Hirdetés

2015. február 1., vasárnap

Gyorskeresés

(#28201) mobilizmo válasza kimi02 (#28200) üzenetére

mobilizmo
(fanatikus tag)

Nem tudom, hogy a mobil eszközeid wifi dual band képesek-e. Nézz utána. De ha nem, kötve hiszem, hogy látták volna az 5 GHz wifit a korábbi routerednél. Ez olyan mintha azt mondanád, hogy a fekete-fehér tévéd észlelte, hogy az adás már színes és kiírta neked, hogy vegyél színes tévét ha színes adást akarsz nézni.
:)

(#28202) spiritex válasza jerry311 (#28182) üzenetére

spiritex
(PH! kedvence)

Na meglett nagy nehezen, hogy mi volt a gond a Win7 saját VPN szerverével. Nem a PPTP passthrough, mert az Enabled volt. Viszont azóta rengeteget bújtam a netet és azt találtam, hogy a kapcsolat IPv4 tulajdonságainál nem szabad DHCP-n hagyni az IP kiosztást a VPN kliens számára, hanem kézzel meg kell adni egy tartományt a router által DHCP-vel kiosztott IP tartományon belül. Ahogy ezt megcsináltuk, egyből és simán tudtam kapcsolódni az otthoni netemre, létrejött a VPN kapcsolat. Most folyik a tesztelés. A sebesség egyelőre hozza a maximumot, nyilván az otthoni netem feltöltési sebességének erejéig, ami 5 Mbps, de stabilnak tűnik! Szerintem jó lesz, és akkor most már tényleg meg merem venni az ASUS RT-N18U-t! Remélem azzal nem lesz lassabb a sebesség, mint a mostani ;)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28203) spiritex válasza spiritex (#28202) üzenetére

spiritex
(PH! kedvence)

Ugye nem?!!! :) ;)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28204) Intruder2k5 válasza spiritex (#28203) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Nem!

ASUS RT-N66U & Tomato Firmware - http://asusrouterforum.besaba.com

(#28205) Cloduboxos válasza jerry311 (#28197) üzenetére

Cloduboxos
(újonc)

Szia!
Köszönöm! Átírom, de az alkalmazás megnyomása után visszaírja 192.168.0.1-re:(

Egyéb beállításokat nem kell használjak?

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/536225_img_2258.jpg

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/536225_img_2259.jpg

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/536225_img_2257.jpg

(#28206) PumpkinSeed válasza mezis (#28135) üzenetére

PumpkinSeed
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nálunk a cégnél az internet elérés azt jelenti, hogy bejön az oldal vagy nem, mert a mezei usernek nem fogunk hálózat elmélet órát tartani, ezért néha megszokásból mindent internet elérésnek hívunk.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28207) jerry311 válasza Cloduboxos (#28205) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Háááttt.
Itt véget ért a tudományom. Nemtom miért nem megy.

(#28208) Gubek-Einste válasza Cloduboxos (#28205) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Nem látszik a képeken semmi sem. Linkelj rendesen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925

(#28209) Cloduboxos válasza Gubek-Einste (#28208) üzenetére

Cloduboxos
(újonc)

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/536225_img_2257_2.jpg

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/536225_img_2258_2.jpg

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/536225_img_2259_2.jpg

(#28210) Borisz76 válasza Cloduboxos (#28209) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Amikor írod a hozzászólást akkor alul vannak a "gombok".

Rá van írva : KÉP

Kattints rá és bead egy ablakot amibe a kép linkjét kell bemásolni.

A végeredmény ez lesz :

""

vagy a LINK gombra nyomva ilyen lesz :

[link]

Ha a link résznél kéken kiemelt "link" feliratot átírod tetszőleges szövegre akkor az fog megjelenni :

Kép

Bocs, hogy belevau ! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv : Borisz76

(#28211) Cloduboxos válasza Borisz76 (#28210) üzenetére

Cloduboxos
(újonc)

THX! :)

(#28212) bajzal

bajzal
(senior tag)

Nem tudom jó topicban járok e, de lenne egy kérdésem.

