Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcs

    őstag

    nem tudom, ilyenkor ejfel utan elofordulhat-e vki aki segiteni tud de legfeljebb majd upolom holnap emberi idoben, de akkor is most jutott az eszembe

    van nekem 1 htpc-m, nagyjabol az utolso megoldatlan problema hogy a digitalis hangatvitelt nem birtam meg megcsinalni. erositon (ami egyebkent egy dvd-s hazimozi-akarmi, de egy ideig meg tuti ez lesz) csak koax bemenet van, analog pl mar csak sztereo, toslink semmi.

    (ugy egyebkent optikait tudnek csinalni, azt anno live-hoz meg ledbol meg toslink toldobol barkacsoltam, mind1)

    eddig azt csinaltam, hogy osszekotottem az alaplapi (asszem ttl, a lap egyebkent 6150K8MA-8EKRS, de a manual nem irja) kimenetet az erosito koax bemenetevel, adott is ki hangot de veletlen idopontokban (par perccel valami elinditasa utan) elveszti a jelet, es el is tunik az erositon is a kijelzes, hogy eppen mit dekodol. Eleinte szinkronra gyanakodtam, de ha azt mondjatok hogy ma az mar nem igazan fordul elo, akkor mi lehet? nezegettem, vannak atalakito aramkorok, pl itt:
    [link]
    vagy ez sokkal egyszerubb:
    [link]

    Ossze kene rakni vmi ilyesmit? ezek kozul pl. melyiket (bar vszeg az egyszerubbre siman lesz itthon is alkatresz, meg azt amugy is alaplap es erosito koze irja, lehet megprobalom majd) Az aktiv aramkor mellett meg az szol, hogy az spdif mellett ott a +5v, az ezekszerint kell az alaplaphoz megveheto atalakito mukodesehez is?

    Egyebkent elegge erdekes, hogy egy ideig mukodik es csak utana all le, neha (valamennyi, szinten veletlen ido utan) magatol elindul, majd megint elhallgat. Ezt mi okozhatja? (eloszor vmi nagyon gany, "osszesodrasos technologiaval keszult" kabelt hasznaltam, ennek tudtam be de normalisan forrasztottal is csinalja.

Új hozzászólás Aktív témák