Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lupus70

    csendes tag

    válasz jolti #63190 üzenetére

    Imádlak benneteket. Mondtam én, hogy ti is súlyosak vagytok. :)
    Pár havonta betérek ide, látom a hozzászólást "Egy LCD-hez képest, mindenképpen előre lépés az OLED". Leütöttem a labdát... gondoltam generálok egy kis vitát, mert uncsik vagytok.
    Régen ez egy Sony LCD topik volt, most egy kicsit azért meg vagyok lepődve....
    De ez jó is, mert, ezeket a dolgokat meg kell beszélni. Látom páran félre értettek, ezért szeretnék több észrevételre egyben reagálni, nem muszáj egyet érteni velem, de ne legyünk elfogultak.
    1. Én is azt írtam, hogy az OLED technológia jobb, én is azt veszek majd. Csak SZERINTEM még kell neki pár év, mert még nincs kész. De lehet megszívjuk és addigra ki jön a microLED.
    2. Nem jelenthető ki, hogy az Oled képe mindenben jobb! Az Rtings- es fiúkat elhívnám a nappalimba, hony nézegessenek OLED-et. (nappal) Minden a környezeti fénytől és a tartalomtól függ. A Gravity-nél én sem vagyok teljesen elégedett, de a Mount Everest-nél azért az ABL is kicsit el fog csodálkozni. Persze ezek a végletek. Az Oled kontraszt, na az tényleg jobb, az hiányzik.
    3. "Nincs már beégés". Én még nem vagyok meggyőzve erről. Amíg angliában pénzt kérnek a beégés elleni garanciáért vagy gyárilag nem adnak min. 10 év beégés elleni garanciát én nem szívesen veszek 1 millás tv-t. És sajnos még a Sony sem válszol érdemben a szakújságírók aging-el kapcsolatos kérdéseire.
    4. Sony szalon LCD-OLED összehasonlítás: nem tartom korrektnek két azonos méretű, de különböző árkategóriájú tv összehasonlítását. A 77-es OLED mellé árban a 75-ös Master Series LCD illik 268 zónával és 1700nit fényerővel. Ígérem, ha mellé teszik, lesz nagy csodálkozás. Tudom nem teszik mellé. Az Oled majd jobban forog. Ez üzlet.
    5. Igen, van blooming.Sötét jeleneteknél. Ha valaki erre kényes akkor marad az OLED.
    6. Utoljára, ami talán sokaknak a legnyomósabb érv LCD mellett. A nyugalom.
    Az biztos, hogy nem künnyű választás...

Új hozzászólás Aktív témák