2 szintes lakásban felül van a wifi router, de lent már alig van jel, mert betonfödém van. Ezért néztem az alsó szintre egy Wifi Repeater-t. Ilyet néztem. Ez olyan, hogy bedugom lentre (mert ugye a 2. szinten van a router) majd egy géppel rácsatlakozok a repeater-re beírom az ip-t stb... utána a repeaterrel rácsatlakozok a routerre aztán a repeater küldi is tovább a jelet? Kész, ennyi az egész?

(#28213) jerry311 válasza bajzal (#28212) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

A folyamat röviden annyi amit leírtál, kövesd a használati utasítást és jó lesz.
DE
Ha eleve gyenge a jel és emiatt lassú, akkor egy ilyen WiFi repeater is ugyanabból gazdálkodik mint egy közönséges WiFi kliens. A működési elve miatt meg kb. feleződik is a sebesség. Mert az idő egyik felébe a routerrel a másik felében meg a rácsatlakoztatott eszközökkel beszélget.
Tehát ettől nem fognak csodák történni, de legalább mindenhol lesz (aránylag) értelmes térerő lent is.
Ha jobb megoldást keresel, akkor vezetéken vidd el a netet az alsó szintre és annak a végére dugj valami WiFi hozzáférési pontot.

(#28214) Alföldi Peti

Alföldi Peti
(újonc)

Sziasztok!!

Az a kérdésem,hogy van egy TL-WA750RE Wireless Range Extenderem és ha nincs routerem akkor lehet-e dugni a Extender Lan portjába a netet dugni ami a hálózatból jön?

(#28215) kovacsen222 válasza Alföldi Peti (#28214) üzenetére

kovacsen222
(fanatikus tag)

Persze h.lehet, de miért ??????????? :F :F :F

Ha jól értem a range exterder hatótáv kiterjesztésre van...router mögött/mellett/alatt/fölött :Y

[ Szerkesztve ]

„A lelkes semmittevést csak addig szabad fokozni, míg munkává nem fajul”

(#28216) pelenka35

pelenka35
(senior tag)

Sziasztok
Arra problémára keresek választ ,hogy miért szakadozik az internet ( kábellel van összekötve a gép a routerrel ) . Elindítom a számítógépet és fél- vagy percekre megáll a kapcsolat majd megint megy. Ha xbox-al játszom annál nem jelentkezik ez a probléma. Új router van ( Asus RT-n12) a szolgáltató ( Digi) azt mondja nálam a hiba.

kösz ;)

Gamertag:Rob3rt75 - LUMIA 625 , ASUS MeMO Pad HD 7

(#28217) mezis válasza Alföldi Peti (#28214) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Ha nincs routered, modem-routered, akkor egyszerre csak egy csatlakozás lehetne a WA750RE-re, de ezt a felhasználóknak kell eldönteniük (a bioprocesszorukkal -verbális üzemmód, vagy izomból :DDD ).

mezis

(#28218) Alföldi Peti válasza mezis (#28217) üzenetére

Alföldi Peti
(újonc)

Nincs routerem. Én úgy értettem a kérdést,hogy van egy ilyen Fali ajzatom és ebbe egy kisebb kábel megy bele a nevét sajnos nem tudom és a reperaterem meg van egy normális LAN port és abba a kicsit csak bele kell dugni és lesz net?

(#28219) spiritex válasza jerry311 (#28182) üzenetére

spiritex
(PH! kedvence)

Van egy kis gondom:
fenn van a gépemen az ingyenes Copssh, aktiváltam egy felhasználót, de nem kért sehol jelszó megadást, így a kliens oldalon sem tudom milyen jelszót adjak meg a Putty-nak, amikor kéri.

(#28220) jerry311 válasza spiritex (#28219) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Vízbűl veszi ki a zoxigént!
z emg a Windowsból, ugyanazzal a jelszóval fog menni, ami Windowsban van a usernek.

(#28221) spiritex válasza jerry311 (#28220) üzenetére

spiritex
(PH! kedvence)

:D Sajnos nem megy... Hiába állítottam be az svccopssh user-nek jelszót, nem enged be vele. Lehet, hogy win restart kellene neki. :F

[ Szerkesztve ]

(#28222) jerry311 válasza spiritex (#28221) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Az svccopssh az a service user, annak a neve alatt fut az SSH service.
Inkább normál usert aktiválj a belépéshez.

(#28223) Plaguee

Plaguee
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban,hogy van itthon egy asztali és egy laptop gép. Upc nettet upc modem router osztja szét. Mikor valamelyik gépen újra rakom a win7, nem tudok csatlakozni a másik géphez, pedig megadom a hálózati jelszót, de azt nem fogadja el. Csak akkor lesz jó a hálózat ha mind a 2 gépet újra telepítem.
Tudtok erre módot, hogy ezt ki lehessen kerülni, vagy mit csinálok rosszul?
Előre is köszi, Üdv: Plaguee

(#28224) Borisz76 válasza Plaguee (#28223) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Én is jártam már így.

Telepítés előtt a még működő rendszerekből ki kell lépni...
Mármint az Otthoni Csoportot kell megszüntetni mindkét gépen.

Majd a kívánt PC-n mehet a reinstall.

Telepítés után lehet megint újraalkotni az otthoni csoportot.
Először azon a gépen amelyiken nem változott a rendszer, majd a frissen telepített géppel pedig csatlakozol hozzá.Nekem ez a módszer vált be.

[ Szerkesztve ]

(#28225) spiritex válasza jerry311 (#28222) üzenetére

spiritex
(PH! kedvence)

Ok, köszi, megpróbálom. Egyébként ezzel a Copssh-PuTTy SSH tunnelozással is megkapja a kliens gép a szerver gép IP-jét, mint VPN-nél, vagy itt nem?

(#28226) m0rd0k

m0rd0k
(senior tag)

Sziasztok!

Van két routerem otthon,eddig az 1es router lan portjából ment a 2es router wan portjába egy utp kábel és be volt kapcsolva az acces point mode a 2es routeren,viszont mostanában nem volt net a 2es routeren,volt itthon egy másik ugyanilyen dir 300 as routerem, Kicseréltem,de hiába kapcsolom be azon vagy a másik dir300 on a acess poiont modeot,vagy a manuális ap módot(dhcp-t kikapcsolom és adok fix ipt az 1es tartományába) nem azonosított hálózatot ír,tehát net sincs a Lanon keresztül se és Wifin keresztül se,ráadásul miután valamelyik AP módot bekapcsolom nem is tudok hozzáférni csak reset után a kezelőfelülethez. Nem tudom mi lehet a probléma.
1. T-Home ZTE Router
2. D-Link Dir 300

Minden szinten,szinte minden.

(#28227) mezis válasza Alföldi Peti (#28218) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Én ezt telefon aljzatnak nézem. Keskenyebb (és nem Ethernet hálózathoz való !) RJ-11-es csatlakozó való hozzá. Csak telefon hálózatokhoz !

Ha egyetlen IP címet kapsz a szolgáltatódtól (általában ez van) és ezen keresztül több PC-vel szeretnél egyidejűleg internet elérést, akkor közbe kell legalább egy db ROUTER. Ez akár WiFi-s kapcsolatot is biztosíthat. Ezek már 5000.- Ft-tól beszerezhetőek újonnan, garanciával.

mezis

(#28228) mezis válasza m0rd0k (#28226) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Üdv.!

Hacsak nincs külön okod rá, így kösd öszze és állítsd be a routereidet.

mezis

(#28229) jerry311 válasza spiritex (#28225) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Ugyanúgy megkapja mint VPN-nél.

(#28230) spiritex válasza jerry311 (#28229) üzenetére

spiritex
(PH! kedvence)

Köszi! És azonnal megkapja, amint a terminál ablakos PuTTy kapcsolat létrejött, vagy kell még valamit állítani a Firefox-ban a proxy dolgoknál?

(#28231) jerry311 válasza spiritex (#28230) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Kaptál itt valakitől egy SSH tunneles leírást, kérdéseid alapján javaslom olvasd el azt először. :))

(#28232) spiritex válasza jerry311 (#28231) üzenetére

spiritex
(PH! kedvence)

Elolvastam az általad és Intruder2k5 által linkelt leírást is, de ez a konkrét dolog nem derült ki belőle, hogy az IP cím megkapásának mi a feltétele. Na mind1, majd kipróbálom.

(#28233) jerry311 válasza spiritex (#28232) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Az IP cím marad az ami volt. Ellentétben VPN-nel ebben az esetben nincs Virtuális interfész és azon új VPN specifikus IP cím.
Ez egy proxy jellegű kapcsolat. Tehát ott lesz az SSH tunnel a két gép közt, ahogy putty-ban beállítod. A böngésző pedig a putty-ban beállított porthoz, mint SOCKS proxy-hoz csatlakozik.
Ennél a megoldásnál is és VPN-nél is azt fogják látni a webszerverek, hogy te a magyar gépedről csatlakozol.

(#28234) dangerzone

dangerzone
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Nem biztos, hogy ez a megfelelő topik rá, de hátha tudtok segíteni. Létezik PC-hez csatlakoztatható wifi vevő szerkezet? Csak mert akkor megspórolhatnék 10 méter netkábelt.

(#28235) tibcsi0407 válasza dangerzone (#28234) üzenetére

tibcsi0407
(fanatikus tag)

USB Wifi dongle talán? Persze biztos van PCIE is, stb. , de szerintem ez a legegyszerűbb megoldás. Már ha jól értettem a kérdésedet.

[ Szerkesztve ]

Már a "semmi sem a régi" sem a régi.

(#28236) spiritex válasza dangerzone (#28234) üzenetére

spiritex
(PH! kedvence)

PCIE

(#28237) dangerzone válasza tibcsi0407 (#28235) üzenetére

dangerzone
(PH! addikt)
LOGOUT blog

óóó zsíír, igen. Ilyesmire gondoltam, köszi! :R

spiritex - neked is köszi

[ Szerkesztve ]

(#28238) jerry311 válasza dangerzone (#28234) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Drágább lesz mint 10 méter kábel 2 csatlakozóval a megfelelő helyen vásárolva.

(#28239) Petyyyyy

Petyyyyy
(őstag)
LOGOUT blog

Üdvözlet urak!

A téma szinte tökéletes "favágó" kezdője volnék, de most csak tanácsot/ötletet szeretnék kérni valaki másnak.
Milyen esélyekkel indulok, ha olyan eszközt szeretnék ami kezdésnek 8-10TB kapacitással bír, de bővíthető, illetve a tartományvezérlőtől át tudja venni a jogosultságot...? Kereshetek vagy hagyjam a túróba?

Szemed az úton, pedál a padlón *** Sina DVD katalógus v1.3 kerestetik! *** Superlux HD 681 EVO-t hallgatnék meg Budapesten, önkéntes jelentkezését várom PM-ben! Köszönöm. :)

(#28240) jerry311 válasza Petyyyyy (#28239) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Itt hamarabb kapsz megfelelő választ: [link]

(#28241) Petyyyyy válasza jerry311 (#28240) üzenetére

Petyyyyy
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi!

Szemed az úton, pedál a padlón *** Sina DVD katalógus v1.3 kerestetik! *** Superlux HD 681 EVO-t hallgatnék meg Budapesten, önkéntes jelentkezését várom PM-ben! Köszönöm. :)

(#28242) Borisz76 válasza dangerzone (#28234) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Létezik...ahogyan írták is de inkább a kábeles összeköttetést javaslom én is.
Olcsóbb, gyorsabb,stabilabb.

(#28243) Intruder2k5 válasza spiritex (#28225) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Igen megkapja!

(#28244) supreme7

supreme7
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok, lehet hülye kérdés, de mennyit lehet kihozni vezeték nélküli hálózaton keresztül másolva? Jelenleg van egy ASUS RT-N10E router, arra csatlakozik egy laptop és egy htpc. HTPC vinyójáról néha másolnék a laptopon keresztül pedrive-ra stb, de max 1-1,3mb/s sebesség nem túl acélos. Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

Unofficial PH! Nyereményjáték statisztika [ http://thesupreme.eu/phnyeremeny ]

(#28245) Plaguee válasza Borisz76 (#28224) üzenetére

Plaguee
(lelkes újonc)

Köszönöm a tippet, sikerült így megcsinálnom, de nem kellett formáznom egyik gépet se!

(#28246) Gubek-Einste válasza supreme7 (#28244) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Mind a két gép wifi-n csatlakozik a router-hez vagy az egyik kábelen?
Az Asus N10E egy N150-es eszköz így gyakorlatban kb 40-50 Mbps ami valósan összejöhet vele de ez az érték erősen függ a körülményekből és a használ wifi adaptertől is. Ez az érték bruttó vagyis ha mindkét eszköz wifi-n van akkor összesen lesz ennyi, nem külön-külön.
A legjobb megoldás a sebesség emelésére ha mind a két eszköz kábelen csatlakozik a router-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925

(#28247) supreme7 válasza Gubek-Einste (#28246) üzenetére

supreme7
(senior tag)
LOGOUT blog

Köszi kipróbálom, tulajdonképpen mindkettő a router viszonylagos közelében van, csak a kényelem miatt vannak wifin, meg legalább 2 kábellel kevesebb lett volna, de a sebesség fontosabb :)

(#28248) Borisz76 válasza supreme7 (#28247) üzenetére

Borisz76
(őstag)

A routereden ( Asus RTN10E ) csak 4db 10/100-as port van......azaz max 10mb/s lesz a másolási sebességed a laptop és a htpc között.

Egy egyszerű 10/100/1000-es azaz gigabites SWITCH kell neked és akkor lehet 100mb/s-al is másolni !

Ehhez viszont nézd meg a laptopod portját is mert a gyártól előszeretettel lespórolják a gigás portot a laptopokról !

[ Szerkesztve ]

(#28249) Borisz76 válasza supreme7 (#28247) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Árgépes SWITCH árak

(#28250) supreme7 válasza Borisz76 (#28248) üzenetére

supreme7
(senior tag)
LOGOUT blog

Köszi, akkor egy ilyet be kell újítanom. :) Viszont akadt egy kis probléma. A htpc-n kábellel nincs net. Azonosítatlan hálózat. Laptopon megy a net. Mac szűrés kikapcsolva. Mit nézzek meg?

[ Szerkesztve ]

(#28251) spiritex válasza Intruder2k5 (#28243) üzenetére

spiritex
(PH! kedvence)

Köszi, sikerült a próba! Nem volt könnyű, mert a FF állandóan Proxy hibát írt ki, végül rájöttem, hogy ennél az ablaknál nem Local-t kell választani, hanem Dynamic-ot, és akkor már jó lett.

Amúgy ennek az SSH Tunnelozásnak van valami időkorlátja? Mert ha nem csinálok semmi, akkor egy idő után bontja a kapcsolatot a PuTTy és hibát dob. Lehet ezt valahol állítani?

(#28252) Borisz76 válasza supreme7 (#28250) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Tudni kellene , hogy a htpc-n mi van...mármint oprendszer.
Ez ügyben mástól kell tanácsot kérned mert sajna nem vagyok profi....
Csak ide járok okosodni :R

(#28253) Intruder2k5 válasza spiritex (#28251) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Lehet talán ezért is volt a linkelt cikkben megjelölve minden opció zöld nyíllal, amit be kell állítani, köztük a "Dynamic" is!

Timeout kikapcsolása:

(#28254) spiritex válasza Intruder2k5 (#28253) üzenetére

spiritex
(PH! kedvence)

Sajnos épp ennél a résznél nem a tiédet néztem, hanem emezt... De köszi!

(#28255) supreme7 válasza supreme7 (#28250) üzenetére

supreme7
(senior tag)
LOGOUT blog

Most vagy én vagyok hülye, vagy az ethernet eszköznek nincs mac address-e? Lehet ilyen? Ipconfig/all ezt dobja fizikai címnek: 00-00-00-00-00-00 :) Ilyenkor mi a teendő?

(#28256) supreme7 válasza supreme7 (#28255) üzenetére

supreme7
(senior tag)
LOGOUT blog

Generáltam neki egyet online. Problem solved :)

Így 5mb/s körül megy a másolás. Akkor egy switch megoldaná mégjobbra a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#28257) jerry311 válasza supreme7 (#28256) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Ha van gigabites (1000M) port mindkét gépen, akkor jobb lehet.
De ha mindkét gép kábelen van 100Mbps (ami bruttó 12.5 Mbyte/sec) hálózaton és csak 5 MByte/sec sebességgel másolsz, akkor előfordulhat, hogy egyéb hardver limitbe ütköztél. Pl. gyenge a HTPC procija (vagy a laptopé), lassú a vinyó, stb...
Utóbbi esetben hiába lesz gigabites a hálózat, akkor sem lesz gyorsabb a másolás.

