Hirdetés

2015. március 4., szerda

Gyorskeresés

(#28651) n00n

n00n
(őstag)

Sziasztok!

Pár napja írtam ide, hogy van egy ismerősöm aki kb 250 km-re lakik tőlem és megkért, hogy segítsek neki beállítani a routerét. Hiába mondtam neki, hogy egyszerűbb, ha hív egy szakit, nem vevő a dologra. Képes volt elpostázni nekem a routert, plusz a modemet, amit a szolgáltatótól kapott. Hogy állítsam be itt nálam és küldjem neki vissza (Ő állja). Csináltam már ilyet, de mivel most "látatlanban" kell jól beállítani az eszközt, hogy csak bedugja és jó legyen, ezért kikérném a ti véleményeteket is.

UPC a szolgáltató, kábel TV (koax) kábelen szolgáltatja a netet.
Ehhez egy Cisco epc3008 kábel modemet hoztak ki neki.
Illetve neki van egy tp-link tl-wr542g vezeték nélküli routerje.

A kábel modemen kell valamit állítani? Szerintem nem.
A Routert az alábbi módon gondoltam, hogy beállítom:

- Beállítom a Wireless-t, ezzel nincs probléma.
- A WAN dinamikus IP címre állítom (ez így jó?), mert koax kábelen jön, nem kell azonosítani.
- DHCP kiosztást beállítom, maradhat minden az alapértelmezett 192.168.1.x-es tartományban, vagy tegyem át máshová?

Köszi.

Ubuntu 15.04 (dev) - Sony Xperia SP (CM 12 - Android 5.0)

(#28652) mezis válasza n00n (#28651) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Én leragasztanám a WAN portot és így hangolnám össze a két routert.

(Első alkalommal a kábelmodemet regisztálni kellett egy böngészőben a pcreg.upc.hu címen. Eze n valószínűleg már t6úl vannak.)

mezis

(#28653) n00n válasza mezis (#28652) üzenetére

n00n
(őstag)

Magyarán a kábelmodemet használnád "routerként"? A vez. nélküli routert meg Acces Pointként? Azt javasolták nekem, hogy a modem-et inkább bridge módban használjam és a router ossza az IP-ket. Azzal mi a probléma?

(#28654) krealon válasza dubplate89 (#28644) üzenetére

krealon
(Topikgazda)
LOGOUT blog

"Namármost a következö akadály az FTP szerver megbizhato müködtetése a második routeren keresztül (tehát az asus-on), ahhoz valaki ért?"

Egy Windows-on futtatott filezilla szerverrel sima ugy a 2 router mogotti mukodes. vsftp (Linux) is megoldhato.
Mindossze annyi a teendo, hogy ismerni kell az FTP protokol mukodeset, es a megfelelo portforward-okat be kel allitani.
Bar ugy onmagaban az FTP, egy nem megbizhato dolog. :)

(#28655) krealon válasza Borisz76 (#28645) üzenetére

krealon
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Az LACP tamogatas a switch oldalan is kell, ha Link Aggregation-t szeretnel megvalositani. Ez pedig csak menedzselt switch-eknel erheto el. Pl: TP-Link TL-SG3210

(#28656) krealon válasza mezis (#28652) üzenetére

krealon
(Topikgazda)
LOGOUT blog

"Én leragasztanám a WAN portot és így hangolnám össze a két routert."

Ez jo megoldas lenne Cisco EPC 3925 eseten.

Itt viszont Cisco EPC3008-rol van szo, ami csak modem, igy az eredeti felvetes a helyes.

"A Routert az alábbi módon gondoltam, hogy beállítom:

- Beállítom a Wireless-t, ezzel nincs probléma.
- A WAN dinamikus IP címre állítom (ez így jó?), mert koax kábelen jön, nem kell azonosítani.
- DHCP kiosztást beállítom, maradhat minden az alapértelmezett 192.168.1.x-es tartományban, vagy tegyem át máshová?
"

Alapvetoen ez igy jo. Kiegeszitesek:
A router admin jelszavat csereld le.
A WiFi titkositasa WPA2-PSK / AES legyen, a hozza hasznalt jelszo jegalabb 8 leutes hosszu legyen, az angol ABC kis es nagybetuibol, szamokbol valamint alap irasjelekbol ( .,!-+ ) alljon, ne tartalmazzaon magyar ekezetes karaktert es ne legyen szotari szo.

[ Szerkesztve ]

(#28657) n00n válasza krealon (#28656) üzenetére

n00n
(őstag)

Köszönöm :C

Akkor teljesen jól csináltam. :)

Még annyi, hogy jól gondolom, hogy a modemet a router WAN portján kötöm össze, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#28658) mezis válasza n00n (#28653) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Bocs, azt hiittem, hogy mode-router. Vissza az egész, úgy kell beállítanod, ahogy krealon írta. :o

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28659) n00n válasza mezis (#28658) üzenetére

n00n
(őstag)

Köszi, viszont az alattad lévő kérdésemre válaszolnál. Jól gondolom, hogy a router WAN portját kötöm össze a modemmel, ugye?

(#28660) mezis válasza n00n (#28659) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Igen, ahogy krealon írta. Az a port pont ilyen esetre való (első sorban).

