Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoli03

    őstag

    válasz zoli03 #880 üzenetére

    Csináltam fényképet a rögzítésről:

    Egy Fischer FGRS Plus bilincs van a kormányon, ez nagyon sokféle méretben kapható (pl 12-15 mm, 15-19 mm, 20-24 mm, 25-30 mm, stb), a gyári gumibetétet kivettem, mert úgy nem lehet merevre húzni, helyette egy darab biciklibelsőt raktam a bilincs alá. Persze így a méretek már a gyári méretek nem jók, a boltban meg kell mérni, hogy pontosan melyik kell. A bilincsen egy M8-as anya van, vettem egy M8-as A2-es csavart (a horganyzott csavar rozsdásodott volna az esztergálás után), az egyik végére 1/4-20 UNC menetet esztergáltattam, a fejét értelemszerűen leesztergálták, a másik végén maradt az M8-as menet. Az 1/4"-os menet megy a tokba, mivel a menetet direkt kicsit hosszabbra hagytam, ezért van még egy 8-as alátét, majd az M8-as anyával rákontrázom, így nem mozdul el a tok (a tok így bármilyen irányban állhat). A csavar M8-as vége belemegy a bilincs M8-as anyájába, amire szintén egy M8-es anyával kontrázom rá.

    Azért hagytam hosszabbra a csavart, mert ha ki akarom valahova lógatni a kamerát (mondjuk lefele vagy oldalra 10 cm-t), akkor veszek egy 3 vagy 5 mm-es laposacélt, az már nem fog hajlani. A bilincsbe megy a laposacél egyik vége egy M8-as csavarral megfogatva, a másik végén meg az esztergált csavar van a tokkal.

    Ha a felső vagy alsócsőre akarom felrakni (a bilincs anyája ilyenkor függőlegesen áll, nem vízszintesen), akkor csak egy pár cm-es derékszögacél kell, egyik lapját a bilincsbe csavarozom, a másik lapjára megy a tok, és így dönteni is tudom a kamerát.

    A topikban korábban linkelt gömbfejet is rá lehet rakni a bilincsre az esztergált csavarral, így bármerre lehet dönteni, de nekem még nem érkezett meg.

    Nem próbáltam, de valószínűleg négyszög keresztmetszetű anyagra is fel lehet fogatni, négy helyen akkor is fogni fog a bilincs.

    Árban nem drága ez a fajta felfogatás, a bilincs 150-200 Ft, a csavar kb 100 Ft, az esztergálás 500 Ft. Maximum bilincsből kell többfélét venni, ha eltérő átmérőjű anyagokra akarjuk felfogatni.

    Itt egy nyers videó, csak megvágva lett, újrakódolva, effektezve nem (merev acél vázas, teleszkóp nélküli biciklin, 6-7 baros guminyomáson, az első kerékben sajnos van egy kis felütés, a kormányon is kicsit érzem a kezemmel).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák