Hirdetés

2016. február 6., szombat

(#32851) mong08 válasza Zlcsi (#32850) üzenetére

mong08
(tag)

A különbség csak annyi a kettő között,hogy az egyiket rá tudod tenni a routeredre, a másikat nem.
Illetve az egyik N-tipe csatis a másik SMA csatis. Ha hosszabbító kábel is kell mert nem elég a rajta lévő kb 1 méter akkor szinte mindegy melyiket veszed, mert a hosszabbító lehet fordítós és akkor használható bármelyik.
Egyébként neked az SMA-s kell tehát a [TL-ANT2409A].

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#32852) Gubek-Einste válasza Zlcsi (#32850) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

A kinézett AP 2x2:2 MIMO képességű ami neked nem jó mivel mind a két antennáját cserélned kellene, csak egyet nem lehet, ha beltéri AP + kültéri antennával akarod megoldani akkor WA701ND-t vegyél inkább vagy egy antennával egybeépített kültéri AP-t (korában már lett linkelve az ajánlott típus).
Mondjuk neked az a grid erős túlzás lenne.

#32849 V.Stryker
Mennyi idős az eszköz?
Reset/firmware frissítés volt már?
Tud pingelni/elérni az eszközt a gond jelentkezésekor?
Köthető időponthoz/eszközhöz/tevékenységhez a gond jelentkezése?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#32853) kristoph08 válasza Gyurka6 (#32837) üzenetére

kristoph08
(lelkes újonc)

Kifejtenéd kérlek, hogy mire gondolsz?

(#32854) Zlcsi válasza Gubek-Einste (#32852) üzenetére

Zlcsi
(senior tag)

miért kell mind a két antennát cserélni?

(#32855) Gubek-Einste válasza kristoph08 (#32853) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Tölts le egy bármilyen Linux disztribúció telepítőjét, írd ki lemezre/pendrive-ra és Live módban próbáld ki, hogy mi a helyzet, ezzel lehet a legkönnyebben kiszűrni a hardver hibát.

#32854 Zlcsi
Mivel az eszköz 2x2:2 MIMO képességű így a működéséhez 2 db antenna kell amiknek azonosnak kell lenniük és egy helyen és irányba kell állniuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#32856) Zlcsi válasza Gubek-Einste (#32855) üzenetére

Zlcsi
(senior tag)

köszönöm a válaszokat

nem akarlak zaklatni, de mi van ha mégis egy irányított és egy "sima" antenna lesz rajta,
lassabban fog működni? vagy egyáltalán nem fog működni?

(#32857) jerry311 válasza psg5 (#32841) üzenetére

jerry311
(PH! kedvence)

Valami ilyesmi. (nem volt türelmem jobb képet keresni), szóval a piros X-szel jelölt csatlakozást kell elkerülni.

Az ilyen otthoni kis switchek (routerek) nem tudnak STP-t. Ha hurok van egy ilyen hálózatban, akkor az összes broadcast elkezd a végtelenségig keringeni a hálózatodon. Teljes sebességgel. Nem nagyon marad hely más forgalomnak :))

https://www.facebook.com/RailwayRelay/

(#32858) Gyurka6 válasza Zlcsi (#32850) üzenetére

Gyurka6
(fanatikus tag)

Hali!
A tp-link eszközökön általában rpsma csatlakozó van, így az N-es valószínű nem jó, ez a b jelű. az a jó lehetne, ha a szöveg nem sma csatlakozót írna, a bolt felirat meg pont takarja.Lecsavarod a készülék antennáját és viszed magaddal. (Amennyiben belül menetes (anya) akkor rpsma, az 1043, 340(?), 3500-asokon ilyen van. Egy direkt kültérivel valószínű jobban jártál volna,az összeg kb ugyan ott lenne...)

Gyurka

(#32859) Zlcsi válasza Gyurka6 (#32858) üzenetére

Zlcsi
(senior tag)

Hát már így jártam, pedig a mellettünk lévő számtech boltos ajánlotta és szerezte be. Már ezerszer megfogadtam, hogy mindennek után járok de legalábbis után kérdezek itt, de gondoltam ez nem olyan bonyolult.
Hát sikerült ismét bele futnom egy ilyenbe, de mostmár mindegy mert megvan ez a két készülék, csak egy antenna kéne hozzá, hogy át is érje a távolságot, akkor ezek szerint 4(!) antennát kéne vennem, hogy jól működjön, vagy korlátozottan menne azért 1-1 irányítottal?

(#32860) Gyurka6 válasza Zlcsi (#32859) üzenetére

Gyurka6
(fanatikus tag)

Szerintem megy egy-egyel is, a sebességet meglátod és döntesz...

Gyurka

(#32861) And válasza Zlcsi (#32859) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Működik 1-1 antennával is, de a MIMO-t úgy el is felejtheted. Magyarán a MIMO-t nem igénylő 802.11b/g korlátok nélkül menni fog, de a routered 802.11n módban támogatott leggyorsabb, 300 Mbps liksebessége nem fog összejönni, mivel ahhoz két antenna / két spatial stream kell. Egyetlen stream-mel csak 150 Mbps jelzési sebesség mehet át, ami az alkalmazási rétegben ennek a harmada..fele hasznos sebességet jelent.

(#32862) Zlcsi válasza And (#32861) üzenetére

Zlcsi
(senior tag)

értem tehát, akkor kipróbálom 1-1 antánnával, és ha nem elég a sebesség veszek még 2-t

de vissza térve az eredeti kérdésre egy TP-LINK TL-ANT2409A 9DBI ANTENNA KÜLSŐ SMA megfelel 30 méter áthidalására, tiszta rálátással?

(#32863) mong08 válasza Zlcsi (#32862) üzenetére

mong08
(tag)

Nekem vitt át 50 métert is, g-s routerrel 10-15 Mbit adatátvitellel.

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#32864) psg5 válasza jerry311 (#32857) üzenetére

psg5
(PH! addikt)

Köszi! :) Nem ilyen nincs szerencsére.

F.K.T.

(#32865) And válasza Zlcsi (#32862) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Ez nem csak az antennákon múlik, de ilyen 10 dBi körüli nyereségű antennákkal akár kilométeres táv is áthidalható. Minimális távú (1..2x száz méteres) kültéri linkhez gyakorlatilag bármilyen irányított antenna megfelel, ha az optikai rálátás adott a felek között.

(#32866) Zlcsi válasza And (#32865) üzenetére

Zlcsi
(senior tag)

köszönöm szépen segítséget!

(#32867) bambano válasza Zlcsi (#32842) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

szerintem abból kavarodás lesz, ha egy többcsatornás router egyik antennáját cseréled le, a többit nem.
Antennát innen szoktam venni.

eht. 129. par. 9. bek: Fogyasztó esetében semmis az egyedi előfizetői szerződés azon rendelkezése, amely szerint az előfizető az általános szerződési feltételeket átolvasta, és az abban foglaltakat tudomásul vette.

(#32868) kristoph08 válasza Gubek-Einste (#32855) üzenetére

kristoph08
(lelkes újonc)

Köszönöm a segítséget, kipróbáltam egy Ubuntu Live-ot és azon tökéletes volt a sebesség több mérés után is, szóval valószínűleg a windows-al van a probléma... Még annyi kérdésem lenne, hogy megoldódhat, ha a Win7-et Windows 10-re frissítem vagy azzal ne is próbálkozzak és telepítsem újra az egészet?

(#32869) Zlcsi válasza bambano (#32867) üzenetére

Zlcsi
(senior tag)

és melyiket ajánlanád, lehet akkor veszek kettőt az egyik oldalra a másikon meg marad a két sima, és úgy már el fogja érni

(#32870) bambano válasza Zlcsi (#32869) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

[link] két ilyet.

eht. 129. par. 9. bek: Fogyasztó esetében semmis az egyedi előfizetői szerződés azon rendelkezése, amely szerint az előfizető az általános szerződési feltételeket átolvasta, és az abban foglaltakat tudomásul vette.

(#32871) And válasza bambano (#32870) üzenetére

And
(PH! kedvence)

(2,4 GHz-es routerhez 5 GHz-es antennákat inkább ne vegyen. Mellesleg az eredmény teljesen ugyanaz lenne vele - már ha a kérdező routere menne 5 gigán -, mint ha két külön antennát venne hozzá és azokat az áthallás csökkentése érdekében ellentétesen polarizálva szerelné fel.)

(#32872) Zlcsi

Zlcsi
(senior tag)

azt hiszem kezdem elveszíteni a fonalat :D

(#32873) Gyurka6 válasza Zlcsi (#32872) üzenetére

Gyurka6
(fanatikus tag)

tedd ki őket először oda ahonnan van rálátás egymásra, 30m-t sajátjával is át kellene hidalnia....

Gyurka

(#32874) krealon válasza Zlcsi (#32842) üzenetére

krealon
(Topikgazda)

"Két házunk között szeretném átlőni a hálózatot kb 30 méterről van szó, viszonylag tiszta rálátással csak pár tuja lóg bele egy picit. Majdnem átért egyébként a jel, pár méteren múlik.

Arra gondoltam, hogy a router (igazából access point, mert direkt erre vettem egy eszközt ami a tetőről direkt rá lát a másik házra) egyik antennáját lecserélem egy irányított antennára."

Az itt elitett (#32850) TL-WA801ND rossz valasztas volt reszedrol, mert hasonlo aron tudtal volna szerezni kulteri (pl CPE210) AccessPoint-ot.

A 2 antenna hatrany, ha a gyari konfiguraciotol elteroen (masik antennaval) szeretned hasznalni.

Az ITT vazolt esetben azert vannak kulso antennak, mert a kerdezonek mar eleve megvoltak az eszkozei (routerek), igy az antennacsere volt a gazdasagos megoldas.

Ha nincsenek meglevo eszkozok, akkor a legcelszerubb eleve kulterre szant Access Point-ok beszerzese.
A ket haz kozotti pont-pont osszekottetest vegzo eszkonek (AP1, AP2) en 5 GHz-es savot hasznalnek (pl CPE510), hogy a belteren hasznalt 2.4 GHz-es AP-kkel biztosan ne interferaljanak.

Szerk:
(#32873) Gyurka6
"tedd ki őket először oda ahonnan van rálátás egymásra, 30m-t sajátjával is át kellene hidalnia...."

Egyetertek.
Ha mar megvannak az eszkozok, probald kihozni belole a maximumot, mielott koltsegekbe verned magad. :R

[ Szerkesztve ]

(#32875) Zlcsi válasza Gyurka6 (#32873) üzenetére

Zlcsi
(senior tag)

rendben megpróbálom

(#32876) Gubek-Einste válasza kristoph08 (#32868) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Előre nem lehet megmondani, hogy mi lesz, jobb a egy teljesen tiszta telepítés.

(#32877) bambano válasza And (#32871) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

kicsit leszakadtam a témáról, nem láttam, hogy melyik sávra kellene neki...

(#32878) Zlcsi válasza Zlcsi (#32875) üzenetére

Zlcsi
(senior tag)

egyenlőre tökéletesen müködik

egy kérdésem lenne krealon leírásában az eszközök ip címei 192.168.1.1-től indulnak és onnan mennek felfelé.

Az okozhat valami gondot, hogy nálam 192.168.0.1 és innen mennek felfelé?

(#32879) Gubek-Einste válasza Zlcsi (#32878) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Nem, mindegy melyik alhálózat van használatban, a lényege, hogy az eszközök ugyan abban legyenek és megfelelően legyenek beállítva.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.