Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • krealon

    veterán

    válasz FastEthernet #1 üzenetére

    Az internet = kommunikacio a gepek kozott.
    Ehhez az kell, hogy a gepeknek legyen IP cimei.
    IP cimet szerezhet a gep:
    - kezi beallitassal (tudni kell, mit-hogyan)
    - DHCP szerver altal kiopsztva
    - kulso internet kapcsolat nelkul es DHCP hianyaban a windows kitalal egyet APIPA (Automatic Private IP Address), de ezzel csak az egy broadcast domainbe tartozo gepek erhetok el.

    Tehat ha azon az ethernet madzagon, amin eddig gep volt, egy DHCP szerver osztotta ki a cimeket es a tovabbi gepeknekl is automatikusan ad, akkor csak egy switch-re van szukseged, ami "megtobbszorozi" a vegpontok szamat.
    Ha nem oszt ki, csak egy bizonyos hardver cimu (MAC Address) gep reszere egy bizonyos IP cimet (statikus DHCP), akkor egy MAC Clone-ozasra kepes routerrel (a SoHo routerek mind ilyenek) letrehozhatunk egy alhalozatot, ami kifele a korabban megadott 1 darab gepkent latszik, viszont a mogotte levo gepek mind indithatnak kapcsolat-kezdemenyezest kifele, amit a router atalakit, hogy sajat forgalmakent latszodjon. Ez a ugynevezett Network Address Translation (NAT).

    Tehat anelkul hogy tudnad, hogy milyen beallitasok vannak a halozaton, csak tippelhetsz, es 90% valoszinuseggel nem fog mukodni a dolog.

    De amugy is a tema leginkabb ide tartozik --> "Otthoni hálózat és internet megosztás (kiemelt téma)"

  • krealon

    veterán

    válasz FastEthernet #5 üzenetére

    "Tételezzük fel, hogy automatikusan oszt a DHCP.
    Megfogom rákötöm a fali UTP-t egy TP-LINK TL-SF1005D switchre, és arra rákötök két klienst, akkor mind két kliensen lesz internet elérés?
    "

    Igen, ez esetben mukodni fog az interneteleres.

Aktív témák