Hirdetés

2016. május 2., hétfő

(#33651) Gubek-Einste válasza sityuka80 (#33647) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Bizonyos alkatrészekhez (pl wifi adapter) lehet találni chipset driver-t de a legtöbbhöz csak Dell-es van így vagy visszaállsz W7-re a vagy együtt élsz vele.

#33650 bexinho23
Csak a Virtual Server-ben kellenek a beállítások, a Port Triggering-ben nem, azokat töröld is ki.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#33652) Magnat válasza jerry311 (#33649) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

Mi köze a gigabitességnek a színsorrendhez? Tudtommal két 100-as eszköz közé is teheted bárhogy ... mintha csak a baromi régi eszközök nem tudnának elbánni mind a két típussal vagy rosszul tudom?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#33653) janos666 válasza Gubek-Einste (#33651) üzenetére

janos666
(PH! nagyúr)

Érdemes lehet megpróbálni feltelepíteni a driver csomagot kompatibilis módban és szükség szerint még kézzel a driver-t az eszközkezelőből.
A Win8 és 10 is kiírta, hogy a Dell féle custom ALPS touchpad Win7-es driver-e problémát fog okozni, de mégis jól működik (így lehet vele scroll-ozni is).
Ugyan ebben a régi Dell gépben retail Intel WiFi kártya van és tesz fel hozzá driver-t a Windows Update, ami az Intel szerint maximum Win7-ig volt jó, így gondolom talán más WiFi driver-ek sem váltak használhatatlanná a Win7 óta 10-ig bezáróan.

Egy sokkal újabb Dell laposban (AC-s Intel WiFi) viszont sokszor szakadozott nálam a kapcsolat, miután egyszer frissített Intel WiFi driver-t a WU, így visszafelé is érdemes lehetett próbálkozni, ha nem "legacy" driver jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#33654) jerry311 válasza Magnat (#33652) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

10/100M portokon nem kötelező az auto MDI/MDI-X, 1G-n már igen.

https://www.facebook.com/RailwayRelay/

(#33655) Magnat válasza jerry311 (#33654) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

Jah értem, szóval előtte csak önszorgalomból tudták..

(#33656) O.Lajos válasza jerry311 (#33649) üzenetére

O.Lajos
(tag)

Köszi a gyors választ, közben vissza is lapoztam, csak korábban átugrottam a roamingos dolgokat, mert az engem nem érint, viszont láttam az architektúra azon az elven működik, amit én tervezek. :K

(#33657) guftabi96

guftabi96
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

A telefonom (Xiaomi Redmi Note 2 ) gyári fájlkezelőjében van rá lehetőség, hogy hálózaton keresztül másoljak fájlokat a telefonra vagy arról másoljak a gépre. (fájlkezelő->ftp-> szerver indítása és ad egy címet, amit ha begépelek windows intézőben, akkor látom a telefon tárhelyét).
Eddig ezt a módszert használtam, működött is. Aztán pár napja ez fogad (semmilyen hálózati módosítás nem történt, nem állítottam semmit, sehol).

Ha bezárom az ablakot, akkor böngészőben megnyílik a telefon tartalma, de úgy csak a telefonról tudok gépre másolni, gépről telefonra nem. (és nekem az utóbbi lenne a fontosabb).
Mit és hol kellene állítanom, hogy windows intézőn belül tudjak újra fájlokat továbbítani a telefonomra?
Egyáltalán mitől lehet az, hogy egyik napról a másikra ez fogad?

#KeepFightingMichael | BF4: guftabi96 | Az élet egy sz*r játék, de a grafika nagyon ott van! | #JB17

(#33658) jerry311 válasza guftabi96 (#33657) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Jellemzően a víruskereső szokott beékelődni a kapcsolatokba mint proxy, úgyhogy annak a beállításai közt néznék szét először.

(#33659) Minstrel

Minstrel
(senior tag)

Sziasztok!

