkal rendelkezőnek igénylem br.4900Ft szal nem valószínű, hogy azt kapott :(((

    2. telepítőanyag nincs, kulcs emailben jön a vevő címére

    ... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

  • boba6

    aktív tag

    válasz mongi #12238 üzenetére

    honnan a búbánatból van neked még origi XP Home-od? :Y

    ... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

  • boba6

    aktív tag

    a világ egyik legnagyobb IT distribútorának magyarországi cége mától állítólag januárig nem fog árulni merevlemezt... másik forrás: 5 hétig nem érkezik HDD a hazai piacra...
    ti mit tudtok? ötletek áthidalásra?
    elég sok SSD fog elkelni azt hiszem...

    ... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

Új hozzászólás Aktív témák