(#28258) supreme7 válasza jerry311 (#28257) üzenetére

supreme7
(senior tag)
LOGOUT blog

A laptopban egy Qualcomm Atheros AR8152 van a htpc meg tulajdonképpen egy újféle atomos minipc (Z3735F ha ez számít) amiben egy Realtek USB FE Family Controller nnevű valami van. Lehet, hogy ez lenne a gyenge láncszem? (És a már említett asus rt-n10e router)

Bocsánat ahogy dugdostam az utp kábeleket, hogy kizárjam a kábelhibát, a laptopot lehúztam és csak a htpc volt kábelen a laptop nem, úgy volt 5mb/s. Laptop is kábelre került, így 11+mb/s.

[ Szerkesztve ]

(#28259) jerry311 válasza supreme7 (#28258) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Az Atherosra google első találati oldalán mindenhol csak Fast ehternetként hivatkoznak --> nem gigabites.
A Realtek-ről nem találtam konkrát infót, de az FE itt is Fast Ethernetre enged következtetni --> nem gigabites.
Ha nem tudnak gigabitet és még a 110-as hálót sem hajtják ki, akkor teljesen felesleges gigabitre beruházni.

(#28260) supreme7 válasza jerry311 (#28259) üzenetére

supreme7
(senior tag)
LOGOUT blog

Bocs, előző hsz szerkesztve. Így 11,5 körül mozog..

[ Szerkesztve ]

(#28261) Borisz76 válasza jerry311 (#28259) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Igen....ettől tartottam én is.

Mivel nem gigás a csatlakozó ezért tényleg felesleges lenne még azt a pár ezrest is kidobni.

Békélj meg vele, hogy ennyit tud.

Mod : Bocs Jerry , nem neked szántam :B

[ Szerkesztve ]

(#28262) supreme7

supreme7
(senior tag)
LOGOUT blog

Köszi srácok, most már letisztult a dolog, akkor ennyit bír, ez is jobb mint 1mb/s-el ciceregni :R

[ Szerkesztve ]

(#28263) Csontikka

Csontikka
(fanatikus tag)

Sziasztok,

adott egy Netgear Powerline 500 adapter. (XAVB5401) illetve kettő.

Kérdésem az lenne, ők csak párban tudnak működni, vagy akár 4-et is össze lehet hangolni?

Értem ezalatt... Router 1 portjára az egyiket, a másik 3 meg itt-ott amott a lakásban. Működne ez így?

Látna mindenki mindenkit, vagy csak párban látnák egymást?

Ezekkel a kütyükkel csak "pont pont" kapcsolat létesíthető, vagy úgy képzeljem el őket minta egy switch adott portjai lennének?

(leírásában semmi hasznos infó ezzel kapcsolatban)

köszönettel,
Csontikka

(#28264) pelenka35

pelenka35
(senior tag)

erre van valakikek "Tiptye" :B ?

[ Szerkesztve ]

(#28265) jerry311 válasza pelenka35 (#28264) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Ha az egyik routerre dugott géped jól megy, a másik nem, akkor a hiba valószínűleg nálad van.
Gép is akadozik ilyenkor, vagy csak a net?
Milyen hálókártya?
Milyen kábel?
Driver frissítés volt?
Másik hálókártyát próbáltál már?
Másik kábelt?

(#28266) pelenka35 válasza jerry311 (#28265) üzenetére

pelenka35
(senior tag)

Gép is akadozik ilyenkor, vagy csak a net? Gép is
Milyen hálókártya? Realtek RTL8139 ( alaplapi tönkrement már régebben )
Milyen kábel? sima kábel
Driver frissítés volt? NEM
Másik hálókártyát próbáltál már? Nem ( nincs )
Másik kábelt? ( igen )

(#28267) jerry311 válasza pelenka35 (#28266) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Kezdetnek kellene egy driver firssítés.
Hálókártya gyártója? Ha valami névtelen cucc Realtek csippel, akkor Realtek weboldalán érdemes keresgélni a csipnek megfelelő drivert.

(#28268) fasyrt

fasyrt
(őstag)
LOGOUT blog

Azt minek hívják és hogyan tudom megoldani, hogy egy laptopról a wifin beérkező netet etherneten ossza tovább, kvázi mint egy bridge?

