Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ImI87

    őstag

    válasz Oliverda #6332 üzenetére

    Ha neked TÉNYLEG semmi gondod nincs a driver-ekkel, akkor te kivételesen szerencsés ember vagy. :D :C

    Esetleg arra van v.mi magyarázatod, hogy frissen telepített szűz oprendszeren miért nem működik v.mi, aminek simán működnie kéne? (pl DTS Connect, DD Live)
    És alapból az, hogy ha ki akarom használni a kátyám összes szolgáltatását, ahhoz miért kell 20-25 percig driver-eket telepíteni, és közben 4-5 restart-ot nyomni? :F :W :(((

    Ez nem driver, hanem egy rakás szar.

    És akkor ne beszéljünk a több hóbap után kiadott új driverekről, meg az egyéb Creative-os szemétségekről..........

    Férreértés ne essék, szeretem a kártyámat, bőven kielégíti a szükségleteimet, de nagyon sok vele a gond is. És ezek olyan gondok, amiknek egyszerűen nem szabadna lenniük, viszont mégis vannak, és senki nem tudja a valódi okát.

  • ImI87

    őstag

    válasz Oliverda #6339 üzenetére

    Jaaaj, ezt a Vista-antikampányt annyira utálom! :((( A sok korlátolt ember nyávog emiatt, meg divatból szidják, "mert a Józsi is azt mondta", hogy szar a Vista. Én pedig a Vista-val kapcsolatban mondom, hogy nincs vele semmi gondom. (Maximum az bosszant, hogy pár ősrégi játék nm megy rajta, amivel néha lenne kedvem nosztalgiázni. De ez a fejlesztők hibája i, sok játéknál csináltak külön Vista patch-et, és máris működött.)
    És én nem azért használom, mert tetszik a csili-vili külseje, hanem azért, mert a cuccaim ezt követelik meg, és az XP nem tudja kihasználni őket. Pont.

    Nincs semmilyen nForce cuccom, nem tudom ez hogy jött ide. :F

    Nézd, én nem vagyok hangkártya-guru, de azt én is tudom, hogy elvileg hogyan kéne működnie. 2 restart oké, de nekem kell még Entertainment Center is, meg DD Live pack is, ami újabb 2 restart. És már el is telt fél óra. Miért nem lehet ezt egy telepítéseel megoldani??? ahol választani lehetne, hogy mit akarsz feltenni. Ráadásul a telepítés is egy lassú szar, és nem gondolnám, hogy a gépem lassúsága miatt van. :N

    Nekem a DD Live először egyáltalán nem ment, pedig megvettem, feltettem rendesen, aktiváltam, megvolt hozzá minden szükséges driver és CL és meg nem jelent meg sehol. ennyi. Utána leszartam, és a következő Win installnál meg működött, pedig minden ugyanúgy volt csinálva. Erre mit mondasz? :F Majd biztos minden driver miatt teszek új Win-t, meg minden programot, stb...... :W

    Nem azért mondom, mert könnyű másra fogni, hanem azért, mert így van, ahogy leírtam. szerintem nem Win95 időkben vagyunk, ahol egy hangkari driver-eösszeakadt egy hálókártya driver-ével, meg hasonlók..... A szoftveres részleg igenis egy nagy rakás szar.

    Mégv.mi:
    Van a Creative oldalán egy ilyen, hogy "Auto Update". Ez elvileg egy nagyon praktikus kényelmes szolgáltatás (lenne), csakhogy Vista alatt - igen, megint Vista ;) - "courrently not supported". Mert??? Érthető lett volna megjelenés idején 1-2 hónapig, de azóta eltelt 3 év, és ugyanúgy b@sznak rá. Ez is az Vista hibája ugye? Meg jön a te okos kérdésed, hogy "minek használsz Vista-t"? ...........no comment :(

    Ez lenne a nagy ördöngősség.
    Légyszives ne oltsál engem ilyen szöveggel, mert - bár nem vagyok egy driver-programozó - pontosan tudom, hogy hogyan kell feltenni a driver-t és a sw-eket, arról qrvára nem én tehetek, hogy mégsem úgy működnek, mint ahogy elvileg kellene.

    Ne haragudj, de nagyon egyoldalúan fogod fel a dolgokat. Szerinted viccből írják az emberek, hogy szarakodik a hangkártya, meg nem jó a driver, stb.....? Biztosan van közte user error is, de nem ez a többség.
    És ugyanez van a Seagate vinyóknál is. Isteníted azokat is, mikor az emberek felének hibás vinyó jutott. Azok nem tesztelik le a szériát, mielőtt piacra dobják? Nem egyedi esetekről van szó, hanem rengetegről, egy egész szériáról. Te lehet megint szerencsés vagy, mert a tied jó, de az enyám folyton szórakozik, és alig várom, hogy végre menjen tönkre, és kicseréltessem v.mi normálisra.

    Ne vedd rossz néven a hsz-emet, nem oltásnak szánom, csak fogadd el, hogyha másnak gondja van egy cuccal. És ilyenkor vagy segíts neki, vagy ne mondj semmit! Mert ezek a fellengzős dumák, hogy "nem tudom mi lehet, nálam minden tökéletes" inkább csak idegesítésre valók....... :((

  • ImI87

    őstag

    válasz emre33 #6352 üzenetére

    Te pontosan tudod, hogy milyen bajaim voltak, mivel veled beszéltem csomót priviben. Én elismerem, ha v.mihez balfasz vagyok, de egy driver-telepítésnél nincs mit elrontani. :U És nem csak rátelepítettem, hanem normálisan uninstalláltam a régit, és feltettem az újat.

    Mint korábban mondtam, nagyon elégedett vagyok a kártyával, jelenleg minden működik, csak az ide vezető út hosszával és "nehézségeivel" van tele a hócipőm.
    Én nem azt mondtam, hogy Vista bug, sőt, megvédtem Vista-t. A lényeg az, hogy vannak dolgok, amik nem úgy működnek, mint ahogy kellene, pedig elvben pofonegyszerű műveletek lennének. Nem tudom, hogy kinek a hibája, de valószínüleg nem az enyém. Lehet hogy Vista64, lehet hogy Ceative, és azért "gyanusítom" az utóbbit, mert ezzel gyakran vannak gondok, és nem csak nálam.

    Nem akarok itt flame-et gerjeszteni, csak Oliverda teljesen elvakult nézetei, és a Vista-fikázása késztetett a morcos hsz-re. :R

    bzoley: köszi az elismerést, nagyrészt igazad van, DE:
    Azért Te is kicsit elfogult vagy, csak pont az ellentétes oldalon. :D Nem kell úgy nézni a CL kártyáira, mint a véres rongyra! És én sem igénylem, hogy A-tól Z-ig minden létező feature működjön, de azt elvárom, hogy a legfőbb képességek, amik a legjobban ki vannak emelve az oldalukon meg a dobozon, és amire az egész marketing-jük épül, az legyen jó, és problémamentesen használható. És ne kelljen kompromisszumokat kötni, hogy "most csak ez működik, de sebaj, az új driver-rel meg majd más fog működni" ....... :U

    Részemről is ennyi, csoki, no offence, peace........ :R

    [ Szerkesztve ]

  • ImI87

    őstag

    válasz Kis zöld izé #6391 üzenetére

    Meg tudnád mondani, hogy hol lehet ilyet kapni készen, és hogy kb mennyibe kerül?
    Köszi :R

  • ImI87

    őstag

    válasz audi100td #6442 üzenetére

    Ez azért erős.......... :(((
    Nem azért, mert nekem is ez van, de elég merész ilyet nyilatkozni egy közkedvelt és nagyon jó termékről. :U És azt sose felejtsük el, hogy mennyibe kerül ez, és egy profi, minőségi 5.1 hangfalszett (+erősítő)............

  • ImI87

    őstag

    válasz @rglaaf #6577 üzenetére

    Telepítővel nem sokra mész, mert azon minden ősrégi. De szépen le lehet szedni mindent a Creative oldaláról, én egyedül a THX Setup Console-t nem találtam meg, de annak nem sok jelentősége van.

    Amire szükséged van:
    - alap driver
    - console launcher

    hasznos lehet még:
    - entertainment center
    - alchemy (játékokhoz)
    - DD Live and DTS pack (ha szükséged van rá, meg kell venni, 5 dollár)

    Ezen kívül a sok szarság van, (hangfelvevő, médialejátszó, stb.....), de én nem használom egyiket sem.

    De van olyan is, hogy "Daniel K" féle X-Fi Vista Support Pack. Ez egy félhivatalos cucc, de nagyon jól működik, és benne van minden fontos. Ajánlom neked Vista-hoz. :K
    Innen tudod leszedni: [link]

  • ImI87

    őstag

    X-Fi Support Pack 1.1 (by Daniel K) tesztelve Vista64 oprendszeren. Minden része hibátlanul működik, semmi gondot nem találtam. :C

    Mindenkinek ajánlom! :K

  • ImI87

    őstag

    Windows 7-hez milyen cuccokat kell feltenni egy Elite Pro-hoz? :F
    Csak egy beta driver-t találtam a Creative honlapján, a többi cucc még nem használható? (console launcher, entertainment center, stb.....) Vagy jók a Vista-s cuccok?

  • ImI87

    őstag

    válasz vlaho #6650 üzenetére

    köszi :R

    Looserke: én anno ugyanígy oldottam meg. én sem találtam sehol ilyen kábelt, de ha bemész bármelyik normális hi-fi boltba, ott csinálnak neked 2 perc alatt. én bevittem a gyári kábelt, amit a tunerhez adtak, és az egyik végére raktak egy sztereo jack dugót. utána minden szépen működött. ;)

  • ImI87

    őstag

    Szerintetek mennyi a reális ára egy X-Fi Elite Pro kártyának, aminek megvan minden tartozéka, doboza, extra Vista Driver CD-vel, extra DD Live és DTS Connect support programmal? :F Természetesen hibátlan, de gari már nincs rá.

    Tudom, hogy ilyesmit a legnehezebb eladni, de nem akarom aprópénzért eltékozolni. szal szerintetek mennyiért hírdessem meg? :F

  • ImI87

    őstag

    válasz Kis zöld izé #6669 üzenetére

    Az nem kérdés, hogy bukni fogok-e, csak az a kérdés, hogy mennyit. :)

    Most az új ára 55-60K, szerintem egy ilyen 28K-ért elvinnék......... De legrosszabb esetben 25K-ért odaadom. Lévén full-extrás cucc, meg megvan mindene, csili-vili, stb...... remélem elviszik.

    Akit esetleg érdekel, az máris viheti! :K

    [ Szerkesztve ]

  • ImI87

    őstag

    Na emberek!
    Ezennel megírom az utsó HSZ-emet ebbe a topikba, mivel lecseréltem az X-Fi Elite Pro-mat egy ASUS Xonar D2X-re, és azt hiszem nagyon jól tettem. :C Ég és föld a két kártya használata (driver-telepítés, kezelőprogram, beállítások, tartozékok, support, stb..... ) bár így elsőre zenéknél nekem minimálisan jobban tetszett az X-Fi hangja.

    És mivel mostanában állandóan zaklatnak a DTS meg DD kérdésekkel, (ez amúgy nem baj, csak qrvára meguntam mindenkinek elmondani ugyanazt :(( ) ezért gyorsan összefoglalom a dolgokat:
    (Ezek a dolgok az első generációs X-Fi-kre vonatkoznak, tehát NEM a Titanium kártyákra. Azokat nem ismerem, és ott sokminden már máshogy működik. És szintén kivétel a Xtreme Audio is, mert az egy csak egy gagyi butított kártya.)

    I.) DTS vagy Dolby Digital filmek lejátszása
    Ha DTS vagy DD hangú filmet akarunk nézni, és élvezni szeretnénk a valódi térhangzást, akkor alapvetően kétféle megoldást választhatunk:
    1.) Ha van házimozink, aminek az erősítője képes kezelni a DTS vagy DD hangot, (vagy ezen formákat dekódolni tudó hangfalrendszerünk - pl logitech Z-5500), akkor nagyon egyszerű dolgunk van. :K Digitális kábellel (optikai vagy coax) csatlakoztassuk a kártyához, és az S/PDIF kimeneten keresztül küldjük ki a hangot az erősítőnek vagy hangfalnak. Ilyenkor a kártya hozzá sem nyúl a hanghoz, csak simán kiküldi a digitális jelet, és azt az erősítő vagy a hangfal dekódolja. A Windows hangbeállításoknál és a Creative Audio Control Panel-ben engedélyezni kell az Digital I/O (vagy S/PDIF out) funkciót, és a lejátszóprogramban is be kell állítani, hogy ez legyen a használatos hangkimenet (ahány progi annyi féle elnevezés, de a lényeg ugyanaz: S/PDIF out, S/PDIF passthrough, stb......) Egyes X-Fi kártyáknál még az is szükséges, hogy a FlexiJack opciót a Digital I/O-ra kell állítani.
    2.) Ha nincs a fenti két eszközünk közül egyik sem, akkor szoftveres módon (tehát a lejátszóprogram segítségével) kell dekódolni a digitálsi hangot, amit ezután analóg kábelen lehet kiküldeni a hangfalaknak (5.1 esetén 3db jack kábellel - elsők/hátsók/center+mélynyomó) Ilyenkor előfordulhat némi minőségvesztés, a kártya és a lejátszóprogram dolgozza át a hangot, de a valódi 5.1 hang még megmarad.

    II.) DTS és DD Decoder
    Ez a funkció arra ad lehetőséget, hogy valamilyen külső eszközről (pl asztali DVD-lejátszó) érkező digitális hangot kódoljon át analóg hanggá, amit le tudunk játszani egyszerű PC-s hangfalrendszeren. Sajnos ennek a funkciónak a megléte vagy hiánya jellemző a Creative hozzáállására. Bizonyos szériájú kártyák tudják ezt, másik szériások viszont nem. A szériákat ITT lehet megtekinteni. Valószínűleg ez csak kamu, és a funkció csak a driver-ben lett letiltva v.milyen okból........ :U A funciót életre lehet kelteni bizonyos moddolt youp-pay driver-ekkel, nálam pl EZZEL működött az X-Fi Elite Pro kártyán Vista alatt is. Pedig a fenti link szerint az én kártyám hivatalosan nem is tudta. Van ITT egy leírás is, ami elvileg jó, de nálam v.miért nem működött.

    III.) DTS és DD Encoder (DD Live, DTS Connect)
    Ezekkel a funkciókkal lehetőség van arra, hogy BÁRMILYEN hangot (akár sima sztereó mp3) digitális formátumban tudjunk kiküldeni a kártyából. Ez arra jó, hogy bármilyen analóg hangot átkonvertál digitálisba, így akár 1db digitális kábellel (optikai vagy coax) össze tudjuk kötni a gépünket a házimozi erősítójével vagy jóféle hangfalrendszerrel. Illetve ilyen módon olyan eszközökre is ki tudunk küldeni hangot, ami nem rendelkezik analóg bemenettel. Működik játékok alatt is, sima mp3 lejátszásnál, vagy egyszerű avi filmeknél is.
    Ezzel kapcsolatban ismét egy gusztustalan megmozdulás a Creative részéről, mivel az első generációs X-Fi kártyák esetében ez a szolgáltatás fizetős, tehát meg kell venni. (Ha jól tudom, akkor a Titanium kártyáknál már alapból elérhető a szolgáltatás.) De nem az összeg a lényeg, mert nevetséges 5 dollár, csak az ezzel járó szarakodás, telepítés meg az aktivizáció, stb..... (És ha én veszek egy kártyát 20-40 vagy akár 60ezer Ft-ért, akkor ugyanúgy kifizetem a 21-41-61ezer Ft-ot is, csak ne kelljen ilyennel baszakodni. :((( ) Ráadásul alig lehet megtalálni, teljesen eldugott helyen van, a Creative főoldalán lévő Store-ban nem lehet megtalálni. De katt IDE ! És olyan jópofák, hogy tulajdonképpen csak a DD Live-ot kell megvenni, a DTS Connect jár hozzá ajándékba. :W A vásárláshoz kell bankkártya, majd email-ben küldik az aktivációs kódot. Ezután le kell tölteni a programot INNEN , és a kapott kóddal aktiválni kell. Így megjelenik az Audio Control Panel-ben (és a Console Launcher-ben is) az Encoder fül, amin beállíthatjuk, hogy DD Live, vagy DTS Connect formátumot szeretnénk-e használni. Én megvettem, használtam, és hibátlanul működik.

    Remélem ezzel a kis irománnyal tudtam segíteni, és sikerült tisztáznom a lényeges dolgokat. Innentől kezdve aki ezügyben kérdez, annak linkeljétek be ezt a HSZ-t, és kérek mindenkit, hogy ezügyben már senki ne írjon privátokat nekem. :R Ennél értelmesebben nem tudom elmagyarázni, és nem is értek jobban hozzá. (Amúgysem értem, hogy mivel érdemeltem ki ezt a "mindenttudó X-Fi-s" címet :F )

    Én ezennel elbúcsúzom a Creative termékektől (valszeg örökre), mert sok év alatt tele lett a tököm a csöves driver-ektől, az aberált programjaiktól, az ilyen lehúzásoktól meg körülményes dolgoktól. Jók a termékek, de ilyen körítéssel sokat vesztenek a használati értékükből.

    További jó X-Fi-zést mindenkinek! ;) :))

    [ Szerkesztve ]

  • ImI87

    őstag

    Én nem mondtam, hogy feltétlenül szükséges a DD Live meg DTS Connect. Csak idegesítette ez az egész mizéria.

    De legjobban az zavart, hogy mire feltetttem a driver-eket, eltelt fél óra, és 4x kellett újraindítani a gépet (persze nem kötelező, de lehet akkor v.mi szar lenne) És még ígysem működtek tökéletesen a Crative Progik. Hol megjelent a tálcán az ikon, hol nem, néha nem nyílt meg a Console Launcher, stb........

    Főként a PCI-E slot miatt váltottam, de azért nem vettem Titanium-ot, mert az ASUS kezelése 100x szimpatikusabb. :U
    Ha röviden kéne jellemezni a D2X-et: :C

  • ImI87

    őstag

    Hello!

    Haverom vett egy sima PCI-os Xtreme Audio-t. Szeretnénk a hangot a VGA HDMI csatiján kiküldeni (persze a képpel együtt). Ehhez van egy 2pin-es hangkábel, amivel a VGA-t és a hangkártyát kéne összekötni. Erre a hangkarira hová lehet dugni ezt a 2pin-es kábelt? :F (ha egyáltalán lehet)

Új hozzászólás Aktív témák