Hirdetés

2014. október 23., csütörtök

(#26851) tibcsi0407

tibcsi0407
(tag)

Update 2.:

Volt korábban egy Gigabyte Lan Optimizer nevű programom, amit eltávolítottam, mert akkor még lassabb volt a net feltöltés. Na most feltelepítettem és egyből uninstalláltam.
Valamint a TCPoptimizer nevű kis programmal defaultra állítottam minden registry értéket és voila, megjavult!
Valószínű valamit elpiszkált a registryben, aztán törléskor nem jó értékre álltak vissza a dolgok.

Már a "semmi sem a régi" sem a régi.

(#26852) Peddy789

Peddy789
(senior tag)

Helo, az alábbi gondom van.

Van egy szolgáltatói routerem, (upc) amiről megy a wifi. Az okostévém rávan téve kébelen a routerre, a pc wifin megy. Ha dlna-n keresztül tehát a tvről hálozaton keresztül játszok le filmet (serviio) az elején semmi gond, aztán kb 15perc mulva néha beakad egyszer egyszer 3-4secre.

Lehetséges hogy nembirja az adatfolyamot a router a helyi hálozaton? Észrevettem hogy eléggé fel is melegszik a router, lehet tulmelegszik és onan már azért kezd el akadozni? Ha letöltök közben valamit torrenten akkor totál halott az egész, percenként beakad.

Segítene ennek hogy ethernet kábelen lenne a számítógépem is? Vagy attól nemlesz gyorsabb a router adat továbbitó képessége? Ez pontosan hogyvan megfogalmazva hogy a router mekkora forgalmat tud elviselni mi ennek amérőszáma?
Tehát hogy kintről tudjon mondjok a jövőben 120megás netet vinni a pc-re és közben a gép tudjon adni a tvnek egy jóadag "sávszélességet" .

Milyen routert kéne esetleg vásárolnom ehez, ha a kábeles megoldás nem segít?

(#26853) tibcsi0407 válasza Peddy789 (#26852) üzenetére

tibcsi0407
(tag)

Ha túl sok az adatfolyamban , akkor a router ramja elfogy és belassul az egész. Nem tudom milyen routert adhat a UPC, de ezek szerint nem túl acélos. Gigabites?Milyen wifi van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#26854) Peddy789 válasza tibcsi0407 (#26853) üzenetére

Peddy789
(senior tag)

Elvileg EPC 3925

(#26855) tibcsi0407 válasza Peddy789 (#26854) üzenetére

tibcsi0407
(tag)

Szerintem ennek simán kellene működnie, a specifikációkat elnézve elég erős darab. :)
USB porton keresztül van rajta a megosztott média?
Egyébként én most rendeltem egy Asus RT-N65U routert. Szerintem azzal jól kellene működnie a dolognak nálad is.

[ Szerkesztve ]

(#26856) Peddy789 válasza tibcsi0407 (#26855) üzenetére

Peddy789
(senior tag)

nincsen usb rádugva, nemtudom akkor lehet a wifivel van itt a probléma, előző használó mondta is, hogyha kábelen használta a laptopját kicsit gyorsabban jött a torrent, mintha wifiről ment (60megás net)

akkor ha kábelre dugoma gépet megszűnik ez a probléma elvileg?

(#26857) tibcsi0407 válasza Peddy789 (#26856) üzenetére

tibcsi0407
(tag)

Tehát akkor Wifin osztod meg vele a gépről az adatot, nem usb-ről. Nem kizárt, hogy a wifi a szűk keresztmetszet. Ha jól látom, akkor elvileg n-es wifit kezelni kellene. Lehet csak G-re van állítva? Meg tudod nézni?
Valamint még az is kérdéses, hogy HD tartalmat szoktál nézni ilyenkor, vagy SD-t? Ugye a HD az nagyobb adatfolyamot igényel.

[ Szerkesztve ]

(#26858) Peddy789 válasza tibcsi0407 (#26857) üzenetére

Peddy789
(senior tag)

full Hd megy mindig, de minimum 720p,

lehet csak G-re van állítva ezt megfogom nézni, ez amugy hol tudom beállítani? a Router beálításokat a sima 192***-on érem el?

De akkor elvileg a routernek bírnia kéne? Nincs oylan hogy ő túl lass ehez, ha kábelen megy mindenki akkor ha 120megával töltök / meg 10el felfele, közben megy a fullhd stream pc és tv között akkorse kéne laggolni, akadozni?

(#26859) tibcsi0407 válasza Peddy789 (#26858) üzenetére

tibcsi0407
(tag)

Akkor valószínűleg nem. De ha a notebookod wifije a letöltés miatt súrolja a határait, akkor ugye nem marad elég sávszél a filmnek.
A routered ip címét a legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy parancssorba beírod:
ipconfig /all
Ott pedig az alapértelmezett átjáró lesz a router címe. Azt, hogy oda mi lehet a jelszó, azt már nem tudom. Lehet a UPC lekódolta.

(#26860) westcoastog

westcoastog
(PH! addikt)

Az normális hogy van egy 10 megás netem, és mondjuk töltök fel egy fájlmegosztó oldalra valami 60kb/s sebességgel, mert ennyi a max, akkor teljesen lassú mellette a net? Lassan töltenek be a weblapok is stb, pedig még csak lenne ott mellette 10mbit, ez alapból ilyen, vagy esetleg valami beállítással kiküszöbölhető a routerben?

Nokia Lumia 520

(#26861) ariel96 válasza westcoastog (#26860) üzenetére

ariel96
(újonc)

Szia!

A seed bagyon lassítja a NET-et, van amikor nem is tudok böngészni miatta 120/10Mb/s.

ariel96

(#26862) westcoastog válasza ariel96 (#26861) üzenetére

westcoastog
(PH! addikt)

Akkor ez így normális. :)

Nokia Lumia 520

(#26863) krealon válasza LeventeTe (#26829) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Amikor bedugom az UPT-t a két gépe, és engedélyezem a vezetékes hálózatot ,akkor azonnal az lesz az esődleges hálózat"

Ha a ket gepet osszekotod egy kabellel (kozvetlenul, egyeb eszkoz hasznalata nelkul) es egyiken sincs internetmegosztas es mindketto automatikus cimkerese van allitva, akkor DHCP szerver hianyaban a ket csatolora egy-egy APIPA (169.254.x.y) IP cim kerul automatikusan, atjaro nelkul.

Ez esetben a ket gep a kabelen keresztul nem latja az internetet, az a forgalom a WiFi irnyaba fog menni, de a helyi halozati funkciok a kabelen fognak bonyolodni.

Ha egy routerrel kotod ossze a gepeket kabelen, akkor kapnak a routertol alapertelmezett atjarot, igy az internetet arra fele probaljak elerni a gepek es az altalad vazolt helyzet all elo.

(#26864) Peddy789 válasza westcoastog (#26860) üzenetére

Peddy789
(senior tag)

Probáld levenni a kapcsoaltok maximális számát, pl 50re vagy 20ra, nekem anno akkor lassította nagyon a netemet, amikor pl 200-300 kapcsolat volt, igaz hogy lassan töltöttem fel de ugyancsak meghalt a net nagy ping / lagg

(#26865) westcoastog válasza Peddy789 (#26864) üzenetére

westcoastog
(PH! addikt)

Torrentre gondolsz?
Skydrive-ra töltöttem fel éppen videót, tehát csak sima feltöltéskor, torrentezni meg alig szoktam. :D

Nokia Lumia 520

(#26866) Peddy789 válasza westcoastog (#26865) üzenetére

Peddy789
(senior tag)

áh, értem. akkor nemszoltam :)

(#26867) RootRulez

RootRulez
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van arra mód, hogy egy szolgáltatónál (invitel) a kábelmodemem MAC-je alapján megtudjam a annak publikus IP-jét? Nincs FixIP-m és alkalomadtán jól jönne, ha tudnám. :K

Gondolom a szolgáltatónál a rendszerdiagnosztikai eszközökkel meg tudnák mondani, de valami más jobban érdekelne. :K

Köszi: RR

═══════════════════════════════════════════════════════     Magyarított Android alkalmazások: http://www.hunapk.hu/     ═══════════════════════════════════════════════════════

(#26868) And válasza RootRulez (#26867) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Mármint azon túl, hogy megnézed a modemed / routered státuszában, vagy felmész az ipaddress.com oldalra?

(#26869) krealon válasza RootRulez (#26867) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

Egy modemnek nincs IP cime. Egy router-nek van.

Tahat vagy kabelmodemet kaptal az Inviteltol es a mogotte levo router-nek (PC-nak, vagy ami oda van csatlakoztatva) van IP cime, vagy home-gateway-t (HGW) kaptal, ami egy modem-router kombo, es annak van IP cime.

A jobb router-eken szokott lenni Dinamikus DNS kliens (DynDNS), ami egy allando nevhez hozzarendeli a folyton valtozo WAN IP cimet, ezaltal egy allando nev alapjan lehet a router-re kintrol hivatkozni.

Ha ez a lehetoseg adott, akkor semmi szukseg a MAC address alapjan vegzett buveszkedesre.

[ Szerkesztve ]

(#26870) And válasza krealon (#26869) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Ha már itt tartunk: lehet kezdeni valamit például a T-home által adott HGW-vel (Cisco EPC3825), ha utóbbi csak és kizárólag a DynDNS-t támogatja (azon túl, hogy fizetnék a DynDNS-ért)? A firmware dátuma 2013 decemberi, azóta sem frissült, illetve hiába próbálkozom, hogy routerből sima NAT nélküli modemmé konfiguráljam a rejtett menüjén keresztül, sajnos nem sikerül.
Mod. RootRulez: sorry, naivan nem gondoltam rá (te meg nem írtad), hogy mindezt valószínűleg távolról szeretnéd elérni. :B

[ Szerkesztve ]

(#26871) vadasz70

vadasz70
(tag)

Sziasztok! Hogyan tudnám megosztani a laptopról megosztani az internetet a telefonomra? Köszönöm

(#26872) krealon válasza vadasz70 (#26871) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Hogyan tudnám megosztani a laptopról az internetet a telefonomra?"

Roviden

Bovebben kifejtve

Ha nem 3G internetet osztasz, akkor a connectify lite is ingyenes.

(#26873) RootRulez válasza krealon (#26869) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Valóban rosszul fogalmaztam, természetesen a router által felvett pubIP-re lenne szükségem, amit a modem osztott neki. Épp most állítottam be a DDNS-t, de nekem konkrétan az IP ekll, mert az android app, amivel fel tudom kelteni a gépet, azt fogadja el. Szóval az + 1 kör, elvileg az a módja, hogy telóval belépek a no-ip fiókba és ott láthatom az IP-t, ami kell...

═══════════════════════════════════════════════════════     Magyarított Android alkalmazások: http://www.hunapk.hu/     ═══════════════════════════════════════════════════════

(#26874) And válasza RootRulez (#26873) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Miért az az app nem fogadja el a hostnevet IP helyett? Amúgy elég volna csak megpingelni (akár egy másik programból) a dinamikus host-ot, és visszaadná az IP-t.
"a router által felvett pubIP-re lenne szükségem, amit a modem osztott neki."
Az IP-t természetesen nem a modem osztja, hanem mögötte a szolgáltató szervere.

(#26875) RootRulez válasza And (#26874) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nem fogadja, el, azt írja érvénytelen IP. :(

De az a legkevesebb, hogy belépek a telóról no-ip.re és kilesem onnan a legutóbbi IP-t. :K

[ Szerkesztve ]

(#26876) RootRulez válasza RootRulez (#26875) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)
LOGOUT blog

vagy ahogy írtad megpingelem a domaint, bár ahhoz meg megint kell egy app a telefonra. :W

(#26877) gabor128

gabor128
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Van egy Win7-es pc-m és eg yXP-s Pc-m. Egy routerre vannak rákötve. Mindekettőről elérem a netet. Az xp-s gépről akarnám a tartalmát átmozgatni a másikra, de hiába osztok meg mappát nem tudom felmappolni, mert nem látja. A távoli asztal kapcsolat megy, de nem tudok fájlt átmásolni és ez már az agyamra megy.
Az Ip címük csak az utolsó számjegyben tér el. Ugyanabban a munkacsoportban vannak.

Mi lehet a probléma?

(#26878) gabor128 válasza gabor128 (#26877) üzenetére

gabor128
(fanatikus tag)

Megvan. Tűzfal meg zonealarm-ot kikapcsolni.

(#26879) mobilizmo válasza And (#26870) üzenetére

mobilizmo
(fanatikus tag)

Raksz mögé egy normális routert, amire van normális 3rd party fw.

(#26880) And válasza mobilizmo (#26879) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Egy ezer éves WRT54GL van mögötte 3rd-party firmware-rel, de hiába, ha egyszer ez a router már privát IP-t kap a Cisco HGW-től. Amíg nem volt előtte a Cisco, addig simán kezelte a dyndns-t, és persze választhattam vagy tízféle ddns szolgáltató (plusz egyedi beállítás) közül. Ez most nem megy.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.