(Ha koax-on az internethez is csatlakozol, akkor lehet, hogy nálad nem kap UPC-től IP-t,..., mert már máshol megtörtént a hw (MAC address) regisztrációja.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28661) n00n válasza mezis (#28660) üzenetére

n00n
(őstag)

Köszönöm.

(#28662) krealon válasza n00n (#28657) üzenetére

krealon
(Topikgazda)
LOGOUT blog

"Még annyi, hogy jól gondolom, hogy a modemet a router WAN portján kötöm össze, ugye?"

Pontosan.

(#28663) Shingen válasza n00n (#28657) üzenetére

Shingen
(senior tag)

Igen. :)

風林火山

(#28664) odinkain

odinkain
(újonc)

sziasztok.

Nem tudom, hogy jó topikba írok-e, csak annyi lenne a kérdésem, hogy a modemen egyszerre, egy ütemben
villog az internet és a wi-fi led.
Ez természetes jelenség, vagy nem, és tudok valamit tenni ellene?
Gondolom köze lehet ahhoz, hogy 1.80Mb-t mértem download speednek, amikor 40Mb-et igért a szolgáltató.
A szolgáltató Vodafone/Írország és ADSL internet.

Köszönöm!

(#28665) Intruder2k5 válasza odinkain (#28664) üzenetére

Intruder2k5
(Topikgazda)

Szia!

Sebességet inkább kábelen mérj, ha pedig úgy sem jó, akkor routert kihagyva, közvetlenül modemről. A LED--ekkel ne foglalkozz, ha úgy villog, akkor jó az úgy...

ASUS RT-N66U & Tomato Firmware - http://asusrouterforum.besaba.com

(#28666) Ernest.

Ernest.
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy vettem 35m Cat5e UTP kábelt, petchbe kötöttem, és nem megy Gigabit módban (adapter státusznál 100-at ír), és más kábellel meg jó (rövid gyári kábellel). Viszont így is teljes mértékben stabil a netem, megy is maximumon. (UPC 120-as netem van, és nem is olyan nagy a különbség, csak kicsit bassza a csőröm)

Mi lehet a probléma?
Előre is kösz ;)

Mindig légy önmagad, kivéve ha lehetsz Batman, akkor inkább mindig légy Batman!!

(#28667) alteran95 válasza Ernest. (#28666) üzenetére

alteran95
(kvázi-tag)

Szia!

A kábelben lévő ereket ellenőrizted? Mert ha a 8 ér közül 1 is megszakad, vagy megtörik, illetve hiányzik, vagy rosszul érintkezik, vagy éppen meg van cserélve egy másikkal (helytelen dugózás), akkor már nincs meg a Gigabit.
Bár ha CCA kábelről van szó, akkor annyira nem is csodálkoznék, hogy nincs meg a Gigabit, de attól még az adapternek automatikusan fel kellene ismernie a "Gigabites" kapcsolatot és arra váltani, tehát itt valamilyen kábel/ér probléma lesz.

(#28668) Ernest. válasza alteran95 (#28667) üzenetére

Ernest.
(kvázi-tag)

Igen, köszi, én is erre jutottam, hogy valószínűleg azzal van a baj, én dugóztam, és a sorrend megfelelő és ránézésre minden kés belevág az erekbe, de nem vagyok túl gyakorlott, szóval valószínűleg a dugózás lesz a hiba (csak újra kölcsön kell kérjek krimpelőt, gondoltam, hogy veszek 1500-2000 körül már lehet kapni, csak nem tudom, hogy van e értelme olyan minőséget megvenni (évi max 1x ha használnám, de a környezetembe nincs senkinek, elég macerás kölcsön kérni ha kell))

Mindig légy önmagad, kivéve ha lehetsz Batman, akkor inkább mindig légy Batman!!

(#28669) alteran95 válasza Ernest. (#28668) üzenetére

alteran95
(kvázi-tag)

Még ha jól is csinálod és úgy is látszik, hogy belevág az érintkező, akkor se biztos, hogy megvan az érintkezés. Nálam is volt olyan, hogy minden rendben volt, az ér normálisan benne volt a dugóban, rá is volt préselve, azonban mint kiderült, az érintkező pont az ér mellett ment el a műanyag szigetelésben. Ugye ez azért volt, mert olcsó sz@r volt a kábel és vékony az ér, viszont a szigetelés meg vastag, na de itt nem biztos, hogy ez a probléma. Majd csak akkor derül ki, ha újradugózod, vagy előtte levágod és leméred valamivel (multiméter pl, vagy egy elem és egy izzó, vagy bármi, ami a célnak megfelel).

Ami meg a fogót illeti, anno én is így voltam vele, hogy csak 1-2 alkalomra kellett, akkor azon gondolkoztam, hogy minek vegyek fogót, főleg egy sima RJ45-ös krimpelőt (főleg 2-3 ezer forintért), amikor ott vannak az olyan fogók, amik 3-4 típust is tudnak egyszerre (RJ10, RJ11, RJ12, RJ45) és kb. ugyan annyiba kerülnek. Végül a hosszas keresgélés és gondolkodás után vettem egy ilyen fogót, amit mai napig nem bántam meg, mivel az árához képest nagyon jó fogó:
Krimpelő

[ Szerkesztve ]

(#28670) jokerman7

jokerman7
(lelkes újonc)

sziasztok a segítségetek szeretném kérni.
Az lenne a probléma hogy jelenleg külföldön tartózkodom kollégiumban és egyedül nekem van problémám az internettel. Kábeles netem van és az a problémám hogy bedugom a kábelt működik a net, egy idő után korlátozott lesz majd teljesen elveszti a kapcsolatot. Ha újraindítom a laptopot akkor ismét jó de ugyanez a probléma ismétlődik
Gondolkoztam azon hogy egy újratelepítés megoldaná a problémát de megkérdezlek titeket hátha tudjátok miben lehet a probléma.
Előre is köszönöm :))

[ Szerkesztve ]

"Majd megüzenem e-mail-en, ha eladtalak az E-bay-en" Punnany Massif

(#28671) alteran95 válasza jokerman7 (#28670) üzenetére

alteran95
(kvázi-tag)

Szia!

A kábeles kollégiumi net alatt az UTP kábelest érted, vagy mint modemi (koax) internet?
Persze gondolom hogy a sima netkábeles netről van szó, ami minden szobában elérhető, de hallottam már olyanról, hogy valakinek külön net előfizetése volt a kollégiumban :D

Visszatérve a problémára: Akkor milyen a csatlakozás? Sima UTP kábeles? Valamint más eszköz is ezt csinálja azon a csatlakozási ponton? Mert ha nem, akkor a végponti eszközzel lesz gond (laptop/gép), viszont ugye azt írtad, hogy egy idő után korlátozott lesz, majd teljesen elmegy a kapcsolat. Itt mit jelent az, hogy teljesen elmegy? Hogy az adapter nem érzékel kapcsolatot, vagy van hálózat (érzékeli a gép a kábelt stb), csak internetkapcsolat nincs? Mert ha nem érzékel az adapter semmit egy idő után, akkor lehet kábel, vagy adapter probléma is, vagy netán switch, amire csatlakozol, viszont ha csak net kapcsolat nincs, akkor a hardveres probléma mellett lehet szoftveres is, mint pl. hogy egy idő után az eszköz nem kap érvényes IP konfigurációt, vagy eldobja valamiért, ilyenkor viszont érdemes beállítani egy fix, a hálózaton belüli címet, vagy ha úgy se jó, akkor rendszer újratelepítés.
Persze a probléma kiderítésére kicsit több infó kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#28672) jokerman7 válasza alteran95 (#28671) üzenetére

jokerman7
(lelkes újonc)

a csatlakozás UTP kábeles. az a baj hogy más ezközzel nem tudom kipróbálni mert a mac adresst regisztrálni kellett. szerintem valószinűleg szoftveres hiba lesz... megpróbálok egy újratelepítést utána hátha működni fog
köszönöm szépen a segítséget :D

"Majd megüzenem e-mail-en, ha eladtalak az E-bay-en" Punnany Massif

(#28673) alteran95 válasza jokerman7 (#28672) üzenetére

alteran95
(kvázi-tag)

Ha csak nem egy nagyon profi rendszergazda van ott, akkor nem kell regisztrálni a MAC címet :D
Elég, hogy ha ellesed egy regisztrált eszközből a MAC, vagy az IP címet (WIFI-nél a MAC-et) és a másik eszköznél érvényesíted, legalább is MAC esetén, IP esetén meg az adott tartományból találomra (pl. ha 192.168.1.34 az IP cím, akkor a 192.168.1._-en belül (ez a háló és az azon belüli címtartomány) a _ helyén 1-254-ig bármilyen számot használhatsz) kiválasztasz egy címet és azt beállítod manuálisan. Ha cím ütközés lenne, akkor vagy választasz egy másikat, vagy vársz, míg a másikat eldobja a fenébe és a tiédet hagyja meg, már ha nem fix IP-ket oszt MAC szerint, hanem véletlenszerűen ad IP címeket a listába felvitt gépeknek.
Amúgy remélem otthon vagy ezekben az IP címes dolgokban, ha nem, akkor itt egy videó a cím beállításról:
https://www.youtube.com/watch?v=Ffpb2T2Q1tA
Persze előtte derítsd ki, milyen címtartomány van érvényben a hálózaton (nézd meg a gépeden, mikor még van rajta net), mert csak az alapján tudsz majd IP-t beállítani és hozzáférést szerezni, persze ez csak vezetékes hálózaton jó :)
Remélem valamennyire segíteni tudtam, meg érhető is volt, amit összehordtam :D

[ Szerkesztve ]

(#28674) odinkain válasza Intruder2k5 (#28665) üzenetére

odinkain
(újonc)

köszi,
kifogom próbálni, router most nincs beiktatva.
ha kábeles méréssel is ennyi marad amit mértem, az ellen tudok tenni valamit, vagy a szolgáltatót zaklassam?

(#28675) alteran95 válasza odinkain (#28674) üzenetére

alteran95
(kvázi-tag)

Ugye a Wifi és a net (Link) LED azért villog ugyan úgy, mivel azok a hálózati aktivitást jelzik és mivel csak a Wifi-n használod a netet, ezért ugyan olyan aktivitást mutat a net LED, mint a Wifi LED. Ha emellett használnád még kábelen is, akkor elméletileg a net LED gyorsabban villogna, mint a Wifi LED, de erről elég ennyi :) Amúgy meg az én modemem pl. olyan hülye, hogy aktivitástól függetlenül állandóan intenzíven villog a Link LED (gondolom szoftveres probléma), szóval tényleg hagyjuk :D

Ami meg a netet illeti, ha nincs meg a garantált, akkor nyugodtan zaklasd a szolgáltatót, mert jogod van hozzá, ha viszont meg van a garantált, akkor nem sokat tehetsz, persze szólni szólhatsz nekik.

