Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • turorudi

    aktív tag

    válasz turorudi #5959 üzenetére

    Na, beszervizeltem a harcost a saját ventije nélkül, csak a ház 2db 14cm-es kavarója van bent elől és hátul. Az i5 3570-t az alábbiak szerint hűtötte egy jó félórás periódusban. Az első 15 percben a 7V-on pörgő ventik mellett a négy mag 57C-ig kúszott. A következő 10 percben 5V-ra csökkentettem a ventiknek adott feszt és így 62C-ig emelkedett a magok hőmérséklete, majd a végén 12V-ra állítottam és így szépen levitte 50-52 fok környékére. Majd a teszt leállítása után a hőfok 40C alá esett vissza és most, terheletlenül, 5V-on pörgő ventik mellett úgy is áll.
    Első körben nagyon pozitív tapasztalatot szereztem tehát a Ninjáról, passzív üzemben egy 77W TDP-s pocit röhögve elvisz. Ugyanakkor nem árt, ha van légmozgás a házban, de elegendőnek tűnik ha minimálisan meghajtott, halk ventilátorral dolgozunk. Amit még érdemes a grafikonon megfigyelni, hogy az alaplap hőfoka 30 fok körül van, tehát a borda nem fűti szét a környezetét. A héten bepakolom a Seasonic fanless platinum tápot és megnézem, hogy egy passzív táp emel-e valamit a hőfokon.
    (A ház Fractal Design Define R4, 5 és 7V fesz mellett a ház két ventije nem hallható).

Új hozzászólás Aktív témák