Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz FollowTheORI #91083 üzenetére

    :D

    A fentebb leírtakból következik, hogy hiába van "ingyér" nekem a sale-es kártyapénz (egy idő legalábbis biztosan), a tiszta haszonból még szépen le kell vonni azt a különbözetet, amivel a steam drágább, mint máshol. A Fallout 4 pl. most a GMG-n vagy 6-7 euróval olcsóbb, mint steam-en és mindkét helyen akciós. Ha vennék steam-en Fallout 4-et, és pont csak ezt a 6-7 eurót fizetném kártyapénzből, a többit zsebből, akkor valójában semmivel nem vagyok előrébb (sőt inkább hátrébb, mert a kártyázással elment X időm ugyebár, amit szórakozással is tölthettem volna). Nyilván ez egy kiragadott példa, de azt hiszem a drága a steam tendenciákat senki nem vitatja.

    Lehet hülyeség, de szerintem a kártyázásnak köze van ahhoz, hogy az utóbbi időben a steam sale-ek olyanok, amilyenek. A különböző piaci szereplőknek szúrhatja a szemét, hogy ő hiába megkapja ugyanúgy a steam-es vásárlás után a részét függetlenül attól, hogy kártyapénzből lett fizetve a tétel vagy "zsebből", a kártyabiznisz miatt a pénzmozgásokból még nagyobb hasznot emel le GabeN, mintha nem lenne kártyázás. Kártyázás nélkül lehet Palmdesert nem kártyákba talicskázná a pénzét, hanem játékokba. Nyilván az általa talicskázott pénz egy jelentős része a különböző utakon/embereken keresztül a Steam-es kártyapénzes vásárlások révén a kiadóknál köt ki így is, de a kártyázás nélkül az eredeti pénzmagból csak a tarifáját tudná leemelni a Valve. Így még külön megsarcolja a dolgot a kártyázásos hasznával is.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák