Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    válasz jookomak #5931 üzenetére

    Ne add fel, kettőt csehet ismerek, az egyik a Pivo, a másodikban - Ferdinand - még nem voltam, de a honlapjuk alapján elfogadhatóak az ételek és egész jók a sörárak, úgyhogy mindenképpen meg fogjuk látogatni :-)
    Szóval a Pivo-ba - ha nem foglalsz asztalt - nem lehet beférni esténként, szóval eléggé megy nekik, amikor utoljára mentem 15-ös foglalás volt, amivel gyakorlatilag be is telik a kb. húszfős sörölde. Szerintem bátran csapj bele, most kezd felfejlődni a sörfogyasztás, legalábbis én így látom és csajok is vannak jócskán az érdeklődők között :-)
    Amire én gondoltam, az egy füstmentes söröző, ahol CSAK sör lenne és pont 12 lenne csapon, de hűtőben tartanék egyéb - belga, cseh, angol és amerikai söröket. Nem akarok persze az 'aki sokat markol, keveset fog' hibájába esni; nem lenne drága a hely és ésszerűen tölteném fel a hűtőt is.
    Ja, ami a lényeg: kizárólag hazai, kézműves sörök lennének csapon, amelyeket már megismerhettek az emberek a feszteken. Pld.: Grabanc, Keserű Méz, Red Devil, Győrzámolyi remekek és az általam elég közepesre értékelt, de másoknak tetsző Csobánkai sörműhely nedűi.
    Nem valamiféle nemzeti okból magyar, hanem mert ezeket kóstoltam, könnyen hozzáférhető és jó sörök vannak és szerintem nyitott lenne a közönség egy ilyesféle pubra és egyébként is szeretném, ha hozzájárulna a helyiség a hazai sörkultúra aprócska fellendítéséhez. Szerintem bejönne az embereknek.
    Világos fa bútorok és berakások, szépen kivilágítva, semmi sötét, diszkrét anyag, mint a klasszikus brit, amerikai pubokban (tényleg NoLF, nálatok milyen a berendezés? Ezeket csak filmekből szedtem, mármint hogy jellemzően sötétre lakkozott-festett-fás egy tipikus angolszász pub...de javíts ki), de hasonlóan meleg, kedves és barátságos hely lenne. Közepesre gondoltam, olyan 40-50 fős pubra, halk smooth jazz zenével, klassz, sokfelé elhelyezett rejtett hangtechnikával, de úgy, hogy mellette lehessen beszélgetni, ez fontos. Töményet nem tartanék, még pálinkát sem. Kaján, rágcsán még gondolkodom, de eleinte szerintem csak pogi, perec, snack lenne. Apropó, alkoholmentes sör mindenképpen lenne és üdítő is. Kb. ennyi :-)

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák