Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rogers

    aktív tag

    Én nem túlságosan régóta nézem a PH!-t, előszőr valóban szakmai okokból ''jöttem ide'', de ez a Fáradt Gőz koncepció nagyon megtetszett. Az igaz, hogy mostanában eléggé feldúsultunk ilyen topicokkal, de én nem bánom, ha éppen olyan kedvem van, jót szórakozom rajtuk, ha meg szakmai dolgok érdekelnek akkor amúgyis céltudatosan arra keresek rá.

    Nagyon jó kis közösség jött itt össze és bele kell férjen az ilyesmi ebben a fórumba. Gondoljátok el, ha nem lenne Fáradt Gőz, akkor is felbukkannának ilyen témák, csak beágyazva egyéb helyekre, vagy akár OFFolásként a szakmai témákban.

    Előttem vki azt mondta, sok az OFFolás, hát azért láttam én már sokkal rosszabbat is. Itt vhogy azért mindig sikerül visszakanyarodni az eredeti témához. :)

    Utoljára: ha nem lenne nagy érdeklődés a Fáradt Gőz iránt, akkor az ilyen topicok maguktól elsüllyednének... De nem teszik, ugye, ugye? :DD

    Jobb későn, mint még később...

  • rogers

    aktív tag

    Nagy figyelemreméltó, hogy ehhez a topichoz a 12 óra alatt majd 100 hozzászólás érkezett... Ez önmagában elég bizonyíték, hogy nemcsak hardveres hanem egyéb kérdésekről is szeretnének itt beszélni az emberkék, ahogy azt többen találóan meg is megjegyezték.

    Én nagyon egyet tudok érteni azokkal, akik szeretik jobban megismerni a többieket és nem kizárólag ''biorobot'' módjára a ''Szakmáról'' beszélni. Azt megtehetik máshol is. Nagyon humánus dolog és a fórum koncepciójába is beleillik, hiszen máskülönben a ''tulajdonos'' lépne a szabad témaválaszték ellen.

    Ha már mindenáron finoman motiválni kéne az embereket a szakma felé, néhány ötletem nekem is van. (kecske&káposzta uniója...)

    1. Úgyis dúl itt a rangkórság (újonc, tag, stb...), csináljuk azt, hogy a fáradt gőz hozzászólások nem számítanak be a hozzászólás számlálóba. Ettől senkinek nem lesz baja, de az itteni ''karakterek'' jellemfejlődésének ''titulusának'' értelmet adna. Akár fa szerűen elágazó címek is keletkezhetnének, ha pl. vki sokat szól hozzá videokareszokhoz, akkor vmi arra utaló címe lehetne.
    Ez az egész csöndesen segítene orientálódni, hogy kinek mik az erősségei, miben érdemes a tanácsát kérni...

    2. Korlátozhatnánk az újoncok mindenféle ''vad'' téma felvetését, hogy a Fáradt gőzbe mondjuk csak pár nap várakozás után nyithatna témát. Ettől még szakmai kérdéseit feltheteti, csak ''lazulni'' nem lehetne. Ez is a felhígulást elkerülendő.

    3. A szakmai tartalom elősegítésre érdekében: szakmai topicokban is lehetne korlátozni a napi hozzászólások számát, mondjuk 5 v. 10 vagy amit az okosok célszerűnek találnak. Mire jó? A szakmai hozzászólások így célirányosak és célratörőek lennének, talán nem lenne annyi OFF topic, valamit eltűnnének azok az IRC szerű részek amikor félpercenként írogat egymásnak két ember, ahelyett, hogy elmászna IRCre és megbeszélné dolgot...

    Na ennyi, ezért is sokan nekem fognak ugrani, de mindegy. :D

    Jobb későn, mint még később...

  • rogers

    aktív tag

    válasz Flashback #220 üzenetére

    Na még néha ez is tud bosszantani amitől felhígul a fórum: a lustaság.

    1. úgy hozzászólni egy topichoz, hogy nem veszem a fáradtságot ha máshogy nem vázlatosan átfutni a tartalmát, kivadászni a kulcs üzeneteket. Ha ezt nem teszem, egy két hozzászólás szétbombázza a topicot vagy felesleges ismétlésekbe bocsátkozik. Aki nem tudja végigolvasni, az ne szóljon hozzá, mert nem tudja, mihez szól hozzá nem? :))

    Jobb későn, mint még később...

  • rogers

    aktív tag

    válasz Den #225 üzenetére

    Na akkor vmit én nem értek teljesen asszem: azt mondod, hogy a mostani helyzet szerint van ''idevaló Fáradt Gőz'', meg ''nem idevaló Fáradt Gőz''? Ha igen, akkor hogyan definiálnád a kettő közötti különbséget?

    Jobb későn, mint még később...

  • rogers

    aktív tag

    válasz Den #229 üzenetére

    Az stb :) naaaagyon jó! :DD

    Értem én a lényegét annak, amit mondasz, csakhát ezek eléggé szubjektív szempontok, így aztán ami az egyiknek érdekes, a másiknak unalmas. Megaztán ugyebár (senki ne vegye ám magára!) a hülyék hülyeségekről is el tudnak vitatkozni és még érdekesnek is találják... :DD :D

    Jobb későn, mint még később...

Új hozzászólás Aktív témák