Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erween

    csendes tag

    Sziasztok.

    Van egy Sony Vaio VGN-NR38S laptopom.
    Használtan vette egy ismerősöm, win7-el.
    Videó nézegetés közben sokszor lefagyott kékhalállal, mindig ugyanazzal a programmal:

    Probléma-aláírás:
    Problémaesemény neve: BlueScreen
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
    Területibeállítás-azonosító: 1038

    További információk a problémáról:
    BCCode: d1
    BCP1: 87AC4000
    BCP2: 00000002
    BCP3: 00000001
    BCP4: 8EE4FB6A
    OS Version: 6_1_7600
    Service Pack: 0_0
    Product: 256_1

    A probléma leírását segítő fájlok:
    C:\Windows\Minidump\090313-35802-01.dmp
    C:\Users\Drazsé\AppData\Local\Temp\WER-122725-0.sysdata.xml

    Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

    Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
    C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Gondoltam valami driver gond, ezért felraktam win 7-et. Akkor szembesültem vele, hogy nincs videókártya driver hozzá, elvileg valamit módosítani kéne hozzá, ahogy olvasgattam külföldi fórumon. Addig el is jutottam, hogy a vidkarnak valami egyedi azonosítóját kimásoltam az eszközkezelőből, és valami INF fájlba kell belepakolni. Azzal a módosítással sem lett jó, mert telepítés után újraindításkor windows betöltés után, amikor jönne az asztal a képernyő fekete marad.
    Utána olvasgattam a dolgoknak, ezeknél a laptopoknál elég sok kompatibilitási gond van, mivel a sony honlapján Vista driver van fent, Win 7-es driver meg nincs, így felraktam a Vista-t. Azután semmit sem módosítottam, csak letöltöttem a sony honlapjáról a Vista drivert, felraktam, majd ugyanaz, fekete képernyő betöltés után.
    Csak úgy tudom a wint betölteni, ha csökkentett mód, aztán driver törlés.

    Most így állok a dologgal, honnan tudok normális drivert letölteni? Már egy csomó időt eltöltöttem ezzel és semmi eredmény. Egy működő driver jó lenne, hogy tudjam használni a gépet.
    Hardver gond lehet, vagy szoftver?
    A Wint azért akartam felrakni, mert gondoltam kipróbálom, hogy kék halál lesz-e újra, de hát sajna nem tudtam még letesztelni.

Új hozzászólás Aktív témák