(#28269) fasyrt válasza fasyrt (#28268) üzenetére

fasyrt
(őstag)
LOGOUT blog

Bridge módnak hívják... :DD Egyelőre még települ a második gép, sikítok, ha kell segítség. :)

(#28270) Gubek-Einste válasza fasyrt (#28268) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

ÍGY kell beállítani.

(#28271) csabyka666

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Üdv!

Találkozott már valaki a következő jelenséggel?

Huawei SmartAX MT800u-T ADSL modem, asztali gépemre kötve tökéletesen működik, netre fel tudok csatlakozni, a sebessége is jó, maximális sávszélességgel jön a net. A LAN kábelt átdugom a laptopomba (vagy egy router WAN portjába), és a modemen a LAN-t jelző LED néha ugyan felvillan, de nincs link... Visszadugom az asztali gépbe, ott működik, átdugom a notiba, nem jó... Ha a router LAN portjába dugom, akkor van kapcsolat, de ezzel nem megyek sokra.

Próbáltam másik kábellel, cseréltem adaptert a modemen, de semmi.

Mi produkálhatja ezt? Természetesen a router és a noti is működik másik modemmel. Szerintetek?

Köszi a tippeket előre is! :R

"El innen rablók, ez az én Hazám...!"

(#28272) mezis válasza csabyka666 (#28271) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Üdv.!

Routernek hosszú reset volt ?

mezis

(#28273) fasyrt válasza Gubek-Einste (#28270) üzenetére

fasyrt
(őstag)
LOGOUT blog

Egyszer#en meg lehetett oldani W7 alatt. A ket halozati eszköz kijelöl es utana jobb klikk -> halozati hid. Müködik. :)
Kivetelek is vannak a windows halozatkezeleseben. Biztos hibaztak. :))

(#28274) csabyka666 válasza mezis (#28272) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Volt reset is, de ettől függetlenül a notina látni kellene. :F

(#28275) mezis válasza csabyka666 (#28274) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Mi a routered típusa ?

Próbálj a PC adapterén fix sebességet beállítani (10 vagy 100 Mbps).

mezis

(#28276) CanibelZ

CanibelZ
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Itthon csináltam egy otthoni hálózatot. Ezt csak én meg öcsém használjuk, és mikor be van kapcsolva a két gép, látják is egymást, meg tudom nyitni a megosztott partíciókat és másolni is tudok. De szerintem a másolás sebessége túl alacsony. Olyan 3000kbyte/s körül van folyamatosan. Ez normális érték? Programnak Total Commander-t használunk, lehet ez a probléma? A "hálózat" fizikailag így néz ki:
Gép2---router2---router1---modem és az én laptopom wifin kapcsolódik az 1-es routerhez, a többi között kábel van.
Segítségetek előre is köszönöm!

(#28277) Borisz76 válasza CanibelZ (#28276) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Szia.
Nem írtad, hogy milyen a wifi-d de szerintem "N"-es.
Emiatt tud amennyit. ( Egy PH-s teszt, cikk ! )

Javaslom, hogy UTP kábellel kösd össze a laptopot és a routert.
Ez esetben is kb 11-12 Mb/s lesz a max sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#28278) csabyka666 válasza mezis (#28275) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Belkin F5D7234-4-H V5, legfrissebb firmware van rajta. Oké, átállítom, de akkor hogyhogy az asztalin működik a 10/100-assal?

(#28279) mezis válasza csabyka666 (#28278) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Lehet, hogy a szilícium processzorok nem tudtak megegyezni a sebességben. Ilyenkor egy jó bioprocesszor még segíthet. :DDD

mezis

(#28280) csabyka666 válasza mezis (#28279) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Pont van kinn egy a garázsban, behozom! :D

(#28281) RootRulez

RootRulez
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Wake on LAN-t állítanék be, eme leírás alapján. Egy TL-WR940N routerem van, A PortForwarding-nál mit kell beállítani a Common Service Port-hoz, mert a lírásban szereplő routerben nincs ilyen menüpont és lehet ennél meg szempont lenne.

Köszi: RR

[ Szerkesztve ]

═══════════════════════════════════════════════════════     Magyarított Android alkalmazások: http://www.hunapk.hu/     ═══════════════════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.