Milyen zavar lehet az erőben ha letöltés közben nem jönnek be oldalak? Töltök le data.hu-ról vagy akár csak speedtest.net-ről a netem max. sebességével és közben nem töltődik be facebook, időkép stb., de pl. PH! igen, és vannak más oldalak is. Az összes gépen ez van ami a routerre csatlakozik, szóval nem valami gépen belüli gond lehet.

Lenovo A820 | Thinkpad X61 | http://topgearhungary.blogspot.com/

(#33660) Magnat válasza Minstrel (#33659) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

Szia,

Én is tapasztaltam tegnap és előtte egy upc-s (volt Monornet) kapcsolaton, de Digin is volt ilyen másnak. Mondjuk nálam pont a PH meg az Index szarakodott, néha percekig nem töltődtek be oldalak, míg a Speedtest hozta a maxot.

(#33661) Gubek-Einste válasza Minstrel (#33659) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Milyen router és net kapcsolat van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#33662) Minstrel válasza Gubek-Einste (#33661) üzenetére

Minstrel
(senior tag)

Telekom 10 / 0.5 Mbps még a régi fajta d-link modemmel és Linksys WRTG54L routerrel. Sebességek nálam is rendben vannak és eddig simán böngésztem letöltés közben, bejött bármelyik oldal.

[ Szerkesztve ]

(#33663) bexinho23 válasza Minstrel (#33659) üzenetére

bexinho23
(senior tag)

Nálam full ugyanez játszódott le a telekomos 10/0,5ös adsl előfizetésekor. Mondjuk már undorodtam tőlük, mert naponta többször kellett közel (!!!!) 1,5 évig ügyfélszolgálatot hívnom, hogy indítsák újra a rendszert. Ez naponta 1 órát biztosan elvett, 10 évet meg az életemből. Volt már modem csere a cég részéről, kártérítésként egyszer elengedték a havidíjat (ami közel 7 ezer volt), váltani meg nem tudtunk más szolgáltatóra.

Szerencsére, 7 kínkeserves év után kiépítette a telekom a faluban az optikát, és azóta fillérért jön 50/25-tel a net. Egy percnyi kimaradás nem volt még.

Amúgy nekem néha segített, ha a teljes sebesség 60-70%-án töltöttem lefele. De ha 5-6 eszköz csatlakozott egyszerre a netre, akkor az sem javított a helyzeten.

(#33664) Minstrel válasza bexinho23 (#33663) üzenetére

Minstrel
(senior tag)

Szerencsére már nálunk is épül az optikai, szerintem év vége felé sikerül is összekötniük. Egész télen dolgoztak, mintha nem lenne holnap, mostanra meg sehol senki, csak nézegelődnek a csövek a földből.

(#33665) bexinho23 válasza Minstrel (#33664) üzenetére

bexinho23
(senior tag)

Ugyan ez volt nálunk. Augusztusban már előszerződést írtunk alá, aztán novemberben rákérdeztünk a központi ügyfélszolgálatnál (amikor ismételten panaszoltuk az aktuális internet előfizetése szakadozását), hol áll a dolog. S kiderült, hogy semmilyen szerződés nincs ott. 2 hét keresgélés után kiderült, hogy a szerelő srác nem adta le a szerződésünk. Így viszont nagyon a sor végére kerültünk. Majd februárban csak rákérdeztünk mégegyszer, mi a helyzet. Ugyanis december végére ígértek. Majd kiderült, hogy igen. Már január eleje óta szinte mindenkihez bekötötték, csak hozzánk meg az utcába nem. Ekkor 1 hét várakozásra, de kijött a szerelő. Diszpécser mondta, bekötésre kerül a cucc. Na igen, srác kijön, aztán csak szemrevételezte. Újabb 1 hét, akkor viszont bekötötték. Azt azért megjegyzem, hogy az egész faluban volt ADSL korábban, a miénkben nem. 50 méteres utcáról van szó. Írtunk hivatalos levelet (összes család aláírta az utcában a kérvényt - 15 család) a központba, amire 4 hónap után annyi volt a válasz, hogy 800 ezer forint nekik nagy beruházás. De ha kifizeti a lakóközösség, ők szívesen behúzzák.
Na ekkor bedurcáztunk, és vettünk 100 méter kültéri telefonkábelt, egy utcával feljebb (főút) bekötöttük ismerősék telkén keresztül az ottani elosztóba, mert ott meg volt már internet.
Tiszta kabaré volt... és mindez 2007-2008ban volt.

Ezzel zárom is az offolásomat. :)) :))

(#33666) guftabi96 válasza jerry311 (#33658) üzenetére

guftabi96
(őstag)
LOGOUT blog

És tényleg az volt. :W
Köszi a tippet, valamiért az nem jutott eszembe

#KeepFightingMichael | BF4: guftabi96 | Az élet egy sz*r játék, de a grafika nagyon ott van! | #JB17

(#33667) Hawaii2249 válasza VeryByte (#33625) üzenetére

Hawaii2249
(kvázi-tag)

Alap beállításokkal van az összes gép.

(#33668) albinolynx

albinolynx
(őstag)

Üzembe helyeztem egy végtelenül egyszerű otthoni fájlszervert. Ez egy abit is7 alaplapból áll (celeron 2.6GHz, 1GB DDR ram), integrált lan csatlakozóval (100MBps). Tárhelynek egy wd black 1TB hdd került. Operációs rendszernek windows 7, 80GB-os hdd-n, külön ata133 csatolón. A hálózat nincsen interneten. Egy 720p .mkv film tökéletesen nézhető a hálón keresztül, míg egy 1080p-s nem.
A sata1 csatolás, vagy a 100MBps hálózat a szűk keresztmetszet?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#33669) And válasza albinolynx (#33668) üzenetére

And
(PH! kedvence)

(Egy ezer éves NAS-t használok fájlmegosztásra, és a DVB-C set-top-box is arra rögzít. Sata1-es HDD van benne és ugyan névlegesen támogatja a gigabites hálózatot, valójában nem használja ki, és amúgy is egy csupán 100 megabites switch-re csatlakozik. Soha nem volt gond a full HD felvételével és - nem csak DVB-ről származó, hanem letöltött anyag - lejátszásával, igaz nálam < 10 Mbps-t igényel. Mértél már hasznos átviteli sebességet a fájlszerver felé? (Meg amúgy muszáj volt Win7-tel megizzasztani azt a kicsit alulméretezett PC-t? Igaz, elfut rajta, de mégis..) )

(#33670) albinolynx válasza And (#33669) üzenetére

albinolynx
(őstag)

Nem találtam olyan egyéb kisebb erőforrás igényű megoldást, ami egyből kezel egy 1TB ntfs alapon nyugvó adatmennyiséget. Nem volt biztos, hogy megmarad a fájlszerver. Ha van jobb ötleted, szívesen elolvasom! Sok időt nem kívántam rászánni a rendszer beállítására.
Hogyan tudom lemérni az átviteli sebességet?

(#33671) Gubek-Einste válasza albinolynx (#33670) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

A legegyszerűbb egy oda/vissza másolás lenne.
Valamilyen Linux alapú OS lenne a legjobb, vannak kifejezetten NAS-nak szánt komplett rendszerek is.

(#33672) albinolynx válasza Gubek-Einste (#33671) üzenetére

albinolynx
(őstag)

Kicsit tartok a linux-tól. Beállításra szánt idő, ntfs kezelés... OpenMediaVault-ot néztem alapvetően. Esetleg egy sima közönséges disztro is jó lehet?
Mindjárt másolok egy nagyobb fájlt.

(#33673) albinolynx

albinolynx
(őstag)

Szerverről kliensre a képen szereplő fájl ~13perc. Kliensről szerverre a képen látható.

