Hirdetés

Aktív témák

  • meezalena

    csendes tag

    Sziasztok!

    A laptopomon egyik nap az AVG azzal fogadott, hogy "SSHNAS21.DLL - Trojan.Agent/Gen-SSHNas[FakeAlert]" fertőzést talált és törölte.

    Újraindítást követően ez fogadott:
    "RUNDLL
    Error loading C:\Windows\system32\sshnas21.dll
    The specified module could not be found."

    Ekkor fogtam a Google-t és kerestem rá erre a .dll-re. Megtaláltam a FreeFixer nevű progit. Letöltöttem, futattam -- abban a reményben, hogy majd kiírtja nekem még a hibaüzenetet is --, pár percig scannelt, majd az AVG újra felugrott, jelezvén hogy megfogta a sshnas21-et. Csúnya fagyás történt, a desktop átment rózsaszínbe, majd kék képernyőt követően újraindult a rendszerem....

    Feltűnt, hogy a bootolás nem a megszokott módon zajlik. A monitoromon 6 klón desktop jelenik meg -- gyakorlatilag olyan picik az desktop-ok, hogy igénybe kell vennem a nagyító szolgáltatást, ha rendesen szeretném látni a kiírásokat. --, és a Win7 csak csökkentett módban hajlandó elindulni.... Ha normál módban indítom, akkor jobb esetben csak fekete képernyőm van, majd jó 5perc várakozás után újraindul; vagy előjön a kék képernyő és úgy indul újra a gép. Nem tudom biztosan, hogy ez a kékhalál ugyanaz-e, mint amit az első fagyásnál produkált, de valószínűnek tartom. Elolvasni a mérete miatt lehetetlen, de az biztos, hogy mielőtt újraindul valamit számol.

    Csökkentett módban probléma nélkül lefutott a FreeFixer és minden sshnas21.dll-hez köthető dolgot kipucoltam a rendszerből. Mindezek ellenére a probléma továbbra is fennáll....

    A BIOS-t visszalőttem default-ra és ez egy alkalommal megjavította a klón-desktop problémámat, és ha jól emlékszem, még a Win7 is hajlandó volt normál módban indulni. Újraindítást követően minden visszatért az eredeti kerékvágásba és mostmár a BIOS-ban sem tudok okoskodni.... :W :W

    Tovább kutattam a netet, így találtam rá a VIPRE-Rescue-ra, ami hajlandó volt nekem csökkentett módban is scannelni a rendszert. Eltartott egy darabig, mire végzett, de kitakarított 3 virust....

    Újraindítást követően semmi változás, mostmár igazán nem tudom, hogy a gépem vírusos-e egyáltalán vagy szimplán megadta magát valami....... :F

    Egyelőre még nem szeretnék rohanni vele a szervizbe, hátha házilag is orvosolható a probléma.

    Valakinek valamilyen ötlete?

    Előre is köszi,

  • Viktor77

    titán

    válasz meezalena #1 üzenetére

    Ide írd be kérlek a hozzászólásdoat, többen olvassák, talán elöbb kapsz segítséget.

    Ezt zárom.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

Aktív témák