[ Szerkesztve ]

(#28676) odinkain válasza alteran95 (#28675) üzenetére

odinkain
(újonc)

köszi
hát a garantálttól messze vagyunk, 40Mb-et ígértek, szóval ebből zaklatás lesz... :)

(#28677) mezis válasza jokerman7 (#28672) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Teljes újratelepítés előtt kipróbálhatsz csak egy driver-eltávolítás - újra installálást.
(Az adapter MAC address-ét érdemes feljegyezni, PEN drive-ra kitenni. IPV6-ot is. Szükség lehet még rá.)

Üjra indítás helyett kísérletezhetsz gyorsabb dologgal: csak az Ethernet kapcsolat újraindítása:
grafikusan az adapter letiltása - engedélyezése (Vezérlőpult - ...) vagy DOS ablakban a netsh -val.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28678) dodopek válasza mezis (#28677) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

Sziasztok!
Ajánlanátok max 3-4e forintig asztali géphez wifi vevőt? Külső, és belső is játszik.
H81m-hds alaplapba lesz, PCI-ex x16ba is mehet, mert nincs benne vga.
Köszi!

Aláírás...

(#28679) Gubek-Einste válasza dodopek (#28678) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Inkább az USB-s adapter ajánlatosabb mert a PCI-E kártyák hátránya, hogy a gépház árnyékolja őket ezzel rontva a vételt, ki kellene vezetni szabad levegőre.
Milyen net sebesség mellé kellene?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Milyen router-rel lenne használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925

(#28680) dodopek válasza Gubek-Einste (#28679) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

Maximum 10 méterre lenne a repeatertől, ami egy Asus r12 D1, és talán egy téglafal választja el az adótól a gépet, amibe tenni kellene. Nem tudom milyen net, de maximum 50mbit. T-home, és nem a legnagyobb.

Aláírás...

(#28681) Gubek-Einste válasza dodopek (#28680) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ebben az esetben TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N14.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925

(#28682) dokee78

dokee78
(PH! félisten)

Az UTP kábeles gép összekötésnél kell állítani valamit a két PC-n?
Vagy simán felismeri másik hálózatként és tudok másolgatni?

2014.11.24. † † † elhunyt Integra fórumtárs † † †

(#28683) alteran95 válasza dokee78 (#28682) üzenetére

alteran95
(kvázi-tag)

Ez néha attól is függ, hogy milyen rendszer van a két gépen, mert ha eltérő, akkor gondok lehetnek (pl. XP és 7 estén).
Windows-nál auto kapnak APIPA-t és ha azonos munkacsoportban, vagy tartományban vannak, akkor látni fogják egymást. Mondjuk én manuálisan be szoktam állítani egy-egy IP-t a két gépnek, biztos ami biztos.
Ha meg hálózaton nem látják egymást, akkor távoli asztallal is megpróbálhatod elérni és úgy másolgatni és akkor még meghajtókat se kell megosztani stb.
Ja amúgy a lényeg, hogy ne sima UTP patch kábellel kösd össze őket, hanem crosslink kábellel, bár ha mindkét gépben "intelligens" kártya van, akkor lehet akár sima kábellel is, elméletileg felismerik a csatlakozást.

[ Szerkesztve ]

(#28684) @Töki15

@Töki15
(tag)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy, RT-N14U - ASUS routerrel kapcsolatban.(3.4.3.9-091 padavan)
"Ismét" bekötötték a Digit, 1 Gbps ami elvileg elérhető.
Ha router nélkül közvetlen az alaplapi (Asrock FM2A88X Extreme 4+ 1Gbps )
hálót használom 42-45 MB/s érhető el.
Speedtest alapján 270Mbps (kb).

Viszont ha routeren keresztül szeretnék netezni (lan) 700-900kbps a tető.
Gyári szoftvert nem-igen használnék 40-70Mbps miatt.

Ötlet illetve kis segítség kéne mit is próbáljak meg a jobb teljesítmény érdekében.

Előre is köszönöm.

(#28685) dokee78 válasza alteran95 (#28683) üzenetére

dokee78
(PH! félisten)

:R

2014.11.24. † † † elhunyt Integra fórumtárs † † †

(#28686) TheProb

TheProb
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szeretnék venni pár új kábelt, mert valami már lassú (cat5) és/vagy letörtek rajta a klipszek és folyamat kicsúszik a helyéről. Krimpelő fogót meg nem érni meg venni, próbáltam a csavarhúzós, ősember megoldással se azóta be-be szaggat a hang és a kép a gépen.

A kérdés, milyen márkájú kábelt ajánlotok, ami jó minőségű?

HTC One, csak egy One! - ASUS G56JK

(#28687) alteran95 válasza TheProb (#28686) üzenetére

alteran95
(kvázi-tag)

Hát ha már pár új kábel kellene, akkor én a helyedben egy 2000 forintos fogóra is beruháznék, meg pár dugóra és akkor már tudnál hozzá rendelni kábelt, amit később méretre szabhatsz, meg későbbi töréseknél nem kellene megint új kábelt venni, mondjuk abban igazad van, hogy a kábel csak pár száz forint, na de kinek hogy.

Ami a kérdést illeti:
Márkát nem mindig lehet mondani, főleg nem kábeleknél, mert márkán belül is van silányabb és jobb minőségű UTP/FTP/STP kábel. A helyedben inkább a paramétereket nézném. Ha jó minőségűt akarsz, akkor vigyázz, hogy nehogy CCA kábelt fogj ki, hanem CU-t, mert mostanában a CCA van elterjedve az olcsó ára miatt és a lényeg még, hogy minimum Cat5e/Cat6 estleg Cat6a kábelt vegyél. Vedd figyelembe azt is, hogy milyen használatra veszed. Ha esetleg a kábel többször fog helyzetet változtatni, akkor ajánlott sodort kábelt venni, hogy ne törjön annyira, ha pedig csak egy helyben lesz, akkor a tömör réz kábel a legjobb megoldás.
Meg ha esetleg sok ott a Wifi, illetve egyéb elektromos eszközök mellett halad el a kábel (konnektor, hosszabbító, másik vezeték/elektromos eszköz), akkor érdemes árnyékolt kábelben gondolkozni, persze az drágább, viszont biztosabb és kevesebb az adatveszteség rajta.
Röviden ennyi, tehát kábel vásárlásnál ezeket a paramétereket kell figyelembe venni. Márkát tényleg nem tudok ajánlani, meg konkrét kábelt se, főleg a beszerezhetőségük miatt.

[ Szerkesztve ]

(#28688) superecneB

superecneB
(őstag)

Sziasztok!

Adott egy laptop Windows 8-al.
Böngészők:
Google Chrome
Internet Explorer

Feladat:
http://hu.wiki.lib.unideb.hu/index.php/Elektronikus_szolg%C3%A1ltat%C3%A1sok_el%C3%A9r%C3%A9se_otthonr%C3%B3l
Az alábbiak szerint be kéne állítani a proxy-t, hogy el tudjuk érni róla a könyvtárat.

Probléma:
Hiába történnek meg a beállításokban leírtak (az asztali gépen kipróbáltam és működik). A böngésző / böngészők újraindítás után nem kérnek semmit, mintha semmit nem állítottam volna be. (Futtatás Rendszergazdaként történt)

Mi lehet a gond?

(#28689) TheProb válasza alteran95 (#28687) üzenetére

TheProb
(őstag)
LOGOUT blog

Cat6A még marha drága, meg 10gigás kábel úgy se kell.
Cat6 lesz sztem a nyerő választás

(#28690) Gubek-Einste válasza @Töki15 (#28684) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

A router-nek csak 100-as portjai vannak így csak a router csere van mint lehetőség.

(#28691) alteran95 válasza TheProb (#28689) üzenetére

alteran95
(kvázi-tag)

Csak megemlítettem, mivel jó minőségű kábelt akartál :D 10 Gigabites kábelen már az 1 Gigabit biztos meglenne, mondjuk itt is mindig a végponti eszközök azok, amik hunyók, na meg 10 Gigabit-nél én már optikát használnék.
Viszont ha Cat6, akkor figyelj oda, hogy ne CCA legyen, mert bár olcsón találsz majd Cat6 kábelt (akár 80 Ft/m), viszont az tuti CCA lesz. Mindenféleképpen CU legyen, bár az meglesz 150-200 Ft/m-is, de legalább minőségibb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28692) TheProb válasza alteran95 (#28691) üzenetére

TheProb
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi, ezzel a CCA/CU verziókkal nem voltam csak tisztában, de egyik helyen úgy írják, hogy "teljes rézvezető", gondolom ez a CU akar lenni.

(#28693) alteran95 válasza TheProb (#28692) üzenetére

alteran95
(kvázi-tag)

Nincs mit, és igen, a CU a teljes rézvezető, a CCA pedig a rézzel bevont alumínium vezető, ami még viccnek is rossz, főleg hogy az alumínium akár rövidebb időn belül is képes megfolyni és ilyen vékony kábelek esetén mondanom sem kell, hogy nem jelent túl jót. Háztartásokban se véletlenül nem használnak már alumínium vezetőket, illetve a meglévőket nem véletlenül cserélik le egy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#28694) psg5

psg5
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy Asus RT-N12-es routerünk. Vezetéken és wifin is osztja a netet. Kérdésem, hogy ami vezetékesen kapcsolódik hozzá gépek, közül megoldható, hogy az egyikre ne engedje ki a netet? Vagyis az egyik gépről ideiglenesen letiltanám, de úgy hogy bármikor visszakapcsolható legyen.

F.K.T.

(#28695) dodopek válasza Gubek-Einste (#28681) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

Köszönöm!

Aláírás...

(#28696) Borisz76 válasza psg5 (#28694) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Nem kell a routerben babrálni.
Megoldható az adott gépen is.

Kép alapján meg tudod csinálni.

Saját gép, jobb klikk...tulajdonságok.....eszközkezelő.

[ Szerkesztve ]

Üdv : Borisz76

(#28697) Intruder2k5 válasza psg5 (#28694) üzenetére

Intruder2k5
(Topikgazda)

Szia!

Elvileg a Firewall -> Network Services Filter menüben megoldható.

Már, ha van benne ilyen... Ez újabb ASUSWRT firmware esetén érvényes, de a régebbi sima RT-N12 routerekhez legjobb tudomásom szerint nincs ilyen, ott Tomato-t tudsz feltenni rá, azzal megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#28698) psg5 válasza Intruder2k5 (#28697) üzenetére

psg5
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Köszi, mindkettőtöknek!
Mindenképpen távolról szeretném megoldani. (fiam netelérését szeretném szabályozni a gépébe való babrálás nélkül ha lehetséges.

F.K.T.

(#28699) psg5 válasza Intruder2k5 (#28697) üzenetére

psg5
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Van ilyen szűrő menü, de nem tudom pontosan ott mit csináljak..., nehogy valamit rosszul állítsak.

F.K.T.

(#28700) Intruder2k5 válasza psg5 (#28699) üzenetére

Intruder2k5
(Topikgazda)

Enable Network Services Filter - pipa
Filter table type - Black List
Well-Known Applications - User Defined

Időintervallumokat beállítod, amikor szeretnéd, hogy aktív legyen a tiltás!

Source IP - fiad gépének IP címe
Protocol - TCP

Majd Add / Delete gomb, és alul Apply

(#28701) psg5 válasza Intruder2k5 (#28700) üzenetére

psg5
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Köszi! :R

F.K.T.

(#28702) Shingen

Shingen
(senior tag)

Hali
Olyat lehet csinálni, hogy van egy nem wifis routerem, annak a egyik lan portából egy utp kábellel átviszem egy wifis router wan portjába a netet.
Akkor a wifis router a netet meg tudja wifin osztani
Ha igen mit kell azon beállítani, hogy működjön?
Köszi

風林火山

(#28703) Intruder2k5 válasza Shingen (#28702) üzenetére

Intruder2k5
(Topikgazda)

Szia!

Igen lehet ilyet csinálni, többféleképpen is!

Ha szükséges, hogy a két routerre kötött eszközök azonos alhálózatban legyenek, akkor a két routert a kábellel LAN<->LAN portokon kell összekötni, és mondjuk a WiFi-s routerben a DHCP szervert ki kell kapcsolni! Ezen kívül a LAN IP címük nem lehet azonos, tehát mondjuk ne legyen mindkettő 192.168.1.1, hanem a WiFi-st állítsd például 192.168.1.254-re.

Ha nem feltétel, hogy a két routerre csatlakozó eszközök lássák egymást, vagyis lehet két elkülönült LAN hálózat, akkor a dolog egy fokkal könnyebb, mert ez esetben a kábel mehet az első router LAN portjából a második router WAN portjába, és itt még arra kell figyelni, hogy a két router nem lehet azonos tartományban, tehát ha az első mondjuk 192.168.1.1 címen érhető el, akkor a második legyen például 192.168.2.1.

(#28704) Shingen válasza Intruder2k5 (#28703) üzenetére

Shingen
(senior tag)

Hali!
" Ha szükséges, hogy a két routerre kötött eszközök azonos alhálózatban legyenek, "
Ez mit jelent pontosan, milyen előnyei vannak ha azonos alhálózaton vannak?

" arra kell figyelni, hogy a két router nem lehet azonos tartományban, tehát ha az első mondjuk 192.168.1.1 címen érhető el, akkor a második legyen például 192.168.2.1. "
Ezt hogy tudom megoldani?
Mert a jelenlegi 192.168.2.1., ha bekötném a másikat annak hogyan tudom megadni azt a másik elérhetőséget?
Köszi :)

風林火山

(#28705) Intruder2k5 válasza Shingen (#28704) üzenetére

Intruder2k5
(Topikgazda)

Olyan előnyei vannak, hogy eléred bármelyik eszközt, bármelyik eszközről, ami akkor előnyös, ha például szoktál LAN-on megosztani tartalmakat, file-okat, nyomtatót, stb...

Minden routernek meg lehet változtatni a LAN IP címét, az admin felületén.De ha ez 192.168.2.1, akkor lehet 192.168.1.1, és akkor hozzá sem kell nyúlnod.

(#28706) Shingen válasza Intruder2k5 (#28705) üzenetére

Shingen
(senior tag)

Mostani routeren szoktam a tartalmakat megosztani.
Másik routeren csak a wifijén a netet akarom ideiglenesen megosztani míg nem veszek egy komolyabb routert ami kiszolgálja az összes dolgot.
Másik router nincs még nálam, ha kölcsön kapom meglátom milyen ip lehet bele lépni.

風林火山

(#28707) Intruder2k5 válasza Shingen (#28706) üzenetére

Intruder2k5
(Topikgazda)

Bármelyik megoldás megteszi a kettő közül.

(#28708) Shingen válasza Intruder2k5 (#28705) üzenetére

Shingen
(senior tag)

Hali!
Mostani routeren WAN beállításokban a modemhez való csatlakozás pppoe van beállítva.
Ha a másodlagos routert be üzemelem úgy ahogy fentebb írtam wan potjába utp kábellel az első számú router lan portjából a netet, akkor a másodlagos routeren belül Wan beállításokban mire kell állítani?
Mivel az elsődleges router van a csatlakozás beállítva.

Az elsődleges router ipje: 192.168.1.1 és ha a másodlagosért nem 192.168.2.1, akkor azt hol lehet átállítani?
köszi

風林火山

(#28709) imre2210

imre2210
(újonc)

sziasztok Lenne egy olyan kérdésem hogy hogy bírom beálitani a gépet vagy a routert hogy tudjunk lanba játszani wifivel ?
Köszönöm előre a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#28710) Gubek-Einste válasza Shingen (#28708) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Az admin felület LAN beállításai között lehet megadni a használt alhálózati adatokat.
A másodlagos eszközben a WAN-nál DHCP/Automatikus beállítást kell választani.
Pontosan milyen típusú a két router?

#28709 imre2210
Ha egy alhálózatban van a két gép akkor nem kell semmilyen plusz beállítást csinálni.

(#28711) Shingen válasza Gubek-Einste (#28710) üzenetére

Shingen
(senior tag)

Saját az egy Asus rx3041, a másik amit kölcsön kapnék hogy a wifin adja a netet az meg SMC Barricade SMCWBR14-G2 IEEE 802.11g Wireless Router.

De Pl. itt van ez a tp-link simulator [link]

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28712) Shingen válasza Shingen (#28711) üzenetére

Shingen
(senior tag)

Lejárt szerk idő

tehát a szimulátoron wan connection nál nem látom ezt a " WAN-nál DHCP/Automatikus beállítást kell választani. "
Ezt a dhcp-t.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28713) imre2210 válasza Gubek-Einste (#28710) üzenetére

imre2210
(újonc)

tp link /tl wa901nd/ de nekem csak arra kellene h helyi hálozatot szétszórjam és pl ha cod 2 vel játszanánk akkor a szerokat észlejék wifin csatlakozót gépek

[ Szerkesztve ]

(#28714) Gubek-Einste válasza imre2210 (#28713) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ha csak ez az eszköz van beállítva akkor minden gépnek manuálisan kell adni egy alhálózatba lévő IP címet.

(#28715) Ukeve

Ukeve
(tag)

Sziasztok! :)

Kaptam egy D-Link DIR-600-as routert (B6 version) ajándékba. Szeretnék egy otthoni hálózatot kiépíteni, mert a ház egyes részeiben már nem elég erős a Wifi jel. :( A problémám a következő: hogy tudnám megoldani, hogy a mostani routerre (TP Link TL-WR1043ND V2.1) rákötve az újat, működőképes internetkapcsolat jöjjön létre? Addig már eljutottam, hogy beüzemeltem és be is írtam a Digi-s felhasználónevet, jelszót és a PPPOE kapcsolatot a böngészős kezelőfelületen, de sajnos itt el is fogyott a tudományom a beállítások terén. :B Ennek a problémának a megoldásában szeretném kérni a segítségetek, ha egyáltalán lehetséges ez. :)

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#28716) mezis válasza Ukeve (#28715) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Ezek szerin UTP kábellel csatlakoztatod a meglévő WiFi-s routeredhez.
Egyszerűbb lesz az életed, ha nem a WAN, hanem egyik LAN portjához csatlakozol a DIR-600-nak.
(A WAN port esetén ebben az esetben Dynamic IP tartozna.)

A beállítás meg így.
(A DHCP-t utolsónak kapcsold le, mert akkor már csak FIX IP címmel tudnál bejelentkezni.)

Az internet kapcsolatot a jelenlegi routered építi fel. A második routerednek már semmi tennivalója nincs ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28717) Ukeve válasza mezis (#28716) üzenetére

Ukeve
(tag)

Igen azzal kapcsoltam össze. :)
Ha hazaértem, akkor megnézem majd a beállításokat. Köszi a segítséget! :R
Még egy olyan kérdésem lenne, ha Wifi-n keresztül szeretném összekapcsolni a két routert, akkor mennyiben más beállításokat kell használnom?

(#28718) Gubek-Einste válasza Ukeve (#28717) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Wifi-n nem lehet összekötni őket mivel a D-Link gyári firmware-ben nincsen erre lehetőség, CFW pedig nincsen rá.

(#28719) TheProb

TheProb
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

AP mode-ban lévő routernél, hogy tudok belépni a routerbe a beállításokhoz?

(#28720) Ukeve válasza Gubek-Einste (#28718) üzenetére

Ukeve
(tag)

Rendben, akkor marad a kábeles megoldás. :)
Köszi a segítséget! :R

(#28721) Intruder2k5 válasza TheProb (#28719) üzenetére

Intruder2k5
(Topikgazda)

Szia!

Ugyanúgy, mint bármely más routerbe! IP címe kell, hogy legyen az AP módban üzemelő routernek is.

(#28722) TheProb válasza Intruder2k5 (#28721) üzenetére

TheProb
(őstag)
LOGOUT blog

oké, csak kérdés, hogy mi. Met ugye mivel ki lett lőve a dhcp, így az alap (192.168.1.1) cím nem él.

(#28723) And válasza TheProb (#28722) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Az az IP-cím nagyon is él (mivel az mindig fix, független a router dhcp-szerverétől), sokkal inkább a kliensgéped nem kap IP-t. Ezért állítsad fix IP-re a 192.168.1.x tartományba, 255.255.255.0-ás alhálózati maszkkal. A DNS- és átjárócímek ilyen esetben, mikor csak a router elérése a cél, nem számítanak.

(#28724) Intruder2k5 válasza TheProb (#28722) üzenetére

Intruder2k5
(Topikgazda)

Na most ha a fő router 192.168.1.1, akkor nem is lenne egészséges, ha IP ütközést csinálnál a hálózaton azáltal, hogy az AP címe is ugyanaz. Mellesleg ez független a ki, vagy bekapcsolt DHCP szervertől, mert az eszköz LAN IP címe statikus, tehát azt nem DHCP-n kapja, főleg nem saját magától.

Javaslom akkor nyomj egy reset-et az AP-nak, akkor visszaáll alapra, és fuss neki megint a dolgoknak úgy, hogy a konfigolás erejéig csak azt kösd rá egy PC-re, a másik router ne legyen a körben.

(#28725) TheProb válasza And (#28723) üzenetére

TheProb
(őstag)
LOGOUT blog

Kollégiumról van szó, ahol van szobánként 1 fali végpont és úgy van szétosztva a net AP módba állított routerrel. Ergó én nem tudok magamnak fix ip-t beállítani. Meg ha lehetne se akarnám, mert ha meg hazamegyek akkor ott teljesen más IP lenne kiosztva és nincs kedvem pár naponta átírogatni a fix ip-t

[ Szerkesztve ]

(#28726) Dr_Syrex

Dr_Syrex
(senior tag)
LOGOUT blog

sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hogy miyen AP-t vagy egyéb hálózati eszközt (konkrét típust) érdemes venni egy UPC-s net tovább osztásához 5-10 fő számára (főleg mobil telefeonok, kisebb részben laptopok)?

A modem egy Ubee EVW3226, kikapcsolt wifi modullal. Ehhez csatlakozik egy régebbi Linksys WRT54G router egy saját antánnával és egy fontennával. Ez az egész a fölfszinten, egy társasház belső udvarán van, egy kisebb helyiségben. A fontenna a helyiséggel szemben, de a 2. emeleten lévő lakásbe küld jelet.
A társasház alatt egy olyan pincehelyiség van, ahová egy 50 méteres utp kábel megy le a modemből és ehhez kapcsolódik (ideiglenesen) egy Linksys E900 wifi router, aminek elég korlátoztott a jelerőssége.
Milyen eszközt javasolnátok erre a célra és milyen beállítási/összeállítási mód lenne ideális?

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ****** STO: Astrix, WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#28727) Gubek-Einste válasza Dr_Syrex (#28726) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)
LOGOUT blog

A legjobb az lenne ha a HGW bridged módba lenne.
Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ha csak AP módú eszköz kell.

(#28728) krealon válasza TheProb (#28725) üzenetére

krealon
(Topikgazda)
LOGOUT blog

"Ergó én nem tudok magamnak fix ip-t beállítani. Meg ha lehetne se akarnám, mert ha meg hazamegyek akkor ott teljesen más IP lenne kiosztva és nincs kedvem pár naponta átírogatni a fix ip-t"

Ha van adminisztratori jogosultsagod a gepeden, akkor tudsz fix IP-t allitani.

Ha nagyon lusta vagy akkor letezik 2 kattintasos modszer a problemadra.

2 darab .bat file-t kell kesziteni.
Az egyikkel az Access Point-ot tudod menedzselni, a masikkal a normal automatikus cimkiosztast hasznalni.

A AP allitgatasahoz, kabelesen kell a szamitogepeddelel hozza kapcsolodnod, es a tobbi UTP kabeles kapcsolatot ideiglenesen meszuntetni.
Felteve, hogy az AP IP cime 192.168.1.1 a Windows-os geped Halozati kapcsolatat at kell allitani pl. 192.168.1.8 IP cimre.

A kovetkezo reszt masold a Jegyzettombbe (Notepad) majd mentsd el LAN_IP_192.168.1.8.bat neven.

Magyar Windows eseten:

netsh int ip set addr "Helyi kapcsolat" static 192.168.1.8 255.255.255.0 192.168.1.1 1
pause

Angol windows eseten:

netsh int ip set addr "Local Area Connection" static 192.168.1.8 255.255.255.0 192.168.1.1 1
pause

Ha helyesen (.bat kiterjesztessel) mentetted el, akkor a LAN_IP_192.168.1.8.bat fajlon jobbaktt --> "Futtatas rendszergazdakent" ( vagy angolban "Run As Administrator" ).

Ha jo volt a csatolo neve megadva, akkor a pause felirat elott Ok. valasszal nyugtazza a rendszer a sikeres vegrehajtast.

Mostmar be fogsz tudni lepni a http://192.168.1.1 cimen a router-be es atallithatod a szukseges dolgokat.

Ha kesz vagy, a kovetkezo batch fajl ( LAN_IP_dhcp.bat ) segitsegevel lehet a halozati beallitasokat automatikussa tenni (szinten rendszergazakent futtatva):

Magyar XP/7 eseten:

netsh int ip set addr "Helyi kapcsolat" dhcp
netsh int ip set dns "Helyi kapcsolat" dhcp
pause

Angolnal

netsh int ip set addr "Local Area Connection" dhcp
netsh int ip set dns "Local Area Connection" dhcp
pause

Ezutan visszaallithato az eredeti osszekotesi rend.

Ha a batch fajlok futtatasakor a rendszer nem Ok. valaszt ad, akkor valoszinuleg mas a halozati csatolok elnevezese.
A halozati csatolokat a kovetkezo paranccsal lehet kilistazni:

netsh int show int

Az utolso oszlopban talalhato a csatolok neve, a megfelelovel helyettesitendo az idezojelek kozti csatolonev a batch fajlokban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.