[link]

(#33674) jerry311 válasza albinolynx (#33672) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Pedig pl egy PreeNAS-sal jobbna járnál, mint a Win 7-tel. A telepítés után közelebb van egy router webes kezelőfelületéhez, mint linuxhoz.

Ez a 600 kB/sec meg kicsit olyan mintha valamelyik hálókártya csak half-duplex lenne, míg mindenki más full-duplex. Érdemes lenne megnézni.

(#33675) albinolynx válasza jerry311 (#33674) üzenetére

albinolynx
(őstag)

Kicsit vadnak érzem a freenas gépigényét. Van egy acces point a rendszerben, ami jeltovábbítóként és wifi pontként szolgál. Lehet ez a szűk keresztmetszet. Hogyan tudnám egyszerűen kideríteni?

(#33676) SNor

SNor
(tag)

Sziasztok, remélem jó topicot választottam.

Egy kis segítség merre induljak el. Adott egy irodai net fix ip-vel kapcsolódva a világhálóra. Ezen keresztül tudok olyan oldalakat elérni, amik csak akkor engednek hozzáférni, ha az adott ip-n keresztül lógok a neten.

A kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e azt valahogy oldani, hogy itthonról azon a netkapcsolaton keresztül jussak ki a netre?

Van egy felesleges gépem amit be tudok állítani 0-24-be az irodába erre a célra. Igaz nem egy izmos darab (via eden c3-as), de egy win7, ég elfutna rajta. Linux-szal nem vagyok képbe.

Valami ötlet merre induljak el?

Ja igen irodai net UPC, és az itthoni is. Ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#33677) Gubek-Einste válasza albinolynx (#33675) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

A mérést kábelen kellett volna csinálni.
Milyen típusű az AP?

Sima disztro is jó lehet, csak említette,, hogy vannak már kompletten összerakott rendszerek home szervereknek.

#33676 SNor
VPN kell neked erre a helyzetre.

(#33678) SNor válasza Gubek-Einste (#33677) üzenetére

SNor
(tag)

Köszi,
a gyári win7 beépítettje jó lehet erre?
N

(#33679) jerry311 válasza albinolynx (#33675) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Hát ööö, most hogy nézem.... Legutoljára évekkel ezelőtt foglalkoztam vele, akkor még kb. felment mindenre.

(#33680) albinolynx válasza Gubek-Einste (#33677) üzenetére

albinolynx
(őstag)

Mit jelent a "kábelen"? Az AP amiatt van, hogy tablettel, telefonnal is elérjem a hálózatot. A szerver és a kliens között lan kapcsolat van - közbeiktatva az AP, mint jeltovábbító.
Nézem közben a realtek 8139 speciális tulajdonságait. Automatikus módban van. Az AP-t ki tudom ideiglenesen iktatni - a két lan kábel végét egy anya-anya toldóval összekötöm. Közben meg leírom a típusát is. Nem egyszerű, el van dugva... (:

(#33681) sityuka80 válasza Gubek-Einste (#33651) üzenetére

sityuka80
(tag)

Megoldódott úgy néz ki a probléma.
Win7 driver újratelepítése kompatibilis módban.

(#33682) albinolynx válasza Gubek-Einste (#33677) üzenetére

albinolynx
(őstag)

Kiiktattam lan toldóval az AP-t. Nem hozott eredményt. Utána telepítettem a realtek 8139 windows 7 drivert, ami valamiben jobb, mint az integrált windows-os. HD film lejátszás folyamatos. Tekerésnél van egy "gondolatnyi" idő, míg újra elindul a képanyag. Alapvetően most tudatosult bennem, hogy tényleg elég karcsú windows 7-hez a szerver teljesítménye. Majd nézek hozzá valami kis gépigényű linuxot.

Az AP típusa egyébként: air live wl-5460 (firmware-t nem néztem meg).

(#33683) Gubek-Einste válasza albinolynx (#33682) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Mindig gyártói/chipset driver-t érdemes használni és nem a Win sajátját mert az csak általános, addig a gyártói/chipset speciálisan az adott eszközhöz való.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.